i. 2. 3. 26 ANGELA KIJKT TV Speciale band met ons land Zomer stadionseizoen Mooi eerste stapje in Europa Adele is niet de enige wereldster die deze maand Nederland aandoet. De grootste namen volgen de komende drie weken: van Paul McCartney tot Rihanna en Coldplay. Vijf redenen waarom ze nu hierheen komen. Toen ze gistermiddag plots opdook op NPO1, onder de bomen bij Roland Garros, kromp mijn maag ineen. Oh nee... niet wéér. De kuit van Kiki baarde me in één klap geen zorgen meer, dat ze het tegen de num mer van de wereld moest opnemen even min. Het grootste struikelblok voor Bertens op weg naar de finale stond daar, vrolijk te keuvelen met Marcella Mesker: Dione de Graaff. Gigi en Zayne stoppen relatie Begrijp me niet verkeerd, ik vind Dione top. Ik ken niemand die zo professioneel overkomt en tegelijk zo meisjesachtig kan giechelen als zij. Het is een van de eerste vrouwen die het mannenmonopolie door brak bij Studio Sport. Ze buffelde jarenlang op de meest onmogelijke uren en altijd in de schaduw van Mart Smeets of Tom Eg- bers. Als iemand het verdient om nu ster verslaggever te zijn, is zij het wel. Maar er is momenteel ook iets geks aan de hand. Zodra wij met z'n allen in het oranje klaarzitten omdat een sporter iets historisch gaat doen en dan onverwachts Dione in beeld schuift, gaat het mis. Eerst vorige week in de Giro. Etappe na etappe is er geen vuiltje aan de lucht, Ste ven Kruijswijk fietst ze allemaal eruit. Tot de NOS besluit Dione twee dagen voor het einde in te vliegen. De rest is geschiedenis. En nu bij Kiki Bertens weer. Ze slaat ze alle maal van de baan daar in Parijs, tot Dione zich meldt. Pompeo best betaalde tv-ster Adele memoreerde het afgelo pen woensdag nog in Ziggo Do- me. „Nederland was het eerste buitenland dat mijn muziek om armde." Het gebeurt vaker. Ook U2 (foto) meldt bij nagenoeg elk Nederlands con cert dat de victo rie ooit begon met het succes van de single IWill Follow in 1982. Dat gevoel van vroeg aanha ken schept een band voor het le ven. Artiesten bouwen op die manier lange relaties op met pla tenmaatschappijen, concertorga nisatoren en fans. Adele kent Ne derland ook uit de tijd dat ze nog geen wereldster was en als zenuwachtig 19-jarig meisje op trad in de bovenzaal van Paradi- so. Dat soort ervaringen vergeet zelfs de grootste wereldster niet. Hoe komt het dat de Amsterdam Arena juist deze maanden volop in gebruik is als poptempel? Heel eenvoudig: het voetbalseizoen is ten einde. Tussen de Ajax-wed- strijden door is er doorgaans niet genoeg ruimte voor de op- en af bouw van een megapodium. Dat geldt natuurlijk voor alle voetbal stadions in Europa. Daarom ko men de Amerikaanse sterren, die op z'n minst 50.000 concertfans aan zich kunnen binden, alle maal in de zomer naar Europa. Nog een factor: het weer. Niet al le stadions hebben een dak zoals de Arena dat heeft. Daarom zijn juni, juli en augustus favoriet om in ons land te spelen. Geen ar tiest wil namelijk buiten in de natte sneeuw optreden De Nederlandse muziekliefheb ber geldt als pro gressief: hij staat open voor nieu we artiesten. Zijn smaak houdt doorgaans het midden tus sen die van de grote muziekleveranciers Verenig de Staten en Groot-Brittannië en grote markten zoals Duitsland. Een ideale plek dus om voor het eerst voet op het Europese vaste land te zetten. Wie Nederland verovert heeft ook het achterland in de achterzak, is de gedachte. Beyoncé (foto) kwam hier met Destiny's Child al aan het einde van de jaren 90 regelmatig. De huidige generatie veelbelovende artiesten volgt dat spoor. Niet voor niets kampeert de nieuwe Engelse hitsentatie Dua Lipa (hit: Be the Onedeze dagen praktisch in ons land. Natuurlijk kan het toeval zijn. Maar top sport is hard. In aanloop naar grote evene menten als de Tour de France en Olympi sche Spelen moet elk toeval uitgesloten wor den. Juist nu. Want als er in dit land iets de boel weer bij elkaar kan brengen is het een gele trui of gouden plak. Dus alsjeblieft Dione: leef je uit op het EK voetbal. Daar kun je weinig kwaad. Maar blijf weg als Dafne Schippers straks in Rio aan de start verschijnt, Kromo zich in haar badpak hijst en Tom Dumoulin in Frankrijk een Alp op stoempt. Werk je ad ministratie bij in de kelder van de NOS, neem een paar vrije dagen en juich net als wij onze helden toe vóór de televisie in plaats van erop. Breng dit offer. Gewoon voor de zeker heid. Uit landsbelang. Quote van de dag 'Ben kapot! Duidelijk geen 18 meer. Maar wat was 't supervet!' Dione Het half-Neder- landse model Gigi Hadid en voormalig One Direction-zanger Zayn Malik heb ben hun relatie beëindigd. Ze waren sinds no vember een set je. Gigi speelde in een videoclip van Zayn. BREUK GREY'S Ellen Pompeo is sinds kort de best betaalde vrouw in de tele visiewereld. Gis teren werd be kend dat zij voor het dertiende sei zoen van zieken huisserie Grey's Anatomy, waarin zij dr. Meredith Grey speelt, bijna 6,5 miljoen euro krijgt. Wereldsterren houden van Holland Reageren: angela@persgroep.nl Musicalster Antje Monteiro twittert na een zware opnamesessie voor RTL- show Dance Dance Dance. zaterdag 4 juni 2016 tekst Stefan Raatgever illustratie Mark Reijntjens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26