Middelburg Rozenstad Subsidie cultuur naar de Mercuur EMTE 1.85 WALCHEREN 7 NIEUWE ROZENMEISJES STELLEN ZICH VOOR A Hue Thien Ta en Anniek de Bakker zijn de nieuwe gezichten van 'Middelburg Rozenstad'. BIJ EMTE VLISSINGEN EN KOUDEKERKE Kabelj'auw filet Yorknam Dick Nieuwenhuis Badkamerrenovatie al mogelijk in 2 weken! Thien (I) en Anniek willen Middelburg Rozenstad op de kaart zetten, foto lex de meester te vragen voor Rozenstad. Ik hoop jongeren te inspireren om ons te helpen. Misschien willen we dans- optredens gaan geven." Ook al woont ze in Goes, Thien is bijna dagelijks in Middelburg. Ze werkt namelijk in Amy's Ta, het Vietna mese restaurant van haar ouders. Anniek heeft jarenlang in het buitenland gewoond. „Juist toen ik weg was, werd ik steeds verlief der op Middelburg", zegt ze. Ze woont nu middenin het centrum. „Ik voel me heel erg betrokken bij de stad en probeer altijd op de hoogte te blijven van de ontwikke lingen. Nu hoef ik niet meer aan de zijlijn te staan, maar kan ik me zelf actief inzetten. Dat geeft vol doening." Het is nog niet bekend wanneer de meiden voor het eerst in actie komen. Initiatiefneemster van 'Middelburg Ro zenstad' Lia Hector durft na acht jaar te spreken over een succes. „We hebben al veel gedaan en be reikt. Dat komt om dat we het onder de vlag van Rozenstad doen. Samen krijg je meer voor elkaar dan iemand ooit in zijn eentje kan." Door allerlei activi teiten te organise ren met onder meer ondernemers, scho len en vrijwilligers, hoopt Hector meer sociale cohesie te creëren in de stad. Daarnaast zijn twee belangrijke doelen vergroening en ver sterking van de eco nomie. De roos is het symbool waar al les samen komt. Door het planten van de rozen, wordt de stad groener en aantrekkelijker voor toeristen. Middel burgers werken sa men om dit te berei ken. Bovendien past de roos volgens Hec tor bij Middelburg omdat de contouren van de stad op de bloem lijken en om dat 47 huizen een naam hebben waar in 'roos' voorkomt. VLISSINGEN Het museum schip Mercuur, dat in het Dok van Perry komt, en het Paau- wenburgse beeldenpark van kunstwerkplaats Kipvis krijgen de grootste happen uit het Aan- jaagfonds Cultuur dit jaar. De stichting Cultureel Erfgoed Vlis- singen krijgt 7.500 euro om het schip te installeren als nieuwe attractie. Over de komende twee jaar krijgt de stichting nog eens 7.500 euro. Er was 30.000 euro gevraagd, maar Vlis- singen heeft tot 2020 maar 25.000 euro per jaar beschik baar om nieuwe evenementen vooruit te helpen. Kipvis krijgt nog 5.600 euro voor de twee jaar na deze. De Kunstroute Vlissingen in Lego van Blokje bij Blokje krijgt vijfduizend eu ro. Een project van de Noord- gouwse stichting Viaduct met koor A58 krijgt 1000 euro. Aanvragers als Scheldeblues, de Stadstheatertour HZ Cult en het vorig jaar gelanceerde Festi val der Culturen krijgen niets. Dat veroorzaakt bij wijkvereni- ging Bossenburgh van het uitge groeide burendagfeest een gat van tien mille in de begroting, zegt voorzitter Michel Pieters. „We proberen dat op te lossen met crowdfunding: mensen die een tientje inleggen, zijn met een lid van de vereniging en krijgen korting op alle activitei ten, verder verzinnen we nog een tegenprestatie. We beslis sen op 18 juli of het Festival der Culturen 'groot' gaat of dat we weer terug gaan naar het school plein van obs Omnibus en het klein houden." Afgelopen zo mer besloeg het festival alle pleinen van de middelbare scho len Scheldemond en CSW. Ze lopen over van idee ën, de twee nieuwe Rozenmeisjes Anniek de Bakker (28) uit Mid delburg en Hue Thien Ta (15) uit Goes. De twee jonge blommen gaan vanaf deze zomer 'Middelburg Rozenstad' vertegen woordigen en zullen regelmatig aanwezig zijn bij evenementen in de stad. Ze zijn zo gedreven dat ze ook zelf van alles bedenken om het project op de kaart te zetten. Het uitgangspunt van Middel burg Rozenstad is vergroening door middel van rozen. Maar het proces wat eraan vooraf gaat is minstens zo belangrijk, vindt An niek. „We krijgen geen subsidie, dus doen alles samen met onder nemers, bewoners en andere men sen die betrokken zijn bij de stad", vertelt ze. „We doen geza menlijke inzamelacties, kopen de rozen in en gaan die vervolgens met zijn allen planten. Het is dus ook hartstikke sociaal." De twee meiden hebben allebei hun eigen beweegredenen om hun steentje te willen bijdragen aan dit project. Thien is vooral be zig met haar toekomst. „Ik wil la ter evenementen organiseren", zegt ze. „Hier kan ik al wat erva ring opdoen. We bedenken aller lei creatieve dingen om aandacht zonder huid per 100 gram per 100 gram Tegelzetbedrijf Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Persoonlijk contact, een yxAt en betrouwbare service teyen scherpe prijzen1 vrijdag 3 juni 2016 Jonge blommen vol ideeën Elodie Kint Middelburg geldig op vrijdag 3 en zaterdag 4 juni IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl - Inspiratie opdoen - Inmeten badkamer - De bouw bespreken - Advies krijgen - Bouwkundig advies - Het voorwerk -Afspraak maken, -Ruwe schets - De installatie van uw badkamer ook's avonds mogelijk - Uitgevoerd door eigen vakmensen EMTÉ Koudekerke: Badhuisstraat 6 0118 55 13 40 EMTÉ Vlissingen: van Hogendorpweg 93 0118 46 57 81

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39