8 NI STUDENTEN LEENSTELSEL A f jjKOOPJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van De eerste studenten die hun studie volledig bij elkaar moeten lenen, maken de balans op. Een jaar na de invoering van het leenstelsel is de kritiek op minister Bussemaker (Onderwijs) nog niet verstomd. Nu slechts 17,95 Vanaf slechts €89,95 Nu slechts 19,95 Nu slechts 14,95 Nu slechts 12,95 Vanaf slechts 7,95 71% Bijna alle studenten en jongerenorganisa ties van Nederland trekken vandaag naar Den Haag voor een ludiek protest tegen de onge lijke kansen door het leenstelsel. In de buurt van de Tweede Ka mer, waar een debat wordt ge voerd over de effecten van het leenstelsel, verrijzen twee poor ten naar het hoger onderwijs: de ene is te bereiken door over een rode loper te kuieren, de andere na het afleggen van een hinder- nisbaan. Daarmee willen ze illustreren dat het leenstelsel niet zonder ge volgen is gebleven. Minder jonge ren kozen voor een studie aan hbo of universiteit; de instroom daalde met 6,8 procent. Juist kwetsbare groepen - gehandicap ten (-20 procent in het hbo) en jongeren met ouders met een laag inkomen (-15 procent) - lie ten het afweten. Een deel van de oppositie wap pert daarom vandaag boos met de evaluatie richting PvdA-minis- ter Jet Bussemaker van Onder wijs, in hun ogen de kwade ge nius achter de vermaledijde le ning. „Deze minister gaat de ge schiedenisboeken in als de minis ter van ongelijke kansen", sneert CDA-Kamerlid Michel Rog. SP'er Jasper van Dijk doet daar een schepje bovenop: „Het onder wijsbeleid van Bussemaker is compleet mislukt. Haar hele schuldenstelsel heeft averechts uitgepakt." Beide partijen wer ken in hun verkiezingsprogram ma's aan manieren om het leen- stelsel terug te draaien. Volgens de coalitie, die bij de invoering van het stelsel werd ge steund door D66 en GroenLinks, schetsen de criticasters bewust een zwart beeld. „CDA en SP zijn niet geïnteresseerd in de belan gen van de studenten, maar in de volgende peilingen van Maurice de Hond", oordeelt WD-Kamer- lid Pieter Duisenberg. VVD en PvdA erkennen dat de instroom vorig jaar een dip liet zien, 'maar dat werd verwacht'. Vóór invoering stelden jongeren een tussenjaar uit om het leen stelsel te ontlopen, terwijl ze daar nu wel weer voor kiezen. In voorlopige cijfers voor 2016 wordt dat gelijkgetrokken, sussen Duisenberg en PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis. De oppo sitie zaait paniek, vinden zij. Maar de coalitie deelt ook kri tiek uit aan Bussemaker. Voorlich ting aan studenten moet beter. Velen weten niet dat de inko mensafhankelijke aanvullende beurs een gift blijft én is ver hoogd. „Voorlichting is méér dan een spotje en een website." Vol gens Mohandis moet Bussema ker daarmee aan de bak. „Het ka binet moet alles op alles zetten om studenten - vooral mbo'ers - te bereiken." Sylvana Simons doet aangifte Aan de volstrekte neutraliteit van rechtspraak kan geen concessie worden gedaan Connexxion gispt 'duikchauffeur' woensdag 1 juni 2016 korting korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! APberPay NIET TEVREOEN? GELO TERUG! Draaibare Draadloze LED Buitenlamp incl. beweginssensor 100% Draadloos, eenvoudig te installeren Bewegingssensor tot 7,5 meter Werkt op 4 batterijen - 40.000 branduren Krachtig, veelzijdig en gemakkelijk Adviesprijs 39,95 Korting 55% U bespaart: 22,- Luxe NASA Traagschuim Topdekmatras van Alaska Bedding Druk-verlagend; ideaal bij heup-, nek- en rugklachten Beschikbaar in alle gangbare maten NASA Traagschuim; vormt zich naar je lichaam Geschikt voor ieder matras Adviesprijs Korting U bespaart: 299,95 70% 210,- Design Waterkoker met LED-verlichting Razendsnel water koken dankzij 2000W vermogen! Eye-catcher voor in de keuken Voorzien van kookstop, anti-kalk technologie en droogkookbeveiliging Adviesprijs 69,95 Korting 71% U bespaart: 50,- Bescherm je auto tegen dierenharen, vocht en vuil! Achterbankbeschermer; must-have voor mensen met dieren! Houdt de achterbank kofferbak schoon Ligt zacht en comfortabel Volledig waterproof Adviesprijs 39,95 Korting 68% U bespaart: 27,- 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts 0,50 per stuk - poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs 59,95 Korting 87% U bespaart: 52,- .korting Adviesprijs 29,95 Korting 50% U bespaart: 15,- 100 ml pure biologische Arganolie van Naturess Helpt bij acne, eczeem, droge huid en striemen Werkt ook tegen rimpels en Cellulitis Zorgt voor mooi en glanzend haar Vol vitamines en antioxidanten 100% puur en natuurlijke Arganolie Ook wel het vloeibare goud genoemd 'Minister van ongelijke kansen' moet aan de bak Hanneke Keultjes Den Haag Eerstejaarsstudenten lenen dit collegejaar gemiddeld 470 euro per maand. Een toename van 76 euro ten opzichte van 2015. Sinds de invoering van het leenstelsel ontvangt 40 pro cent van de studenten die geld lenen het maximale bedrag. DEN HAAG Sylvana Simons heeft gisteren aangifte gedaan van racisme te gen meerdere mensen. „Er zijn een heleboel tweets, Facebook- berichten en krantenberichten. Ik wil dat alle daders opge spoord worden en op gepaste manier aangepakt worden." De tv-presentatrice kreeg veel ra cistische reacties nadat ze zich aansloot bij politieke partij Denk. Volgens Simons zijn die reacties 'exemplarisch voor wat heel veel vrouwen, mannen, moslims, Joden, etnische minderheden, migranten, mensen met een be perking, ouderen en homo's dag-in, dag-uit meemaken'. Raad voor de Rechtspraak blijft bij het verbod op hoofd doekjes, keppeltjes en kruisjes voor rechters en griffiers. ARNHEM Vervoerbedrijf Connexxion voelt zich in verlegenheid gebracht door de buschauffeur die woensdagavond een door zwa re regenval ondergelopen spoor tunnel in Arnhem doorkruiste. De man werd gistermiddag op het matje geroepen. Een filmpje van zijn 'duikactie' groeide uit tot een nationale hit op internet. De chauffeur reed stapvoets in een halve minuut de ondergelo pen tunnel uit. Daarna opende hij de deuren bij de halte om het water eruit te laten en passa giers in te laten stappen. Con nexxion laat onderzoeken of er schade aan de bus is ontstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8