(A De Nooijer valt na ommelandse reis in bij winnend Curasao 14 ZEELAND VC Vlissingen wint ook de return tegen HVCH (3-1). Zondag reist de ploeg naar Haarlem voor het eerste finaleduel. NACOMPETITIE HOOFDKLASSE A Memorials in Lewedorp In Lewedorp worden dit weekend twee sterk bezette jeugdtoernooien gespeeld. Op zaterdag komen bij de negende Stefan Moens Memorial jeugdspelers geboren in 2004 in actie, een dag later is het tijdens de zevende editie van de Roel Franse Memo rial de beurt aan voetballers die in 2005 ge boren zijn. Het deelnemersveld bestaat op zaterdag uit de D-pupillen (U12) van FC Antwerp, AZ, ADO Den Haag, Excelsior, Ro- da JC, Lokeren, JVOZ en de Bevelandse se lectie. Een dag later komen de U11 van KV Mechelen, ADO Den Haag, Lokeren, Excel sior, AZ, JVOZ, de Bevelandse selectie en de Zeeuws-Vlaamse selectie in actie. Op beide dagen begint het toernooi om 10.30 uur. Van de Ven Groede bestaat 90 jaar 'De Groe is hier, de Groe is daar, de Groe is... 90 jaar'. Zo kondigt de kersverse zon dag-vierdeklasser, die volgend seizoen bij de jeugd een algehele samenwerking aan gaat met Cadzand, de jubileumviering aan die morgen op het programma staat. De ochtend staat in het teken van de jeugd, dat zich kan uitleven op de voetbalkermis. In de middag is er een wedstrijd met oudge dienden en om 14.30 uur is de hoofdact: de opening van de nieuwe kleedkamers door een Mystery Guest. Nadien zullen een foodtruck, miniplaybackshow en een feest avond de jubileumdag compleet maken. Tennissters azen op ticket Voor de Driekleur Challenger Zeeland, het internationale tennistoernooi dat aan het einde van de maand in Middelburg gehou den wordt, is deze week in Kapelle een start bewijs te verdienen. Bij het CapsNobel Ka pelle Open strijden zeven vrouwen om één plek in de kwalificaties voor het Walcherse 25.000 dollartoernooi. Onder hen is Mandy Wolfert (foto) uit Sluiskil, die in 2015 de pre-kwalificaties won. Zondag is bekend of haar dat weer lukt. Bij de mannen is er een ticket voor de kwali ficaties van het 10.000 dollartoernooi in Middelburg. Het is al bekend dat die naar Daniël de Jonge uit Vlissingen. Loof edstrijden in de nacompetitie gaan vaak ge paard met span ning. Bij het duel tussen VC Vlissingen en HVCH was daar gisteravond geen mo ment sprake van. De Walcherse ploeg had het heenduel in Heesch al met 0-4 gewonnen en kon daar door voetballen met de handrem erop. Dat deed Vlissingen ook en zelfs dan was het nog veel beter dan de matige Brabantse oppo nent: 3-1. In deze fase van het seizoen, met zulke belangen op het spel, als trainer rustig achterover leunen, dat had Ruud Pennings nog niet vaak meegemaakt. „We hadden de basis zondag natuurlijk al gelegd", zei de oefenmeester. „Toen speel den we heel gedisciplineerd. In de eerste helft hadden we al een doel punt moeten maken, maar na rust maakten we er vier. Daardoor hoef den we vandaag niet vol gas te ge ven. Dat hebben we dan ook niet gedaan." De krachten werden gespaard voor aanstaande zondag, als het heenduel in de finale van de na- competitie op het programma staat. VC Vlissingen begint met een uitwedstrijd tegen EDO, dat gisteravond aan een 1-1-gelijkspel genoeg had om Purmersteijn uit te schakelen. In Haarlem had EDO op eigen veld zondag met 1-0 ge wonnen. De Walcherse ploeg reist met veel vertrouwen naar Noord-Hol land. De reeks na de winterstop was er, inclusief de vier punten in mindering, één met overwegend treurnis. Maar in de nacompetitie laat Vlissingen tot op heden een fris gezicht zien en is het ook op vallend trefzeker. Tegen Meerssen scoorde de ploeg in twee duels vier keer, tegen HVCH werd in to taal zeven keer het net gevonden. Khalid El Hattach opende in de slome eerste helft de score, Abdoe Abdenbi maakte kort na rust de mooiste van de avond. Op de eer ste inzet van de aanvaller kon doel man Rob van Erp nog redden, op het gevoelige stiftballetje met links was