Berghuis bevalt, zowel binnen als buiten de lijnen 29 'Kiki speelt hier erg sterk. En dat is leuk om te zien, want het is zo'n lief meisje' haar linkerkuit. Ze had er al een paar dagen last van, maar voelde de pijn in de eerste set echt op spelen. De al ingetapete kuit werd extra ingezwachteld. De pijn en de angst dat het er helemaal in zou schieten belet ten Bertens in de tweede set steeds meer. Afzetten bij het ser veren ging amper, dropshots van de wanhopige Bacsinszky liet ze uit veiligheidsoverwegingen hele maal lopen. „Maar je ziet dat je met keihard vechten een heel eind kunt komen." Na het benutte matchpoint klonk het 'Kiki kampioen' van de Nederlandse fans op Court Su zanne Lenglen. Dat was voor een kwartfinale akelig leeg en sfeer loos. Normaal gesproken wordt er in het stadion niet meer ge speeld op de donderdag in week 2. Kaarten waren er dan ook niet voor verkocht, maar iedereen met een groundpass mocht er gaan zitten. „Of er nu 3 mensen kijken of 3 miljoen, dat maakt mij echt allemaal niet uit", lachte Bertens. „Ik sta in de halve finale! Dit was de minste wedstrijd van allemaal, maar who cares." Eén keer stond ze tegenover Se rena Williams, vorig jaar op de US Open. Ze had de eerste set moeten winnen, maar verloor met 7-6, 6-3. In het dubbelspel won ze zondag met haar partner Johanna Larsson wel van Serena en Venus Williams. Williams klopte gisteren Joelia Poetintseva en wachtte daarna niet minder dan 2,5 uur met het geven van haar persconferentie. Ze brak hem na vijf minuten zelf weer af. De Amerikaanse num mer 1 van de wereld had in die korte tijd wel nog wat aardige woorden voor Bertens. „Ze speelt sterk de afgelopen weken, in Neu renberg en hier. En dat is leuk om te zien, want het is zo'n lief meisje." Williams herinnerde zich de partij tegen Bertens op de US Open van vorig jaar nog. „Dat was zwaar. Ik was blij dat ik hem binnen had." Hoe groot Bertens' kans van daag is, zal afhangen van haar kuit. Daar werd gisteravond nog een scan van gemaakt. Maar de hoop dat die pijn in één nachtje is verdwenen, lijkt ijdel. Tegen Williams kan Bertens niet zon der haar wapens, ook al is de nummer 1 van de wereld weer erg wisselvallig. „Afwachten", was alles wat Bertens er zelf over kon zeggen. Zorgen over haar kuit liet ze niet toe. Daarvoor was dit moment te bijzonder. Of Steven Berghuis even wil kie zen welke wedstrijd hem meer voldoening geeft. Zijn Oranjede buut afgelopen vrijdag in Ierland of het tweede optreden in Polen met meteen een assist? „Dan toch maar het debuut", zegt hij. „Maar deze komt met stip op twee." Eigenlijk had hij nog in New York moeten zijn voor vakantie. Maar een korte broek en polo op Fifth Avenue zijn ingeruild voor een trainingspak van de KNVB. In Ierland gaf Berghuis al kleur aan Oranje als frisse invaller. Woensdagavond deed hij het vanaf de aftrap. Wat was er nou zo aansteke lijk aan zijn optreden? Misschien raakte een tweet van Pierre van Hooijdonk wel de kern. Na de voorzet van Berg huis waaruit Vicent Jans sen raak kopte, tikte de oud-spits: 'Voorzet van iemand die weet wat een spits wil en niet eerst voor eigen actie gaat.' Niet vijandig Maar het is meer dan alleen het spel binnen de lijnen. Het is ook zijn gedrag erbuiten. Berghuis zet te in Dublin en in Gdansk zijn voetbaltas neer in de mixed zone en praatte. Gewoon: hand geven, mensen aankijken en niet gelijk minachtend of vijandig reageren bij een normaal kritische vraag. Er zijn er meer die zich zo pre senteren dezer dagen: Vincent Janssen natuurlijk. Marco van Gin- kel, Luuk de Jong, Virgil van Dijk en een handvol spelers die al wat langer meelopen en nu doorstij gen in de pikorde zoals de midden twintigers