L 6 De Pool Bogdan Kolodziej woonde als fruitplukker geruime tijd in caravans op boerenerven, met zijn Bernadetta. Nadat hij een vaste baan had gevonden, kwam zijn grootste wens uit: een koophuis in landelijk Westdorpe. Huizenpaspoort -Mi IsESigiliBlpiillgpl ogdan Kolodziej (44), een grote, vriendelijke reus, klapt zijn laptop open en zoekt naar een vertaalsite. „Even kijken, Pools-Nederlands. Ja hoor, vraag maar raak." Roerend in zijn Turkse koffie - 'Nederlanders vinden dit vies, maar je moet gewoon rustig wachten tot alle koffiedrab op de bo dem ligt' - doet hij zijn verhaal. Ze ven jaar geleden ontmoette hij zijn, eveneens Poolse, Bernadetta. Terwijl ze karrenvrachten appels, tomaten en bonen plukten in Zuid-Beveland raakten ze verliefd en werden ze een stel. Wonen deden ze in caravans, bij Als kind al waren de voetballers van Oranje mijn grote helden de boer op het terrein of elders. Regelmatig ging Bogdan naar Po len, steeds kwam hij terug naar Zee land. Duitsland had ook gekund, maar Nederland vond hij stukken leuker. „Een mooi land hoor, Duits land. Ik had er ook zeker goed betaald werk kunnen vinden. Maar Neder land voelt fijner. Duitsers zijn nogal formeel, daar hou ik niet van." De voornaamste reden blijkt echter sportgerelateerd: „De voetballers van Oranje zijn al sinds ik een kind was mijn grote helden. Een speler als Ro nald Koeman, wat een ster! Dan ga je natuurlijk niet in Duitsland wonen." Na verloop van tijd wilde Bogdan meer vastigheid. Hij zocht werk bij fabrieken in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone, maar door zijn beperkte kennis van het Nederlands kreeg hij steeds nul op het rekest. Via het uit zendbureau leerde hij Polen kennen die bij Heros werkten, de bouwstof- fenfabriek in Sluiskil. Tot zijn grote geluk kon ook hij er aan de slag. „Op het werk ontmoette ik Rinus, die me voorstelde aan zijn ouders, Antoi nette en Mark. Zulke lieve mensen, alle drie. Ze zijn mijn tweede familie geworden", zegt Bogdan ontroerd. Bogdan en Bernadetta gingen sa menwonen in een huurhuis in Sas van Gent. Drie jaar geleden kwam WESTDORPE vrijdag 3 juni 2016 TsSg&sssESS r~' ®53w Poolse droom komt uit Paula Koster 44 —Bogdan Kolodziej De vraagprijs van het halfvrijstaande huis aan Beatrix- straat 28 was 114.500 euro. Het huis (bouwjaar 1960) heeft vier slaapkamers. Achter is een klein terras. Ook is er een garage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59