huis praten we Zeeuws moois Zeeuwse vlag op de grachten Zeeuwen zien schept verbinding Relatie m Zeeland bin uit ZEELAND 5 Meer dan honderd Zeeuwen uit Amsterdam en omgeving ontmoeten elkaar vandaag. Fermob Al het. komt van binnenuit ONLINENETWERK DE ZEEUWSE CONNECTIE 11911 Onlinenetwerk de Zeeuwse Connectie houdt vandaag een bijeenkomst in de Amsterdamse Konink lijke Industrieele Groote Club. Meer dan honderd Zeeuwen die in de omgeving van de hoofdstad van ons land wonen, zijn aanwezig. Eerst vertelt voormalig minister president Balkenende hen over zijn Plan voor Zeeland, daarna ontmoe ten de bezoekers elkaar tijdens een borrel en afterparty. De Zeeuwse Connectie bestaat nu zes jaar en heeft bijna achtdui zend leden van binnen en buiten Zeeland. De community houdt regel matig bijeenkomsten in de Rand stad, met het doel hun band met Zeeland te versterken en te behou den. Daarnaast denken de leden na over een manier om iets bij te dra gen aan de provincie waarin ze op groeiden. „Op mijn boot aan de Kei zersgracht wappert de Zeeuwse vlag. De Amster damse vlag was geen optie: ik ben een Zeeuw. Ik vind het dan ook heel leuk om op zo'n borrel oude beken den uit Zeeland tegen te ko men. Maar ik ga vooral voor de lezing. Ik vind het inte ressant om erover na te den ken hoe Zeeland zich kan onderscheiden. Het was een fantastische omgeving om op te groeien. Ik zal me al tijd verbonden blijven voe len met Zeeland." „Ik ben al 27 jaar weg uit Zeeland, maar ik voel me nog steeds Zeeuws. Ik ga vooral naar de borrel om te netwerken. Het geeft ver bondenheid om mede- Zeeuwen te spreken. Het gaat me aan het hart dat Zee land zo vergrijst. Ik snap het wel, ik heb dezelfde afwe ging gemaakt om voor mijn werk te verhuizen. Maar hoe ouder ik word, hoe meer ik Zeeland mis. Ik speel wel eens met de ge dachte om terug te gaan." „Ik voel me honderd procent Zeeuw. Zo'n borrel is voor mijn gevoel altijd te kort. Het is altijd heel gezellig en het zorgt ervoor dat je een relatie blijft houden met waar je vandaan komt. Maar het is vooral interessant om erover na te denken wat wij voor Zeeland zouden kunnen bete kenen. Ik voel een innerlijke drang om iets voor Zeeland te doen. Als scholier ontwik kel je vooral jezelf, nu wil ik ook iets terugdoen voor de provincie." „Mijn hart ligt nog steeds in Zeeland. We voeden onze kinderen tweetalig op: thuis pra ten we altijd Zeeuws. Het is de derde keer dat ik naar zo'n borrel ga. Ik vind het leuk om andere Zeeuwen te ontmoeten. De drem pel om op iemand af te stappen is hier veel kleiner dan op een zakelijke borrel. Je hebt al tijd een onderwerp om over te praten: Zee land. Soms discussiëren we nog steeds over wat nou de overkant is. Je gunt elkaar iets, als Zeeuwen onder elkaar. Pas startte een advoca te uit Zeeland een advocatenkantoor in Am sterdam. Wanneer ik een advocaat nodig zou hebben, zou ik zeker naar haar toe gaan." vrijdag 3 juni 2016 Zeeuw in de Randstad Joanne Karkdijk Amsterdam Jort van Sisseren (35) Online ondernemer Komt uit Middelburg, woont in Amsterdam Karin Ruben (48) Manager openbare ruimte Komt uit Terneuzen, woont in Amsterdam Ezra de Korte (27) Consultant Komt uit Sint-Laurens, woont in Amsterdam Chantal Cammaert (37) Zelfstandig ondernemer Komt uit Sluis, woont in Uithoorn De nieuwe collectie van de Franse Fermob tuinmeubelen is voor elke designliefhebber een musthave voor in de tuin. Alle modellen zijn vervaardigd uit hoogwaardig staal en aluminium en verkrijgbaar in meer dan 23 kleuren, waardoor u uw volledige tuinset kunt personaliseren! Kom snel kijken bij Binnenuit Buitenmeubelen. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies WOONPLAZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37