Bruma, Blind, Wijnal- dum en Strootman. Natuurlijk zul len ze het allemaal makkelijker vinden na een zege, maar ook na het misbaksel in Ierland gaven ze in de mixed-zone thuis. „Er is veel chagrijn rond Oranje. En dat moet weg", zei Dick Advo caat vorige week. Als de nieuwe staf waar hij deel van uitmaakt verstandig is, gaan ze met het gros van deze gasten een team vormen. Ook nu afwezige spelers als De Vrij, Clasie, Pröpper, Riedewald en Klaassen passen in dat beleid. Opvallend (of juist niet): er zijn er zo al vijf die uit families komen waar ouders zelf aan topsport de den. Blind natuurlijk, maar ook Janssen, De Jong, Van Ginkel en Berghuis. De laatste is sinds woensdag zijn pa voorbij als inter national. Frank Berghuis, vroeger ook buitenspeler en dribbelaar, speelde ooit één keer voor Oranje. Belangrijke zomer Er is wel één onzekerheid. En dat is de situatie van veel spelers bij hun club. Neem alleen al Berg huis, Janssen en Wijnaldum, de aangever en de doel puntenmakers van woensdag. Geen van drieën weten ze waar ze komend seizoen spelen. „Ik besef heel goed dat het een be langrijke zomer wordt", zegt Berghuis. „Nog zo'n seizoen met amper speeltijd kan ik niet hebben. Ik ben 24, dat is funest voor mijn ontwikkeling. En ik wil ook niet nog zo'n jaar, bij Watford heb ik dat al aangege ven." Voor hem zou een traject als dat van De Jong en Van Ginkel ideaal zijn. Dus: terug naar een topclub in de eredivisie om minuten te maken. PSV zou het meest ge schikt zijn, met de Champions League erbij, als opvolger van rechtsbuiten Luciano Narsingh die weg mag. Maar ja, PSV gaat geen enorme transfersom betalen. Bovendien kan Watford nu den ken: 'misschien toch maar houden die Berghuis.' Berghuis: „Er zullen nog wel ge sprekken volgen. Van de bonds coach voel ik veel vertrouwen. Die zegt ook: ik hoop dat je veel gaat spelen. Dan geef ik hem een re den om me er vaker bij te nemen. Want voor deze trip was ik aan vankelijk niet geselecteerd. En dat was natuurlijk volledig terecht." UITSLAGEN vrijdag 3 juni 2016 Het bereiken van de halve finale levert Bertens ongeveer 500.000 euro op. Een finaleplaats zou goed zijn voor 1 miljoen euro, de eindzege levert 2 miljoen op. Kiki Bertens kan het zelf niet geloven, ze staat in de have finale, fotoap —Serena Williams Normaal gesproken had bonds coach Danny Blind hem niet opgeroepen. Maar Steven Berghuis is erbij en dat is goed. Zijn spel en zijn presentatie hel pen mee om wat weg te nemen van het chagrijn rond Oranje. Maarten Wijffels Gdansk/Wenen BEACHVOLLEYBAL Biel (Zwi). EK beach. Mannen, groep A: Nummerdor/ Varen horst (Ned/1) - Huber/Seidl (Oos/17) 28-26 21-15. Groep B: Brouwer/ Meeuw- sen (Ned/2) - Plavins/Regza (Let /18) 21-18 21-19. Vrouwen, groep B: Meppelink/Van lersel (Ned/2) - Dubov- cova /Nestarcova (Slw/ 15) 21-9 28-26. Groep F: Menegatti/Orsi Toth (lta/6) - Van Gestel/Van der Vlist (Ned/11) 21-15 21-19. Groep G: Braakman/Sinnema (Ned /23) - Cicolari/ Toti (lta/26) 21-19 21-15. TENNIS Parijs (Fra). Roland Garros. Vrouwen, kwartfinales: Bertens (Ned) - Bacsinszky (Zwi/8) 7-5 6-2, Serena Willi ams (VS/1) - Poetintseva (Kaz) 5-7 6-4 6-1. Mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser/1) - Berdych (Tsj/7) 6-3 7-5 6-3, Thiem (Oos/13) - Goffin (Bel/12) 4-6 7-6 6-4 6-1. VOETBAL Engeland - Portugal 1-0 (0-0). 86. Smal- ling 1-0. Rode kaart: 35. Alves (Portugal). WIELRENNEN Ronde van Luxemburg. Eerste etappe (170,6 km): 1. Greipel (Dui) 4.13.07, 2. Blythe (GBr), 3. Capiot (Bel) 6. Drücker (Lux), 17. Lammertink (Ned), 19. Wesley Kreder (Ned) allen z.t. Klassement: 1. Drücker 4.17.27, 2. Lam mertink 0.03,3. Bohli (Zwi) 0.04.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29