0) O O 17 um Ben ik te dik voor een Kia? Of te bekend voor een Opel Kadett? De eerste indruk van een ander blijkt vaak helemaal niet te kloppen. U'.mm Ik startte mijn scooter en zei tot de twee dames met synchroon- kapseltjes: Ik heb nog seks' De dag van de kaas! Je bent gekleurd en wordt aangehouden door de politie omdat de te dure auto niet bij je past. Dat overkwam Typhoon. De man die muziek tovert en die geniet van verse gem berthee. Tijdens Koningsdag in Dordrecht heeft hij de hele koninklijke familie aan het dansen ge kregen. 'Als de hemel valt, de druk op God wordt groter, als de hemel valt zullen we het samen moeten dragen.' Je kunt je er geen voorstelling bij maken. Aangehouden worden, enkel omdat ze vinden dat de auto niet bij je past. En dat dan ook zeggen. „Goedenavond mijnheer. Sorry, maar we dachten: Die auto en u? Dat is geen match! Pret tige avond verder!" En dan lang nakijken als je wegrijdt. Niemand lijkt op wie hij is. Ik reed vroeger in S. een Opel Kadett. Prima auto. Daar rijden van die mannen in die je 's morgens in een Van der Valk-hotel aan de koffie ziet zitten met ge- kleurde sokken en een Goofy-stropdas. Toen ik dat besefte zag ik voortdurend kalende man nen in Opel Kadetten rijden. Stelde me voor dat ik het raampje omlaag moest draaien en de politieagente mij minachtend zou bekijken. Eerst naar mijn ka lende gapende blinkende kale bol, met een smal zwetend randje haar. En dan herkent ze me en zegt lachend: „U mag doorrijden maar het blijft raar. Een bekende Nederlan der in een Opel Kadett." is. Zo krijg ik in het bui tenland altijd een menu kaart in het Duits aangereikt. Nooit vragen ze of ik uit Italië kom, of uit China. Altijd Duits land. Welke taal spreekt u? Dat willen ze weten in Amerika. „German?" Het is alsof je in een ander lichaam zit. Alsof ze niet tegen jou praten, maar tegen je profiel. Laatst in Engeland, waar de pubs van die lekker grote gla zen dood bier zonder schuim serveren, vroegen ze me of het 'German Beer' moest zijn. Waarom word ik niet geschikt geacht voor een scooter? Laatst stond ik bij mijn scootertje en twee dames op leef tijd met synchroon-kapseltjes en windjacks bekeken mij vanaf hun elektrisch opgevoerde fietsen en spraken me toe. „U bent toch te oud voor een scooter? Ga toch lekker fietsen. Je krijgt er sterke benen van en het is ook veel ge zonder." Ik startte mijn scooter en zei: „Ik heb nog seks, dames!" Ben ik verdacht als ik in het kleine autootje van onze hulp boodschappen doe? Te dik voor een Kia? Moet ik me altijd gedragen naar mijn eigen profiel? En zo niet, word ik dan altijd staande gehouden en moet ik dan mijn raampje opendraaien? Ik zou het soms willen gillen: „Ik ben niet mijn pro fiel!" Niemand lijkt op wie die is. De geweldige Kiki Bertens slaat de sterren van de hemel op Roland Garros. Maar in gewone kleding wachtend bij de kassa van AH? Dan denk je toch niet dat ze onze beste tennisster is? Eerder een peuterleidster van kinderdagverblijf Pompelmoen- tje. Met een dodelijke corrigerende tik. Dat dan weer wel. Zie ik daar Sylvana Simons rijden in een witte turken- bak? Als de hemel valt. |v#l! GEHOORD... IN DE LIFT Het is vandaag... Manuel Passchier(22) zaterdag 4 juni 2016 Profiel 3 ■u Niemand lijkt op wie hij Welk cijfer? Het is gisteren nogal laat geworden, dus ik voel me nu nog niet helemaal lekker. Straks moet ik werken, vanaf vijf uur. Maar ik ga zo met een vriendin de stad in en het is lekker weer, dus het kan zijn dat ik me straks een acht of een negen voel." En morgen? „Dat hangt van het weer af. Ik fiets elke dag een half uur naar het werk, dus ik ben niet zo happy als het regent. Maar, als 't lekker weer is, dan is mijn humeur zeker weten minimaal een acht!" Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Een aparte melding voor de politie in Venlo: in een bestelbus was een 'exotisch dier' aange troffen. Bij aankomst gluurden de agenten voorzichtig door het raampje, en daar zat-ie: een Si berische tijger. Het dier zat al leen wel héél erg stil. Na een poosje kwam er een mevrouw uit de bus gekropen, die vertelde dat het hier om een opgezette tijger ging, die na restauratie on derweg was naar het museum. Relaties. Altijd een goed onderwerp om te bespreken, ook in de lift op je werk. Dat er dan ook andere - voor jou volledig on bekende - liftgangers kunnen meegenieten, wordt vaak op de koop toe genomen. Met een vrouwelijke collega bespreek ik daarom uitgebreid in de lift naar de tiende verdieping het gege ven datje soms in een relatie aanvoelt dat het tijd is voor een goed gesprek. Of een goede ruzie. Maar dat je zo'n conversa tie ook maar wat graag even voor je uitschuift. Dat gezegd hebbende draait de onbekende man die bij ons in de lift staat zich om en hij zegt op rustige toon: „Dat zijn de beste huwelijken. Die ge dijen bij stilzwijgen". Kent u hem nog? The Ugly Naked Guy uit Friends? Niemand wist wie hij was, tot nu! Een journalist uit de VS zocht een jaar lang naar de dikke buurman uit de populaire serie, en met succes. Hij heet Jon Haugen en is supertrots op zijn glansrol als dikkerd. Kaas. Jong, oud, van de geit of vol met gaten. Wij Nederlan ders houden ervan. En we zijn niet de enigen. In 2015 werd er vanuit Nederland voor ruim 3 miljard euro aan kaas geëx porteerd. Ver gaat die kaas meestal niet: het zijn vooral de Duitsers die van onze kaas genieten, alhoewel de laatste jaren ook steeds meer kazen hun weg vinden naar Japanse lief hebbers. - Geeft zijn humeur het cijfer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17