Verhulst hekelt motie houtrook Brand op hopperzuiger vertraagt zandsuppletie niet Vers junkfood Vestrock 10 ZEELAND VERKIEZING MOOISTE GEBOUW In aanloop naar de Dag van de Architectuur (18 juni) portretteren we vijf nieuwbouwprojecten en hun architecten. Vandaag nummer 3: de radartoren op Neeltje Jans. Vestrock draait niet alleen om goede muziek, cultuur en kunst. Lekker eten en drinken nemen óók een prominente plek in. Er zijn dit jaar negen ondernemers die alle maal iets verschillends bereiden voor hongerige festivalbezoekers. Wie gelukkig wordt van een frietje met een dikke klodder mayo, wordt op zijn wenken bediend. Evenals culinaire lekker bekken die iets specia- lers willen. „Kwalitatief goed eten en drinken vin den we belangrijk", zegt organisator Marcel Ver haar. „We zorgen dat er voor elk wat wils is en ge ven ook lokale onderne mers de ruimte." Zo zijn er frietjes van de Smulhut uit Koe wacht, er is ijs van het Melkhuis uit Terhole en restaurant 't Hemelrijk uit Hulst staat er voor het tweede jaar, met He melrijk Junkfood. „Het is een ander concept dan het restaurant", vertelt Thomas d'Hooghe. „Ik ben zelf ook fervent festi valganger en het gemid delde festivaleten is vaak vettig en log. Wij willen de klassieke junkfood maken op onze manier: gezond, vers en voor een redelijke prijs." Op veler verzoek staat de Beastie Burger XXL weer op het menu en de Moroccan Dog: een kruising tussen een pita en hotdog. Tho mas: „Het is rock-'n-roll junkfood." Thomas runt een succesvol restaurant, maar op een festival ko ken neemt hij ook se rieus. „We staan er met een team van zo'n zes personen en alles is dag vers. Zo werken we in het restaurant ook. Het is keihard werken, maar de sfeer maakt heel veel goed. Je merkt niet dat je zo aan het ploeteren bent, dat komt zondag avond pas. Vestrock Niet alleen op eetge- bied is er veel. Vestrock heeft een speciaalbieren- bar en zelfs een 'beer li- ne-up.' In totaal acht spe- ciaalbieren zijn er te drin ken, zoals Leffe Blond en Bruin, Koninck en na tuurlijk het eigen festival bier Vestrock Blond. Over de vraag wat het meest op Vestrock wordt gedronken, hoeft Marcel Verhaar niet lang na te denken. „Pils natuurlijk. Het blijft een festival hè. Maar op Vestrock Junior gaat er ook héél veel cola en water doorheen." Van een afstand in het voorbijrijden denk je: oh, een radartorentje. Heb je de afslag bij Neeltje Jans genomen, heb je on der de brug bij de sluis gepar keerd en ben je over de pier naar het eind gewandeld, dan sta je opeens voor een adembene mend bouwwerk. Om nekkramp van te krijgen. De architect: „Als het kan moet je de toren even aan kunnen raken." Met een hoogte van 115 meter is de nieuwe Schelderadartoren in zijn soort de hoogste van Euro pa, en na de Goese televisietoren het tweede hoogste gebouw van Zeeland. De radar houdt tot een straal van veertig kilometer de scheepvaart op de Noordzee in het oog. Een waakzame portier. Architect Paul Wintermans (1950), van het bureau Quist- Wintermans Architekten in Rot terdam, is speciaal overgekomen om 'zijn' toren van een verhaal te voorzien. De naam van het bu reau duikt vaak op bij de bouw van bruggen, sluizen, viaducten, tunnels, wegtracés, culturele en onderwijsgebouwen. Niet erg verrassend dus dat Wintermans de radartoren op Neeltje Jans mocht ontwerpen. „Als mij ge vraagd werd: wat wil je nog eens De Goese burgemeester René Verhulst haalt in zijn weke lijkse weblog uit naar de gemeen te Amersfoort. Die wil tijdens het congres van de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG), dat volgende week wordt gehouden, een motie indienen waarin het rijk wordt op geroepen houtrook van kachels en haarden aan banden te leggen. Een aantal gemeenten, waaronder Leeuwarden, heeft al toegezegd de motie te zullen steunen. Amers foort wijst op de schadelijke stof fen in houtrook en de overlast die steeds meer burgers ervan onder vinden. Ook andere grote gemeen ten zoals Utrecht, Nijmegen en Al- mere, worstelen volgens de motie met het probleem. Volgens Verhulst willen Amers foort 'en nog een paar grote ste den' dat alle gemeenten het sto ken van hout gaan verbieden. „Dat vervuilt zo. Alsof er geen be langrijker zaken in de wereld zijn", fulmineert Verhulst. „Ze wil len dan zeker controleurs de da ken opsturen om te kijken of er rook uit de schoorsteen komt?" De Goese burgemeester ziet een mooie mogelijkheid om nieuwe Zwarte Pieten in het leven te roe pen. „Het zijn juist die gemeenten die Zwarte Piet willen uitbannen. Aardig item voor het Sinterklaas journaal als daar straks nog ie mand werkt", besluit Verhulst. Wat hem betreft moeten ge meenten elk voor zich kunnen be sluiten of ze het stoken van hout al dan niet aan banden willen leg gen. „Ik heb er al bijna ruzie over gekregen in VNG-verband." De brand aan boord van de hop perzuiger Uilenspiegel betekent niet dat de zandsuppletie op de Walcherse stranden langer zal du ren. De geplande datum, half juni, komt volgens Rijkswaterstaat niet in gevaar. Gistermorgen vloog te gen 9.00 uur isolatiemateriaal in de machinekamer in brand. Het schip bevond zich toen op zo'n 17 kilometer ten noordwesten van Westkapelle. De blusinstallatie op het schip trad in werking. Een ge specialiseerd team van de brand weer (MIRG, Maritieme Inciden ten Respons Groep) werd in Vlis- singen door de KNRM-reddings- boot Zeemanshoop uit Breskens opgepikt om naar de Uilenspiegel te varen. Inmiddels was ook de Uly van de KNRM Westkapelle op weg om de situatie te verkennen. De Uilenspiegel is eigendom van de Belgische onderneming DEME. Het schip komt naar Vlissingen om de schade te herstellen en de blusinstallatie weer te vullen. vrijdag 3 juni 2016 Sophie Stockman Hulst Op Vestrock is er voor iedereen wat lekkers. Vorig jaar stonden er af en toe zelfs rijen om eten te bemachtigen, archieffoto guido van der heijden Vanmiddag be gint festival Vest rock in Hulst. In deze rubriek blik ken we vooruit met een thema. Vandaag: Festival eten en drinken. De radartori als een spijk in de dam g Jan van Damme Luc Oggel Goes Theo Giele Westkapelle A Architect Paul Wintermans voor de toegang van de radartoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42