'Joey zit lekker in z'n vel' Harmes-Verhaeghe in Halve van Renesse De Kok gaat op EK zijn stinkende best doen Titelverdediger Dallinga staat voor lastige opgave ZEELAND 15 Situatie Van de Goor verslechterd vrijdag 3 juni 2016 •MIR- Dit weekeinde strijdt Joey de Kok (19) voor een ereplaats op het EK driebanden voor spelers onder 21 jaar. Bij het toernooi in het Spaanse Murcia is de regerend Nederlands kampioen uit Lewedorp de enige Oranje-afgevaardigde. Wat weet je van jouw tegen standers en wat zijn je ver wachtingen? „Ik vind dat moeilijk te zeggen. De meeste tegenstanders ken ik niet zo goed. Twee Duitse jongens ken ik nog wel van vorige EK's. Van Tom Loewe heb ik in 2013 de kwartfinale gewonnen in Bran denburg, maar daar verloor ik in de halve finale van Tobias Bouer- dick. Hij werd toen ook kam pioen. Die twee jongens zitten nu niet bij mij in de poule. In Lorient kwam ik in 2014 Thibaut Espada uit Frankrijk tegen, een sterke spe ler. De Franse en Turkse spelers zijn meestal goed en krijgen goe de begeleiding. Dat zie je ook te rug in hun spel. Ik ga vooral genie ten en mijn stinkende best doen." 2 Hoe heb jij je voorbereid? „Ik heb de laatste maand iedere dag twee uur ge traind, samen met mijn vader. Ik kan sinds mijn ouders een huis hebben gebouwd met een biljart zaal erin lekker rustig trainen. Jean Joey de Kok Paul de Bruijn komt elke maand wel een keer langs en ik ga zelf ook naar hem toe voor trainingen. Ook in de Grand Prix- toernooien in Vlaardingen en Rosmalen heb ik meegespeeld. Dat was goed voor de mentale weerbaarheid." 3 Komt de drive hiervoor uit jezelf of is er een prikkel van een ander voor nodig? „De laatste tijd komt het wel meer uit mezelf, maar mijn vader houdt me wel scherp in gaten." 4 Hoe belangrijk is je familie bij jouw ontwikkeling als biljarter en hoe belangrijk is het dat zij erbij zijn tijdens het kampioenschap? „Mijn vader en moeder zijn heel belangrijk voor me. Ze steunen me en gaan mee naar elk toernooi. Ook mijn opa en oma gingen altijd mee. Maar omdat mijn oma ern stig ziek is, kan dat nu helaas niet." Wim en Wendy de Kok steunen hun zoon zoveel als ze kunnen. „Wij doen er zelf alles aan om hem te stimuleren", vertellen ze. „We vinden biljarten zelf ook hartstikke leuk en hebben een ei gen zaak waar Joey al sinds zijn achtste jaar biljart. We moe ten wel eens zeg gen: zou je niet eens gaan trainen, maar de laatste tijd gaat het beter. Hij zit lek ker in zijn vel. Joey wordt goed begeleid door Jean Paul de Bruijn en we heb ben in het begin veel steun gekregen van de Stichting Driebandenpromo tie Zeeland." Joop van den Oudenhoven Sluiskil Het driebandenteam van Dallin- ga.com staat komend weekeinde in Porto voor een schier onmoge lijke opdracht. De vorig jaar vero verde Europese titel voor club teams moet verdedigd worden. Het is schier onmogelijk, omdat in 2015 met Frédéric Caudron, Dick Jaspers, Eddy Merckx en Jean Paul de Bruijn een Zeeuws- Vlaams sterrenteam meedeed. Door het vertrek van Jaspers en Merckx boette het team aan kracht in. Caudron bleef wel, maar hij is in Portugal de kopman van het Turkse Gaziantepspor. Dallinga gaat nu de strijd aan met Jean Paul de Bruijn als kop man, Steven van Acker op bord twee, Bart Ceulemans op drie en Patrick Vasseur op vier. Teamcap tain Vasseur: „We gaan proberen om onze kleine kans