Ode aan België Culinair op topniveau 22 °C ,5\ Nog een heel weekend Vestrock Monteur nu ook acteur 'Bezuinigingen te rigoureus' Een kwart van de bestuurders verdient nog steeds meer dan de premier, ondanks de ontslaggolf van afgelopen jaar bij de medewerkers. '71 miljoen voor Blatter' Walcheren li[3iiFsiiiiiiniii Rode Duivels voor dummies Nederbelgen over integratie Interview Evy Gruyaert 'Goed zondigen doet deugd' Leroy uit Goes werd het gezicht van zijn bedrijf in tv-commercial. m Michelinster fe? -"r arrangement Minstens 17.000 medewerkers in de ouderenzorg en thuishulp verloren afgelopen jaar hun vaste baan. Dat blijkt uit een analyse die vakbond FNV en deze krant maakten van de jaarverslagen van zorgbedrijven. De exodus aan zorgmedewerkers - ruim ander half keer zoveel ontslagen als bij In de zorgsector vielen ruim anderhalf keer zoveel ontslagen als bij V&D V&D - is volgens werkgeversorga nisatie Actiz te wijten aan forse be zuinigingen van het kabinet, waar door onder meer veel verzorgings huizen moesten sluiten. Ook gemeenten zijn debet aan de ontslaggolf, zegt Actiz-direc- teur Jan de Vries. „Er zijn in som mige gemeenten rigoureuze be sluiten genomen die nu weer te ruggedraaid moeten worden, zo als het afschaffen van de huishou delijke hulp." Nog altijd verdient een kwart van de zorgbestuurders meer dan de minister-president (179.000 eu ro). Wim Rave van Driezorg Wo nen in Zwolle spande de kroon. Dankzij een ontslagvergoeding van 426.000 euro kreeg hij in 2015 ruim 567.000 euro mee. Rave liet een instelling achter die destijds onder extra toezicht stond van de Inspectie voor de Gezondheids zorg. De Christenunie heeft in middels Kamervragen gesteld over de 'exorbitante ontslagvergoe ding'. Rave begrijpt de kritiek, maar stelt dat het om 'pensioenre paratie' gaat, waar ruim de helft aan belasting wordt afgetrokken. „Ik ben 60 en ging vlak voor mijn pensioen weg bij mijn baan waar ik dertig jaar lang ziel en zaligheid in heb gelegd." Campagneleider Sarah Dobbe van FNV noemt de topsalarissen en gouden handdrukken in tijden van bezuinigingen en ontslagen schandalig. „Het gaat om zorggeld dat niet aan zorg wordt besteed. Zorgmedewerkers krijgen geen ontslagvergoeding, omdat daar geen geld voor is." Bij de meeste instellingen nam het eigen vermogen, het reserve potje voor barre tijden, met ton nen en soms zelfs miljoenen eu ro's toe. Hoewel nog niet alle jaar verslagen zijn ingeleverd, stevent de branche voor het eerst af op een reserve van meer dan 5 mil jard euro. P6 f- ji'i Kras.nl/53040 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia The Boxer Rebellion was gisteravond een van de topacts op de openingsdag van Vestrock. Het melancholische geluid van de band rond zanger Nathan Nicholson (foto) vormde een sfeervolle aanloop naar de rockers van John Coffey en Kensington, die het festivalter rein in Hulst op zijn houtsnippers deden schudden. Houtsnippers? Ja, want de organisatie zette 600 ton van dit spul in om het terrein vrij van blubber te houden. Vandaag gaat Vestrock door met onder meer De Staat en Typhoon. Morgen is de junioreditie met onder andere K3 en B-Brave. foto ronald den dekker Zeeland 6 Ir., 2-4 dagen al v.a. 17.000 ontslagen in de zorg Hanneke van Houwelingen Koen Voskuil Utrecht ZÜRICH De ex-bestuurders Sepp Blatter, Jéröme Valcke en Markus Kattner van de we reldvoetbalbond FIFA hebben zich in de afgelopen vijf jaar ge zamenlijk verrijkt met een be drag van ruim 71 miljoen euro. Dat blijkt uit intern onderzoek. Volgens de FIFA was er spra ke van een gecoördineerde werkwijze. P34 Kom genieten in Michelinster-restaurant De Bloemenbeek! Inclusief 1 x 3-gangendiner "choix de chef" en 1 aperitief Verblijf in het bijbehorende 4-sterrenhotel met ontbijt Klantbeoordeling 8,6: "Superverblijf" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 4 juni 2016 De PZC is onderdeel van Zon en enkele buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 130 7 116! 5 5 5 5 4 7 Kijk voor heel veela oto's, video's en recensies) op www.pzc.nl/vestrock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1