Oui.Kiki! 18 °C Toezichthouders verhogen eigen loon Ontdek Zuid-Duitsland De meest gehate snor van Frankrijk Expert: meer voorbeelden 'suicide by cops' De door politiekogels gedode Mitchel Winters was er vermoedelijk op uit om door agenten onder vuur te worden genomen, stelt de politie. Walcheren Krijgt vakbondsleider Philippe Martinez Frankrijk op de knieën? m P11 Voor het eerst sinds 1992 staat er weer een Nederlandse tennisster in de kwartfinale van Roland Garros. Kiki Bertens versloeg gisteren verrassend de Amerikaanse Madison Keys en speelt vanmiddag in Parijs tegen de Zwitserse Timea Bacsinszky voor een plek in de halve finale. zes keer op de man. Een bron rond het onderzoek legt uit waarom: „Hij liet niet, zo als tegen hem werd geroepen, zijn handen zien, maar liep op de agent af en maakte een 'trekkende' bewe ging. En hij bleef maar doorlopen, ondanks het schieten. Het was noodweer." Bij Mitchels stoffelijk overschot werd het mobieltje gevonden waar mee 112 was gebeld. In de Verenigde Staten is het zoge naamde suicide by cops een bekend fenomeen. Politie-expert Jaap Tim mer kent ook voorbeelden uit Ne derland, maar Joop van Riessen, oud-hoofdcommissaris van de poli tie in Amsterdam, 'kan zich niet herinneren dat zoiets hier ooit is voorgekomen in Nederland'. Het OM laat weten andere scena rio's nog niet uit te sluiten. „Er wordt nog volop onderzoek ge daan." Vandaag wordt sectie ge daan op het lichaam van Mitchel Winters. Het Openbaar Ministerie (OM) houdt er nadrukkelijk rekening mee dat de 21-jarige Mitchel Winters uit Capelle aan den IJssel maandagavond in het Schiedamse Beatrixpark een bero ving in scène heeft gezet om de po litie achter zich aan te krijgen, met de dodelijke kogels als gevolg. Een familielid van Winters heeft zijn stem herkend als van de man die de bewuste avond even na 19.30 uur het alarmnummer belde met de boodschap dat hij zojuist was beroofd en dat er op hem was geschoten. Ook gaf hij een signale ment van de dader. Dat signale ment kwam overeen met dat van hemzelf, inclusief de tas die bij de beroving zou zijn buitgemaakt. Winters zorgde ervoor dat hij door de gealarmeerde politie werd gezien en achtervolgd. Een agent op een scooter kreeg hem het eerst in het vizier en kwam op een groenstrook aan het eind van een doodlopend pad oog in oog met hem te staan. „Toen de politieman hem wilde aanhouden als verdachte van de ge melde beroving, zag deze zich ge noodzaakt zijn vuurwapen te ge bruiken", zegt het OM. De agent schoot volgens een getuige vijf a Toezichthouders van diverse Zeeuwse zorginstellingen heb ben het afgelopen jaar hun eigen honorarium met tientallen pro centen verhoogd. Anderen doen dan bewust niet. De Wet Normering Topinko mens (WNT) heeft de afgelopen jaren het salaris van directeuren in de publieke en semipublieke sector aan banden gelegd. De wet heeft er echter ook voor gezorgd dat leden van de raad van toe zicht juist beter mogen worden betaald. Per 1 januari 2015 zijn de maximale vergoedingen voor toe zichthouders verdubbeld. Diverse instellingen in Zeeland hebben daar meteen gebruik van gemaakt. Bij Tragel Zorg, Ter Weel, ZorgSaam en het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut zijn de bezoldigingen van de toe zichthouders royaal gestegen, soms met 60 procent. Dat geldt ook voor de Stichting Zuidwes ter, die mede in Zeeland actief is. De toezichthouders, die zelf de hoogte van hun honorarium be palen, wijzen er desgevraagd op dat hun taken en verantwoorde lijkheden de afgelopen jaren zijn verzwaard. Ook benadrukken zij dat zij niet zijn gegaan tot de maximale beloning die de WNT nu toestaat. Andere Zeeuwse instellingen kiezen er juist voor de bezoldigin gen gelijk te houden, omdat zij een verhoging in deze tijd mo reel niet verantwoord vinden. Zeeland 2 Kras.nl/53057 of bel 0900-96977ocPg 'Mitchel lokte de kogels uit' P4 Carla van der Wal Sander Sonnemans Schiedam Rolf Bosboom Vlissingen De perfecte combinatie van cultuur en natuur in een reis. Verblijf in een 4-sterrenhotel nabij Stuttgart Inclusief ontbijt, gebruik wifi en binnenzwembad Maak mooie wandel- en fietstochten in het Zwarte Woud Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds donderdag 2 juni 2016 Wisselvallig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 128 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1