in de poule te benutten. Dat wordt al moeilijk genoeg. Het doel is wel de halve fi nale te halen, maar dat wordt moeilijk met deze tegenstanders. We gaan vooral genieten van ons Europese avontuur en internatio nale ervaring opdoen tussen de wereldtop. Dat geldt dan vooral voor Steven, Bart en mij." Mocht het de Zeeuws-Vlamin gen onverhoopt lukken door te ko men, dan is een treffen met Caudron vrijwel zeker. Maar voor het zover is, moeten eerst het Spaanse Madrid Escuela National (Ruben Legazpi, Javier Palazon), het Franse Andernos (Roland Fort- homme, Philipos Kasidokostas) en het Portugese Leca FC José Es- cudeiro) worden bestreden. Roeland van Vliet Renesse Bij de zesde editie van de Halve van Renesse, één van de grotere wedstrijden in Zeeland over 21,1 kilometer, gaan zondag zo'n 670 atleten van start. Onder hen zijn de nummers één en drie van de Marathon van Zeeuws-Vlaande ren, de Middelburger Erwin Har mes en de Fransman Michel Ver- haeghe. De Belgische Marokkaan Ha- mid El Mouaziz, die na zijn zeges in 2013 en 2015, voor een hattrick wilde gaan, ontbreekt. Vanwege een blessure kan hij niet mee doen, meldde organisator Fer Bouwens. Bij de vrouwen is Marlies Kort de favoriet. De van origine Zierik- zeese atlete doet voor het eerst mee aan de Halve van Renesse. De start van de wedstrijd is om 13.00 uur aan de Zeeanemoon- weg. De deelnemers maken te gen de klok in een rondje over de Kop van Schouwen. Ze lopen vier kilometer over het strand. Wandelaars kunnen vanaf 11.00 uur hetzelfde parkoers afleggen. EDEGEM De gezondheidssitua tie van de Vlissingse motor crosser Jeremy van de Goor is gisteren verslechterd. Dat liet zijn vader weten. De negentienjarige coureur die zaterdag hard ten val kwam bij een wedstrijd in Ril land werd in het Universitair Ziekenhuis van Antwerpen in Edegem in een nog diepere co ma gebracht. Dat achtten de artsen nodig om de oplopende druk op zijn hersenen te verla gen. Vlissingen-voetballer Khalid El Hattach kopt de 1-0 binnen in de return tegen HVCH. foto lex de meester Pennings gaat uit van een posi tieve afloop, bij het tweeluik dat nu volgt. „We zitten in een goede serie. Je ziet dat de ploeg veel zelf vertrouwen heeft. Ze willen er ook allemaal voor gaan. Ik heb het elftal vandaag bewust laten staan. Milton Roemeratoe kon door een knieblessure niet spe len. Ik had Quincy Gooding naar achter kunnen halen en dan Tho mas Ragut op het middenveld kunnen zetten. Maar door Perry Bierkens achterin te zetten, hoef de ik niet te schuiven." Van zijn selectie stonden zes spelers voor het duel op scherp. Van dat zestal komt Etienne Mal- lie door een hernia dit seizoen niet meer in actie. Pennings: „Naar gele kaarten heb ik niet ge keken. Tijdens de rust heb ik nog wel gezegd dat ze geen onnodige gele kaarten moesten pakken, want die kunnen duur zijn." Van de Ketterij hield de kaarten echter terecht op zak, waardoor Vlissingen zondag met een scher pe en brede selectie aan het kar wei in Noord-Holland kan begin nen. „We hebben vorig seizoen in de hoofdklasse veel tegenstanders uit Noord-Holland gehad", keek Pennings vooruit. „Daar zaten veel voetballende teams in. Het voordeel is dat je dan zelf ook ruimte krijgt om te voetballen. Dat ligt ons wel." Joop van den Oudenhoven Lewedorp obstakel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48