Geraamte van het nieuwe Oranje staat 32 Nederlands grootste talent worstelt in Manchester, maar kan bij Mourinho Memphis Depay (22) kende een jaar vol twijfels, kritiek en teleurstellingen. Waar ging het mis? En komt het nog goed? Vijf ontmoetingen, één verhaal. Londen Opzwepende muziek knalt uit de boxen. Op het grote scherm: flit sende beelden van de grootste sporters op aarde, gelikt in beeld gebracht, winnend en zwoegend in sportkleding van Under Ar mour. Lindsey Vonn, Michael Phelps, Andy Murray, Jordan Spieth. Adrienne Lofton, de CEO van het grote Amerikaanse sportmerk, is hoogstpersoonlijk ingevlogen om de hoofdgast van de avond te introduceren aan het Londense publiek. Die hoofdgast is hét boeg beeld van Under Armour in de voetbalsport, zegt ze, stralend van trots. Ze spreekt over 'iemand die perfect het DNA van ons merk ver tegenwoordigt'. Een jonge su perster, en het gezicht van een gloednieuwe reclamecampagne. 'Dames en heren, hier is-ie dan: Memphis!' De voetballer stapt het podium op in The Bike Shed, een prachti ge tent in de wijk Shoreditch, het Oost-Londense bolwerk van hip sters, snelle reclamejongens en steenrijke creatievelingen. Het is eind februari 2016, Manchester United heeft een avond eerder van Shrewsbury Town gewonnen (0-3) in het FA Cup-toernooi. Memphis heeft zowaar weer eens 90 minuten gespeeld. De mil joenenaankoop van afgelopen zo mer is bankzitter geworden op Old Trafford. Het woord 'flop' is al lang en breed gevallen in de Engel se pers. De Nederlander worstelt zichtbaar met zichzelf, al maan denlang, en zijn krediet bij Louis van Gaal lijkt stilaan op. „Een moeilijke fase of fouten maken is nooit leuk", zegt Mem phis, tegen het eind van de avond. „Maar uiteindelijk helpt het je wel om beter te worden. Dat is het eni ge wat ik nu kan doen: hard wer ken, blijven geloven in mezelf." Memphis drinkt uit een flesje water, leunend op een tafel. Je hoeft geen psycholoog te zijn om het ongemak te voelen bij de voet baller. Memphis tekende in zijn laatste seizoen als PSV'er al zijn driejarige contract bij Under Ar mour, dat in hem een wereldwijd uithangbord zag. De grote ster van de toekomst. Hij vond dat eer vol en het paste in zekere zin ook bij hem. Bij zijn uitstraling, maar ook bij zijn karakter. Het punt is Terug in Wenen. Terug in het voormalige Prater Stadion. Natuur lijk roept dat een vleugje nostalgie op bij Danny Blind. „Ik heb Kevin (aanvoerder Strootman, red.) net nog verteld dat hier 21 jaar gele den een leuke prijs is gewonnen", zei de bondscoach gisteravond voor de training met een knipoog. „Maar verder, ach, we gaan lekker het veld op nu." Blind doelt op de Champions Leaguezege van Ajax tegen AC Mi lan van mei 1995. Strootman was destijds 5, spelers als Vincent Jans sen en Memphis Depay waren 1 en Riechedly Bazoer was zelfs nog niet geboren. Vanavond kunnen zij aan hun eigen referentiekader bouwen in wat tegenwoordig het Ernst Happel Stadion heet. Heel heroïsch zal het nu niet worden, want het blijft slechts een oefen wedstrijd. Maar wel één met be langen. Het is de laatste kans voor iedereen om zich te laten gelden in aanloop naar de WK-campagne die in september begint. Bijna twee weken geleden stelde Blind: na deze trip met drie oefen wedstrijden hoop ik van zeven, acht spelers te weten dat ze ons ge raamte zullen vormen tegen Zwe den. „En dat is nog steeds de in steek. Ik denk ook dat het kan. We hebben iets in ons hoofd, alleen: je weet niet hoe alle spelers er Na de interland tegen Oostenrijk weet Blind om welke spelers hij in de WK-kwalificatie elftal kan bouwen straks in september voorstaan. Of iedereen die een transfer heeft ge maakt dan speelt bij zijn nieuwe club bijvoorbeeld. En of langduri ge blessures dan geheeld zijn." Laten we eens een inschatting maken over dat geraamte. In het doel is Jasper Cillessen de vaste nummer 1, al kan het zijn dat Jeroen Zoet vanavond minuten maakt. Achterin groeit en bloeit Jeffrey Bruma en speelt ook de nu geblesseerde Daley Blind centraal of links achterin. Op het midden veld is de teruggekeerde Kevin Strootman in deze twee weken meteen belangrijk gemaakt en is de staf zichtbaar gek met Bazoer. „We zijn bezig hem ervan te over tuigen dat hij een prima controle rende middenvelder kan worden", zei Blind al. In de aanval geniet Vincent Janssen het vertrouwen als eerste spits en is Quincy Pro mes één van de buitenspelers. Dan zit je al op zeven man. Voor alsnog komen daar op papier de nu vanwege blessures afwezige Robben en Sneijder bij. Maar: vanavond is er nog een test. Steven Berghuis krijgt weer een kans in de basis. Blind noemt Berghuis en Janssen als de twee spelers die hem het meest positief verrassen deze trip. „Janssen trekt de lijn van zijn ontwikkeling door. En Berghuis: knap om vanaf je vakantieadres aan te sluiten en het zo te brengen als tegen Po len." zaterdag 4 juni 2016 Het rampj aar ,van Memphis Depay Sjoerd Mossou Tegen Oostenrijk sluit Oranje vanavond zijn zomertoer af. De bondscoach herhaalt: van ze ven, acht spelers denkt hij na vanavond te weten dat ze het geraamte zullen vormen bij de start van de WK-kwalificatie tegen Zweden. Maarten Wijffels Wenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32