Nog lang niet toe aan vrouwelijke Bond De kijker bepaalt IOW CULTUUR 23 Producente Barbara Broccoli volgt geamuseerd de speculaties over de nieuwe 007 Mijn klasgenoten zeiden dat ik helemaal niks waard was, dat ik niks kon. Ook noemden ze me 'dikke' FINALISTEN Nick Nicolai neemt het vanavond in de fi nale van Holland's Got Talent op tegen acht andere acts. Zijn concurrentie bestaat uit de turners Quat- trobar, breakdancers The Fresh Allstars, de blinde zanger Bob Bullee, de danser Bboy lil Justy, volks zanger Mart Hoogka mer, dansgroep Un breakable, de lenige Mizai Kobi en de Ka rate Girls. In de vorige rondes bepaalde de jury met een deel van het pu bliek wie er door mocht naar de vol gende ronde. In de li ve finale komt het aan op de kijkers thuis. De winnaar van Holland's Got Ta lent gaat naar huis met 25.000 euro prij zengeld. Ik ben nu aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ik focus me vol op zingen." De afgelopen weken waren een roes van inter views, persmomenten en opnames. Toch voelt Nick, nu de finale nadert, totaal geen spanning. „Ik houd me gewoon bezig met mijn muziek. Mijn doel was om één keer op televisie te komen om te laten zien wat ik kan. Dat is in elk geval ge lukt. Ik doe gewoon mijn ding en zenuwachtig ben ik niet", zegt hij glimlachend naar zijn moe der. Zij is namelijk wel degelijk nerveus en bijt van de spanning onophoudelijk op haar nagels. Het gezin beleeft het Holland's Got Talent-avon tuur samen. „Vrienden heb ik nooit gehad", zegt Nick, schijnbaar onverschillig. Maar tussen hem, zijn broer Jim (23), zus Elisa (30) en hun ouders bestaat een onbreekbare band. Het vijftal noemt elkaar 'de musketiers'. In het huis staat de beken de spreuk 'Eén voor allen, allen voor één' zelfs met koeienletters op de muur. Samen staan ze ook vanavond voor Nick klaar, of hij nu wint of verliest. Klein krijgt niemand hem in elk geval meer. „Ik ga hoe dan ook door met mijn droom najagen, ook als ik niet win. Alle puzzelstukjes vallen nu samen, want ik ben ook bijna klaar met school. Mijn droom? Een soulal- bum opnemen in Amerika. Dat zou helemaal ge weldig zijn." In het geruchtencircuit dat altijd op volle toeren draait als er een vacatu re is in de 007-gelederen worden de ze twee namen hardnekkig ge noemd. Vooral sinds regisseur Sam Mendes (de maker van Skyfall en Spectrevorige week te kennen gaf definitief niet ter beschikking te zijn voor een derde Bondavontuur. Dat zou kunnen betekenen dat Daniel Craig, die zeer tevreden was over zijn samenwerking met Men des, er toch de brui aan geeft. Offici eel is er nog niets bekend gemaakt. Producente Barbara Broccoli houdt altijd stijf de lippen op elkaar als er driftig gespeculeerd of gegokt wordt op een nieuwe James Bond. Zij be kijkt deze berichtgeving vanuit haar kantoor van EON Productions vooral geamuseerd aan. Zo schrijven sommige media zelfs dat het tijd wordt voor een vrouwelij ke James Bond: Jane Bond. Om de komkommertijd door te komen spe culeren filmsites al over geschikte kandidates. De namen van Angelina Jolie, Kate Winslet, Gillian Ander son, Emilia Clarke en Emily Blunt zijn al de revue gepasseerd. Maar het duo Bier-Hiddleston lijkt op dit moment de beste papieren te hebben. Beiden werkten samen in de John le Carré-verfilming The Night Manager, een zesdelige serie van de BBC. Bovendien is Hid dleston volgens velen een van de meest sexy filmacteurs van dit mo ment. Hij is elegant, charmant en kan hij met zijn ogen ook pijn uit drukken. Voor veel vrouwen is hij volgens de Deense filmmaakster Bier 'onweerstaanbaar'. Of deze voorspellingen uitkomen zal de komende maanden blijken. Namen komen pas naar buiten als de contracten zijn getekend. gerond. Maar dat Nick zo'n enorme groei zou meema ken dat hij voor een miljoe nenpubliek op televisie durf de te staan, had niemand ver wacht. „Ik zag hem altijd als mijn kleine, kwetsbare broer tje. Maar op het podium stond ineens een volwassen man. Hij overtreft ieders ver wachtingen. Ik vind het heel mooi om te zien hoeveel zelfver trouwen hij nu heeft." Maar zoals Herman Brood en Henny Vrienten al zongen: als je wint, heb je vrienden. Nu Nick op televisie komt en succesvol is, staan de vrienden in de rij. „Op Facebook word ik een held ge noemd", zegt hij met een lach. „Ik vind het wel leuk dat mijn verhaal een steun is voor andere mensen die worden gepest." De pestkoppen maakten ex cuses, maar daar zit Nick niet op te wachten. „Ze moeten er maar eens over naden ken hoe zij het zouden vinden als ze worden ge pest. Ik heb niet op hun berichten gereageerd. vrijdag 3 juni 2016 Nick Nicolal nog klein Van boven naar beneden: de buurt leeft mee met het succes van Nick Nicolai. Samen met zijn moeder en zus Elisa. De jury van Holland's Got Talent was laaiend enthousiast over Nick. FOTO'S SHODY CAREMAN EN RTL Holland's Got Talent, vanavond, RTL 4, 20.30 uur. Worden de Deense regisseur Susanne Bier en de Engelse acteur Tom Hiddleston het nieuwe koppel dat de komende jaren de James Bondfilms op de schouders neemt? Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23