SHOW CULTUUR 25 Ze willen zelf héél graag. De meiden van 0'G3NE laten tegen geen gelegenheid onbenut om hun interesse in het Eurovisie Songfestival te uiten. Jan Smit, lid van het selectiecomité, gaat Geen eigen Ervaring met sms-stemmen Internationaal onbekend Live pieken Mainstream Festivaltijgers Meerstemmig Thuis populair Regisseur kan niets met pop Drie zussen met ze praten. Wat pleit voor én tegen hen? stetanRaatgever Engels liedje Ook in andere landen leveren tv-talentenjachten als The Voice (0'G3NE won in 2014 in ons land) steeds vaker de Songfestivaldeelnemers. Logisch: zij hebben ervaring met zingen in een strak geregisseerde tv-show waarin thuisstemmers het resultaat bepalen. Het Songfestival draait om het liedje. En bij het liedje draait het om de boodschap. Dan is het wel zo handig als je die boodschap zelf hebt bedacht. Zie Douwe Bob met Slow Down. 0'G3NE schrijft wel eigen liedjes, maar heeft nog niet de vaardigheid een Engelstalige hitsong te compo neren. Het ging de afgelopen ja ren elke keer mis: onerva ren inzendingen als Sie- neke (2010) en Joan Franka (2012) bezweken op het grote podium on der de druk. Ook tijdens de repetities moet live gepiekt worden en dan moet je ook nog fit ge noeg zijn om elke dag promotie te maken. Het is de laatste jaren een Ne derlands handelsmerk gewor den: kwaliteitspop met licht alternatief randje. Het bete kende een omslag in de re sultaten. Na jaren sappelen scoorden Anouk, The Com mon Linnets en Douwe Bob finaleplaatsen. Niet slim om van die koers af te wijken; denk ook aan Trijntje. VOOR De drie zussen weten wat het is om op festivals te wor stelen tegen stemcombina- ties uit het Oostblok. Als Li sa, Amy en Shelley deden ze in 2007 mee aan het Junior Eurovisie Songfestival. Met hun zelfgeschreven Adem In, Adem Uit kwamen ze tot plek 11. Ze kleuren prachtig bij el kaar: de stemmen van de drie zussen Vol. Tijdens het tv-programma De Beste Zangers van Neder land maakten ze indruk op hun collega's met de harmonische vertolking van Clown van Emily Sandé. Zangeres Sharon Doorson kreeg er wateri ge ogen van. Altijd handig: veel support in eigen land. Een deel van de Songfestivalfan- kolonie ziet een terugkeer naar een tra ditioneler Eurovisiegeluid wel zitten en hoopt dat AVROTROS de dames met een vlotte song en flitsende cho reografie naar Oekraïne stuurt. In de Balkan profiteren artiesten er elk jaar van. Omdat de grenzen van het radiolandschap elkaar overlappen, is een ster in Montene gro ook een grootheid in Servië. Anouk steunde op bekendheid in Scandinavië. Iets dat Nederland ook zou lukken als de keuze op een gerenommeerde deejay valt. Regisseur Hans Pannecoucke is er meester in: het vertellen van sfeerrijke, intieme sprook jes op het Eurovisiepodium. Het leverde vooral The Com mon Linnets een flinke bonus op. Voor pakweg Dotan zou Pannecoucke ongetwijfeld een fraaie mysterieuze clip kunnen schieten. Popmu ziek is daarentegen niet zijn specialiteit. Het Songfestival is behalve een parade van edelkitsch ook een wedstrijd aandacht trekken. Essentieel: een goed én niet al te moeilijk verhaal voor de media. Tweelingzus sen en hun oudere zus op het podium? Dat vindt zelfs de Armeense pers prachtig. vrijdag 3 juni 2016 Is 0'G3NE geschikt voor het Songfestival? Zusjes Amy, Lisa en Shelley Vol willen dol graag naar het Song festival. FOTO MILAN RINOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25