Benefietconcert en leenbus voor The Royal Engineers U SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Kunst op windmolens bij Zierikzee Kunstenares Anna Blom uit Burgh-Haam stede mag artistieke trucje van de Almeerse windmolen nu ook dichter bij huis laten zien. 'Zijn lijf is de monding van de Oosterschelde en zijn hoofd, dat is de Noordzee' Dick Nieuwenhuis Badkamerrenovatie al mogelijk in 2 weken! Normaliter is de Gouweveerse Zee dijk, van Zierikzee naar Ouwer- kerk, zo'n weggetje waar je als auto mobilist even lekker optrekt. Maar de ko mende maanden gaat de rem erop. Tenmin ste drie keer. Op de masten van de drie windmolens langs de weg zijn kunstwerken bevestigd. En die springen nogal in het oog met hun felle kleuren. Die stijl is het handelsmerk van de maker, kunstenares Anna Blom uit Burgh-Haamstede. Zij hoopt er met haar flowerpowerkunst voor te zorgen dat men sen op een andere wijze gaan aankijken te gen windmolens - of eigentijdse wachters, zoals zij ze noemt. Elke turbine is versierd in een ander the ma. De een draait om wind, de ander om zon en weer een andere draait om water. En dat heeft Blom geweten. Op de dag dat de doeken met een hoogwerker werden be vestigd, eergisteren, werden de werkers met alle elementen om de oren geslagen. „Eerst waaide het, vervolgens gooide Nep- tunus een bak water over ons heen en daar na begon de zon te schijnen. Dankzij de re gen bleven de doeken mooi om de molen plakken. Dat kwam prima uit." Het liefst zou Blom, die eerder al een windmolen in Almere opvrolijkte, comple te windmolens verfraaien. Ze moest het nu houden bij doeken van drie bij acht me ter. Van een afstandje lijken ze klein, maar wie dichterbij gaat kijken, zou wat graag rondjes om de windmolens blijven lopen. Zo veel is er op te zien. Bij de molens komen borden te staan waarop wordt uitgelegd wat de kunstena res heeft willen uitbeelden. En dat is han dig, anders haal je niet direct de Zeeuwse kustlijn uit de rondingen van de zeemeer min op de eerste molen. „De borst is de kop van Schouwen", voegt Blom eraan toe. Op deze molen, die als thema water heeft, staat ook Neptunus. Met een land- kaart als lichaam. „De monding van de Oosterschelde", licht Blom toe. Zijn hoofd, dat is de Noordzee. Zijn haren wapperen als hevig golvend zeewater. Een frietvorkje als symbool voor de plas tic soep, smeltende Raket-ijsjes, Triton met een maatschappijkritisch t-shirt: Blom is nietsontziend en laat bezoekers na denken, starend over het lege landschap. Leeninstrumenten, leenbus, vei lingen en een benefietconcert. Een week na de busbrand krijgen The Royal Engineers van alle kan ten hulp aangeboden. De toerbus van de Utrechtse band, waarvan de toetsenist uit Zonnemaire komt en de drum mer uit Lewedorp, brandde vori ge week uit op de terugweg van een optreden bij Radio 2. De scha de loopt volgens frontman René Geelhoed op tot vijftienduizend euro. „Enkel een stel bekkens heeft de brand overleefd." Het podium roept: er staan al weer shows op de agenda. Onder meer vanavond bij Anywave Fes tival in Zierikzee. Niet de minste voor Geelhoed. „Mijn thuisbasis. Ik kom er al sinds mijn veertien de. Dat moet goed zijn, en dat We zaten in zo'n lekkere flow dat we liever gewoon waren doorgekabbeld wordt het dankzij instrumenten die ons zijn aangeboden. Tot een fantastisch drumstel aan toe. Er is zelfs een toerbus die we voorlo pig mogen gebruiken." Collega-muzikanten als De- Wolff en Cosmic Carnival geven 23 juni een benefietconcert in de Utrechtse zaal Ekko. Bezoekers betalen 7,50 euro entree en kun nen behalve muziek luisteren ook bieden op dates met zange ressen, een huiskamerconcert en een speciale single. De band is be duusd. Geelhoed: „We zaten in zo'n lekkere flow dat we liever ge woon waren doorgekabbeld, maar alle support is fantastisch." Tegelzetbedrijf Fersoonlijk cmtad, een jxdt en betrouwbare service ierjen scherpe prijzen. vrijdag 3 juni 2016 Wendy Wagenmakers Zierikzee Een frietvork en smeltende Raket-ijsjes —Anna Blom, kunstenares De kunstwerken op de windmolens zijn te zien tot medio oktober. Tot die tijd zijn de originele werken te bezichtigen in het Stad huismuseum van Zierikzee. Kunstenares Anna Blom vindt dat windmolens mooier mogen, foto dirk-jan gjeltema Wendy Wagenmakers Zonnemaire René Geelhoed, frontman IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen -Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68