FIFA-top stak liefst 70 miljoen in eigen zak Heerlijk genieten van de corendon Lammertink neemt leiding in Ronde van Luxemburg Speciggngësèlecteerd ergens voordelig 34 Op=opj (beperkte voorraad) Stella Makadi Beach J l Het is 21 oktober 2011. Alle FI- FA-bobo's zijn weer eens neerge streken in standplaats Zürich. Na enkele zalige nachten in het luxueuze vijfsterren hotel Baur Au Lac, moet er vandaag gewerkt worden. Er staat namelijk een ver gadering gepland waarin de be stuurders enkele 'belangrijke maatregelen' dienen te nemen. Eerst worden vier heuse task for ces in het leven geroepen. Twee van die commissies gaan zich fo cussen op transparantie en ethiek. Waarden die de FIFA hoog in het vaandel heeft staan, zo benadrukt voorzitter Sepp Blatter later die dag nog eens. Naast de oprichting van deugd zame commissies en de finan ciële steun voor een humanitaire ramp in Somalië, is het WK van 2014 in Brazilië ook ter sprake ge komen. Het speelschema is name lijk klaar. Dat de openingswed strijd in Sao Paulo wordt ge speeld en de finale in Rio de Janeiro doet weinig wenkbrau wen fronsen. Toch is de bekend making van het schema voor drie heren een verdomd goede reden om 's avonds grijnzend het bed in te rollen. Voorzitter Sepp Blat ter heeft daardoor namelijk ruim 7 miljoen euro verdiend. Secreta ris-generaal Jerome Valcke krijgt 5,8 miljoen euro op zijn rekening gestort en financieel directeur Markus Kattner komt er met 2,4 miljoen euro ook niet bekaaid vanaf. Waarom zij deze miljoe nen krijgen? Het WK in Brazilië is door de bekendmaking van het wedstrijdschema officieel 'speel- klaar'. En daar hoort nou een maal een riante bonus bij, zo me nen de drie topbestuurders. Krab beltje eronder en klaar is Kees. Daar hoeft voor de rest niemand iets van te weten. Zo wist trouwens ook niemand van de WK 2010-bonussen van de heren: ruim 20 miljoen euro. En van Blatters aanwezigheids premie in 2008 van een half mil joen euro. En van de salarisverho gingen dat jaar. Etcetera, etcetera. Zo verdween ruim 70 miljoen eu ro in de zakken van de geschorste Blatter, Valcke en Kattner. FIFA opent deze beerput zelf na eigen onderzoek. Blatters con tracten, bonussen en premies lig gen nu op straat. Daar waar hij zich eerder nog verschuilde ach ter één ongelukkige betaling aan Michel Platini, is er nu geen ont komen meer aan. Al stelt zijn ad vocaat nog dat de compensaties 'gepast, eerlijk en in lijn zijn met beloningen van bestuurders in an dere grootste sportcompetities'. Wielrenner Maurits Lammer tink heeft de leiding genomen in de Ronde van Luxemburg. De 25-jarige coureur uit de Roompot-ploeg greep in de tweede etappe, met de aan komst heuvelop in Schifïlange na een pittige klim, net naast de ritwinst. Lammertink werd in de sprint geklopt door de Belg Philippe Gilbert, maar mocht als troost wel de leiderstrui aantrekken. De Tukker had woensdag in de proloog ook al net naast de over winning gegrepen. Estafetteploeg bijna zeker van Rio Lammertink moest toen alleen de Luxemburger Jean-Pierre Drucker voor zich dulden. In de bijna 163 kilometer lange etappe van Rosport naar Schiff- lange deed Lammertink weer mee om de winst, maar op nieuw bleek een BMC-coureur net iets sneller. Op het steile klimmetje naar de finish toon de Gilbert zijn klasse. Dankzij de verdiende bonificatiesecon den nam Lammertink wel de leiderstrui over van Drucker. Hij verdedigt nu een marge van negen tellen op Gilbert. Bolt dreigt goud kwijt te raken Hurghada v.a. €697 v.a. €726 8 DAGEN NU VANAF vertrek juni Bel Air Resort All Inclusive AU Inclusive corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 m® zaterdag 4 juni 2016 Wereldvoetbalbond FIFA heeft zelf de Zwitserse en Amerikaan se autoriteiten ingelicht over de exorbitante contracten van de geschorste kopstukken Sepp Blatter, Jerome Valcke en Mar kus Kattner. Het trio cashte in de afgelopen jaren ruim 70 mil joen euro. Emiel Poeiert Rotterdam/Ziirich Kopzorgen voor Blatter, zijn bonussen zijn openbaar, fotoap WIELRENNEN ATLETIEK De Nederlandse sprinters heb ben een grote stap richting de Olympische Spelen gezet met hun zege op de 4x100 meter in de Diamond League in Rome. De ploeg - Churandy Martina, Solo mon Bockarie, Hensley Paulina en Patrick van Luijk - noteerde met 38,44 de zesde tijd van het jaar. Het kwartet is daarmee vrij wel zeker van Rio, want een plek in de top zestien van de wereld is vereist bij het sluiten van de kwali ficatietermijn in juli. ATLETIEK De Jamaicaan Usain Bolt dreigt één van zijn zes olympische titels kwijt te raken. Eén van zijn team genoten uit de 'gouden' estafette ploeg van Peking op de 4x100 meter, Nesta Carter, zou een po sitieve dopingtest hebben afge legd. Carter behoort volgens persbureau Reuters tot de 32 sporters die bij nieuwe analyse van de monsters uit 2008 tegen de lamp zijn gelopen. Als ook de B-staal positief is, dreigt Jamaica het goud te moeten inleveren. september augustus CRAZY/ Egyptische zon Only Adult: min. leeftijd 18 jaar 3 restaurants beschikbaar Direct aan het privéstrand Eigen huisrif juli augustus september v.a. €679 I v.a. €670 I v.a. €641 www.egypt.travel waar het allemaal begfnt Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. Winnaar Hotel of the Year award 5 zwembaden Ook kamers met zwembad- of zeezicht 2 a-la-carterestaurants

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34