hij vervolgens kansloos (2-0). Geraldi Geerman, de vervanger van Abdenbi, snelde daarna nog naar de derde Vlissingse treffer. Björn Goossens mocht de spreek- KARAKTERISTIEK woordelijke eer redden voor HVCH, met een van richting ver anderd schot (3-1). Niet veel later floot scheidsrechter Harold van de Ketterij, die het duel goed aanvoel de en de kaarten op zak hield, voor de laatste keer. „We hebben vooraf gezegd: laat het geen wedstrijd worden. Dat hebben we prima gedaan", aldus Pennings. „Je kunt ook snel op ach terstand komen en tegen een rode kaart aanlopen, waardoor je het nog moeilijk krijgt. Dat gebeurde gelukkig niet." De nationale ploeg van Curasao boekte in de tweede kwalificatie ronde van het toernooi om de Ca ribbean Cup een ruime overwin ning. Guyana werd, na een 2-1-voorsprong bij rust, met 5-2 verslagen. Jeremy de Nooijer mocht als invaller het laatste half uur in actie komen. De Vlissingse middenvelder speelde zaterdag met zijn Bulgaar se werkgever Levski Sofia de laat ste competitiewedstrijd van het seizoen. Levski verloor met 2-1 van Beroe, maar was al zeker van de tweede plaats achter kam pioen Ludogorets. De Nooijer vloog in het week end terug naar Nederland en ver trok vervolgens maandag naar Cu rasao. Daar werkte hij één trai ning af, waarna hij tegen Guyana mocht invallen. Voor de ploeg van bondscoach Patrick Kluivert scoorde Felitciano Zschusschen (FC Oss) drie keer, Gino van Kes- sel (AS Trencin) maakte de ande re twee goals. Woensdag oefent de ploeg van Kluivert tegen een Cura^aose se lectie, zaterdag volgt in het Ergi- lio Hato-stadion het tweede pou leduel met de Amerikaanse Maag deneilanden. De poulewinnaars en de vier beste nummers twee plaatsen zich voor de derde en laatste kwalificatieronde van de Carib bean Cup. Die derde ronde wordt begin oktober afgewerkt. Haïti, Jamaica en Trinidad en Tobago stromen dan pas in. De Carib bean Cup wordt in 2017 voor het eerst in de Verenigde Staten ge speeld. vrijdag 3 juni 2016 JEUGDTOERNOOIEN JUBILEUM PRE-KWALIFICATIES Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft met Zandvoort de play-offs van de eredivisie ge mengd gehaald. Met haar tennisclub werd ze gisteren vierde in de reguliere competitie. De play-offs beginnen morgen. Sam van 't Westende komt morgen in ac tie bij de European Open in Madrid. De Vlis- singse judoka, de nummer 47 van de wereld ranglijst, doet mee in de klasse -73 kilo. Antwan Tolhoek won woensdag dicht bij huis. De Yersekse prof van Team Roompot ge bruikte de Zomeravondwielercompetitie in Goes als training en finishte als eerste. I Voor de Vlissing- se motorcross ster Nancy van de Ven staat ko mend weekein de de vierde Grand Prix van het jaar op het programma. In het Franse St. Jean d'Angely, nabij Bordeaux, verdedigt de achttienjarige Yamaha-rijdster haar tweede plaats in de WK- stand. Morgen is de eer ste manche, zon dag de tweede. Het WK gaat in totaal over ze ven wedstrijden. I Voetballer Au gustine Loof, af komstig uit Koe wacht, heeft een driejarig con tract getekend bij FC Eindho ven. Daar wordt hij een ploegge noot van Terneu- zenaar Tom Boe- re. Loof komt over van Jong PSV, de andere eer- stedivisieclub uit Eindhoven. De verdediger speel de afgelopen sei zoen in 28 wed strijden mee, maar mocht toch vertrekken. ■c o cl EDO laatste Barry van der Hooft Vlissingen w VC Vlissingen-HVCH 3-1 (1-0). 43. Khalid El Hattach 1-0,51. Ab doe Abdenbi 2-0,79. Geraldi Geerman 3-0, 80. Björn Goossens 3-1. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Aantal toe schouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Regilio Pinas, Perry Bierkens, Roysel James, Daniel Jansen; Salim Ben Sellam (46. Saïd Bou- zambou), Quincy Gooding (69. Alfaro Pentury), Khalid El Hat tach; Abdoe Abdenbi (58. Geraldi Geerman), Josimar Pattinama en Hoessein Bouzambou. Barry van der Hooft Willemstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47