c* Theo (78) jaagt voor de gemeente ïlilt 2 i li mw. l Sluizen uren gestremd Alleen Ter neuzen verder Kinderzwerfboeken dolen rond in Goes Pleegzoon in instelling: negen afschuwelijke jaren Ambitieus woningmarktplan verdwijnt in prullenbak. Alle partijen, behalve Terneuzen, durven plan aanpakken slechte woningen niet aan. Geestdrift van het eerste uur is verdwenen. Dat is heel spijtig. Het idee is goed Sommige beesten brengt hij naar het asiel of de kinderboerderij, andere eindigen op zijn bord. »P4 Marion de Putter wil iedereen de kans geven om boeken te lezen. P5 Hans Sakkers' aangrijpende verhaal over de macht van de Zeeuwse zorginstellingen. »P8 Alleen Terneuzen gaat nog aan de slag met de aanpak van kwalita tief slechte particuliere woningen. De gemeente wil er voorlopig vier ton voor uittrekken. Dat Terneuzen als enige in actie komt, is een slap aftreksel van wat de provincie, alle Zeeuws-Vlaam- se gemeenten, de woningcorpora ties, Rabobank en onder meer aan nemer Van der Poel al in 2013 af spraken. Ze zouden samen hun schouders zetten onder het ambi tieuze project Upgrade (opwaarde ring) om tot 2040 in totaal vijftien honderd verouderde particuliere woningen uit de markt te nemen. Leegstand en verpaupering liggen anders op de loer. Marco van Dorst van Moveo Ad vies in Lamswaarde was één van de trekkers van Upgrade. Hij ver telt de handdoek in de ring te heb ben gegooid. „Het plan was prima. In overleg met de eigenaren zou Upgrade woningen opkopen die al lange tijd leegstaan, omdat ze on verkoopbaar zijn. Het idee was die woningen daarna nog een tijdje te verhuren en dan af te breken of ze samen te voegen, als het om klei ne huizen zou gaan." Hoe goed het project in 2013 ook werd ontvangen, het is een stille dood gestorven. „Omdat het juri disch niet haalbaar bleek", volgens de Terneuzense wethouder Frank van Hulle. De provincie heeft dit uitgezocht. In de gekozen opzet van Upgrade zou sprake zijn van 'ongeoorloofde staatssteun'. Dat was het signaal voor de provincie om zich terug te trekken en er geen geld in te steken. Andere par tijen grepen die kans aan om ook af te haken zonder financiële ver plichtingen. Terneuzen had inmiddels al wel vier ton voor Upgrade gereser veerd en is van plan dit ook in te zetten, aldus Van Hulle. Woning corporaties zijn al volop bezig ver ouderde huurwoningen te vervan gen. De particuliere markt blijft daar ver bij achter en kan wel een steuntje in de rug gebruiken. Hoe Terneuzen dit vorm gaat geven, is nog niet duidelijk. „Ook wij moeten voorkomen dat we te maken krijgen met onge oorloofde staatssteun", geeft wet houder Van Hulle aan, „maar we willen niet stil blijven zitten. An ders komt de leefbaarheid onder druk te staan." De oprichting van een sloop fonds is één van de mogelijkhe den. TERNEUZEN Alle sluizen bij Ter neuzen zijn gisteren uren ge stremd geweest. Overtollig regen water uit het Vlaamse achterland moest op de Westerschelde wor den geloosd. Het waterpeil in het Kanaal Gent-Terneuzen dreigde anders veel te hoog te worden. Alle scheepvaart lag stil. Konin klijke Schuttevaer reageerde di rect. De schippersorganisatie vecht al jaren voor een apart spuikanaal bij Terneuzen. Ook bij de bouw van de nieuwe sluis is dit niet voor zien. In juli dient daar een rechtszaak over bij de Raad van State. It woensdag 1 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl I Plan voor huizensloop strandt Harmen van der Werf Terneuzen Marco van Dorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69