7 Huizen te kust en te keur in gemoedelijk dorp We hebben een enorme koelkast, want pappa en ik eten veel Bogdans zoon Michal (18) bij hen wonen. Michal neemt het verhaal van zijn vader over, in sappig Zeeuws-Vlaams. „Het huis was oké maar de huur was hoog en er was veel rotzooi in de straat. Een schiet partij, auto in de fik, drugsproble men. Toen pappa een vast contract bij Heros kreeg, ging hij op zoek naar een koophuis van maximaal 120.000 euro. Dit huis beviel meteen goed en er hoefde niet veel aan te gebeuren." De ogen van Bogdan beginnen te stralen bij de herinnering. „'Waar kan ik tekenen?' vroeg ik de makelaar. Wonen op een landelijke plek als Westdorpe was mijn grote droom. Ik hou van de stilte, grote plaatsen zijn me te hectisch. 114.500 euro vroegen de verkopers, ik was direct akkoord." Bogdans Nederlandse vrienden hielpen met klussen: schilderen, be hangen, vloeren leggen. „De wc moe ten we nog opknappen en omdat we allemaal gek zijn op uitgebreid bad deren, willen we nog een bad in de badkamer. En een tweede toilet." Michal: „We hebben een enorme koelkast gekocht want pappa en ik eten heel veel." Bogdan: „Daarom komt er in de garage een boksbal. We worden te dik, Michal en ik." Vier slaapkamers telt het klassiek ingerichte huis, dat er vanbuiten be drieglijk klein uitziet. De zolderka mer is voor de dochter van Berna detta, als ze vanuit Polen op bezoek komt. Overal staan romantische beeldjes en door Bernadetta met kleurige details versierde flessen. Voor Michal hoeven al die frutsels niet maar Bogdan vindt het allemaal prima, zolang hij maar voetbal kan kijken op de mega flatscreentelevisie. Achter het huis is een klein terras waar ze graag druiven zouden kwe ken. Besteedt Michal zijn vrije tijd vooral aan gamen en heavy metal luisteren, Bogdan en Bernadetta wandelen en fietsen graag. Ze voelen zich volkomen op hun gemak in het verstilde Westdorpe. Bogdan: „De mensen om ons heen zijn behulp zaam. We voelen ons hier welkom. Onze droom is uitgekomen." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 3 juni 2016 -4 Bogdan, vriendin Bernadetta en zoon Michal voelen zich thuis in Westdorpe. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Westdorpe Adres: Axelsestraat 7 Prijs: €225.000 euro k.k. Bouwjaar: tussen 1930-1940 Kenmerken: Geheel gerenoveerd vrij staand huis. Woonka mer met parket en schuifpui. Open woonkeuken, drie slaapkamers. Zon nige tuin met ach terom. Westdorpe Adres: Graafjansdijk B 121 Prijs: 275.000 euro k.k. Bouwjaar: 1979 Kenmerken: Vrij staande semibunga- low met garage, grote tuin met tuin huis, volière, carport. Woonkamer met al- lesbrander. Vier slaapkamers waar van twee beneden. Westdorpe Adres: Amstelveen- straat 2 Prijs: 265.000 k.k. Bouwjaar: 1968 Kenmerken: Lichte bovenwoning met woonkeuken. Vier slaapkamers. Be schut dakterras. Win kelpand/praktijk ruimte op de begane grond. Westdorpe Adres: Molenstraat 44 Prijs: 115.000 euro k.k. Bouwjaar: 1955 Kenmerken: Instap- klare tussenwoning met kunststof kozij nen en rolluiken. Woonkamer met vrij uitzicht. Drie slaap kamers. Geheel bete gelde achtertuin. in Westdorpe Michal Kolodziej Bogdan Kolodziej (44) is operator bij Heros in Sluiskil Bernadetta Piskorska (50) is fruit- en groenteplukker Michal Kolodziej (18) is ook fruit- en groenteplukker Westdorpe is een gemoedelijk dorpje op het Zeeuws- Vlaamse platteland. Wat staat er zoal nog meer te koop? Westdorpe Adres: Graafjansdijk A 170 Prijs: 380.000 k.k. Bouwjaar: 1865 Kenmerken: Statig herenhuis met gede coreerde gevel. Sier lijk plafond in de woonkamer met kroonlijsten en orna menten. Twee schou wen, vijf slaapka mers, twee garages, royale tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60