NIEUWS 7 Zes jaar cel geëist voor beestachtige moord en poging tot moord Hoe kon Udo D. als ex-tbs'er vrij rondlopen en zomaar op straat een vrouw doodslaan? êf Vlak voor de moord stak hij een prostituee neer. Daarvan had hij geen spijt: 'Zij viel mij aan' Verdachten blijven hier Jorritsma in Eindhoven Files voor Verstappen Politie doodde verkeerde man Nadat Udo D. verstopt in zijn capuchon bijna de hele rechts zaak had gezwegen over het doodslaan van de volkomen onschuldige Ce cile Postmus-Delea op 19 oktober vorig jaar, nam de ex-tbs'er tij dens het pleidooi van zijn advo caat ineens het woord. Hij wil tij dens zijn tbs-behandeling gaan werken om de familie van me vrouw Postmus schadeloos te stel len. „Want wat ik heb gedaan kan echt niet." D. gooide er daarna nog wat ra re beeldspraak uit om te laten zien dat hij zijn leven wil beteren: „Ik wil alles doen om van deze harde rots die ik ben een mooi ge slepen kubus maken." Ondertus sen werd de explosieve D. be waakt door vijf potige agenten die de hele rechtszaak in een kringe tje om de boomlange verdachte heen zaten. Stevige medicatie deed de rest: Udo D. viel soms bijna in slaap. Hoe gewetenloos hard hij op 19 oktober vorig jaar ook me vrouw Postmus doodsloeg, Udo D.'s poging iets richting de fami lie te doen, léék enigszins oprecht. Zijn advocaat deed op dat mo ment net vreselijk haar best om de schadeclaims van enige tiendui- zenden euro's van de familie van mevrouw Postmus-Delea van ta fel te praten. De ex-tbs'er werd niets gevraagd. Hij greep zelf in. Of de familie van Cecile Post mus er iets aan heeft, is de vraag. Een van haar dochters vertelde dat 'hun moeder alles voor ze bete kende'. „De liefste moeder die er bestaat." Het is keihard knokken voor de nabestaanden om het le ven vol te houden. „Mijn moeder zei altijd: maak je geen zorgen, ik word heel oud. Dat zou haar ook gelukt zijn. Deze afschuwelijke dood verdiende zij niet." Udo D. sloeg mevrouw Postmus vorig jaar dood nadat hij daarvoor ook al een prostituee probeerde te vermoorden. Hij kwam als klant bij haar en stak nadat de gordij- nen waren gesloten op haar in met een stanleymes. Zij overleef de dat, maar hield er een gezicht vol littekens aan over. Daarover toonde D. gisteren geen berouw: „Toen mijn mes uit mijn broekzak gleed, viel zij juist mij aan. Ik voel de me bedreigd." Een redenering waar de officier van justitie op ba sis van getuigen en camerabeel den niets van gelooft. Udo D. (39) heeft in het verle den al celstraffen en gedwongen psychiatrische behandelingen ge kregen, vooral vanwege pogingen om zijn ex-schoonvader te doden of te mishandelen. D.'s eigen doch ter Desiree (nu 17) zei al dat zij hoopt dat haar 'verwekker' (van vader spreekt ze niet) levenslang wordt opgesloten. Udo D. zat vori ge zomer nog in een psychiatri sche kliniek van de GGZ Fries land. Hij werd vrijgelaten toen hij daarom vroeg. Volgens de GGZ waren er geen juridische midde len om hem langer vast te hou den. Dat bleek later onzin, want er lag een rechterlijke uitspraak dat hij tot januari 2016 vastgehou den had kunnen worden. Als ze dat hadden gedaan, had D. naar de rechter moeten stappen. Maar de GGZ wachtte dat niet af en liet hem gaan, met fatale gevolgen. Advocaat Marianne Kubatsch van de nabestaanden van Postmus wilde gisteren nog niet zeggen of haar cliënten ook 'iets' richting de GGZ Friesland willen onderne men. „Eerst deze rechtszaak, we doen het stapje voor stapje." De officier van justitie eiste voor de 'beestachtige' aanvallen van de verminderd toerekenings vatbare D. zes jaar cel en tbs met dwangverpleging. „Herhaling moet tegen elke prijs worden voor komen." Uitspraak 14 juni. VARKENSWET woensdag 1 juni 2016 Udo D. hoort verdoofd en zwaarbewaakt zijn straf Victor Schildkamp Leeuwarden AMSTERDAM Nederland schort voorlopig de uitleve ring van verdachten in strafzaken aan België op. Dat heeft de Inter nationale Rechtshulp kamer van de recht bank in Amsterdam besloten in verband met de situatie in de Belgische gevangenis sen. Zowel de staking van het gevangenis personeel als de gelui den over slechte de tentieomstandighe den liggen hieraan ten grondslag. EINDHOVEN VVD'er John Jorrits ma wordt per 1 sep tember de opvolger van Rob van Gijzel als burgemeester van Eindhoven. Jor ritsma (59) is op dit moment commissaris van de Koning in Fries land. DEN HAAG De ANWB verwacht dit weekeinde grote drukte op de wegen naar het circuit van Zandvoort. Daar vin den zaterdag en zon dag de Race Familie dagen plaats, met als grote attractie cou reur Max Verstappen. Hij geeft er met zijn Formule 1-auto de monstraties. Naar ver wachting lokt de win naar van de Grand Prix van Spanje tien duizenden liefheb bers naar Zandvoort. Tegenstanders van een wet die varkensvlees uit de VS (met daarin de daar gebruikte chemische stoffen) moet toestaan in Taiwan plaatsten een nepvarken in de wetgevende Kamer, foto reuters SCHIEDAM De man die maandag in Schie dam door de politie werd doodge schoten, was mogelijk een on schuldige man. De 21-jarige inwo ner van Capelle aan den IJssel werd gezien als verdachte van een gewapende straatroof die vlak daarvoor plaatsvond. Moge lijk was hij echter niet de dader, maar juist het slachtoffer. Het Openbaar Ministerie sluit ook niet uit dat de man 'slechts' een getuige is geweest. De politie heeft op de plek waar de man door politiekogels om het leven kwam, geen wapen aangetroffen. Een zoektocht met speurhonden leverde niets op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7