Van Drongelen moet jeugd-EK laten lopen Jong Zeeland put uit dertien clubs Oostkapelle en Arnemuiden op schema De Bruijn in het water ZEELAND 13 Bruse Boys treurt nadat GRC 14 in de verlenging de 3-2 maakt, foto orange pictures/pim waslander Gemiste kansen na de 0-1 van Mats Willemse breken Bruse Boys op tegen GRC 14. hbobank In de verlenging was Adelaar dicht bij een belangrijke derde goal voor 'Bru'. Vormgever Mats Willemse stuitte met links op doelman Dennis Mijdam. Kort voor het einde van de eerste ver lenging maakte GRC 14 vervol gens wel de derde treffer, via Van den Oever. Iedereen bij Bruse Boys dacht aan buitenspel, maar assistent-scheidsrechter Natascha Krijt hield haar vlag naar bene den. Het kwam haar op veel com mentaar van de Bruse spelers te staan, maar het doelpunt telde wel (3-2). Bruse Boys nam vervolgens meer risico, waardoor GRC 14 meer ruimte kreeg. De thuis ploeg profiteerde niet, omdat Bru-doelman Mark Giljam een paar reddingen in huis had en de snelle Mabashou Jarbou net als in de reguliere speeltijd een enorme kans miste. De aanval ler raakte vlak voor de 2-2 de lat, in de verlenging was het de paal. Bruse Boys bleef daardoor in leven, maar slaagde er niet meer in om een strafschoppen- serie af te dwingen. Na de 3-2-nederlaag boog de ploeg het hoofd, in de wetenschap dat het volgend seizoen weer in de tweede klasse uitkomt. Rick van Drongelen uit Axel kan niet meedoen aan het EK voet bal voor spelers onder 19 jaar. De Zeeuws-Vlaamse verdediger krijgt geen toestemming van zijn club Sparta om volgende maand aan het toernooi in Duitsland mee te doen. Van Drongelen is met Sparta ge promoveerd naar de eredivisie en zijn trainer Alex Pastoor willen al le spelers bij de start van de voor bereiding bij elkaar hebben. Bij een deelname aan het EK (vanaf 11 jul) had Van Drongelen een deel van de voorbereiding (die op 23 juni begint) gemist. „Natuurlijk vind ik het jam mer", zegt Van Drongelen. „We hebben ons gekwalificeerd, we hebben een leuke tijd gehad, dan wil je dat ook voortzetten. Je komt de toplanden tegen, het hoogste niveau voor spelers van mijn leef tijd. Daar kan ik veel van leren en ervaring opdoen." Maar Van Drongelen heeft alle begrip voor het besluit van Sparta en zal allerminst met tegenzin naar de trainingen gaan. „Ik be grijp de argumenten van de trai ner. Hij wil zijn hele selectie, zo sterk mogelijk bij elkaar hebben in de voorbereiding." Het is een bekend gegeven dat profclubs spelers niet vrijgegeven voor jeugdtoernooien in de zomer maanden. Vorig jaar overkwam Bart Nieuwkoop uit Tholen het zelfde, toen zijn werkgever Feye- noord hem (en Jari Schuurman en Calvin Verdonk) tijdens een jeugd-EK in Nederland hield. We hebben ons gekwalificeerd, dan wil je dat ook voortzetten. VLISSINGEN Negentien voetbal lers zijn opgeroepen voor de wed strijd van Jong Zeeland op zater dag 11 juni. Dertien clubs zijn ver tegenwoordigd in de selectie, waarin Goes en Zeelandia Middel burg met elk drie spelers hofleve rancier zijn. Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van SV Nieuwdorp wordt bij die club een wedstrijd gespeeld tussen Jong Zeeland en een regioselectie van de gemeente Borsele. De aftrap is om 19.00 uur. Selectie Jong Zeeland: keeper Luuk van Gilst (SSV'65), keeper Ka- rim ben Sellam (Oostkapelle), Klaas van Hecke, Jop Dekker, Boy de Jon ge (allen Goes), Jarreau Manuha- wu, Samet Dogan, Gennaro Eiken Zeelandia Middel burg en Goes leveren elk drie spelers. Oostkapelle heeft zichzelf een goede dienst bewezen om hand having te bewerkstelligen in de tweede klasse. Op bezoek bij Yer seke werd met 1-4 gewonnen. De Yersekenaren blijven hierdoor in de derde klasse. Arnemuiden heeft door een 2-2-gelijkspel op bezoek bij De Zwerver nog kans om te promoveren. Yerseke-Oostkapelle 1-4: Oostka pelle en Tholense Boys gaan zater dag uitmaken welke club volgend seizoen in de tweede klasse speelt. Nadat de Thoolse formatie Yerseke afgelopen zaterdag ver sloeg (5-3), moest de ploeg van Yerseke-trainer Gerrit Petersen gisteren het hoofd buigen voor Oostkapelle. Na rust werd het verschil ge maakt. Arjen De Koeijer, die zijn ploeg in de eerste helft uit een strafschop op voorsprong zette, miste vlak na rust vanaf de stip. Direct erna kreeg Mark Goeman zijn tweede gele kaart waardoor Yerseke met tien man verder moest. „Dat was een breekpunt", stelde Petersen. „Persoonlijke fou ten deden ons deze nacompetitie de das om. Ook kwamen we van daag fysiek tekort." Oostkapelle leidde in de pauze al met 1-2 door doelpunten van Rens Maljers en Wouter Ver- duijn. Ralph Namrit en Arjen Pat- tenier voerden in het tweede be drijf de score verder op tot 1-4. „We hadden eigenlijk het hele duel het veldoverwicht", conclu deerde Oostkapelle-trainer Jaimy van Bloppoel. „Bij de 1-3 gingen de koppies bij Yerseke naar bene den en hadden we nog meer doel punten kunnen maken." De Zwerver-Arnemuiden 2-2: Ar nemuiden heeft nog altijd kans Persoonlijke fouten deden ons deze nacompetitie de das om. op promotie. Al vroeg kwamen de bezoekers op achterstand. „Door de zenuwen liepen we ach teruit", zag trainer Carlos de Jon ge. „Hierdoor gaven we het initia tief aan De Zwerver, terwijl dat niet onze kracht is. Ik verwacht geen goed voetbal in de nacompe titie, maar wel dat we druk voor uit geven en de duels ingaan. Dan komt het veldspel vanzelf." Na rust stelde Arnemuiden or de op zaken. Jannick Schaier be nutte na 63 minuten een straf schop, waarna Marinus Baas zes minuten later fraai raak schoot. De Zwerver kwam in de 77e mi nuut nog terug tot 2-2, maar dat deerde de Walcherse derdeklas ser na afloop weinig. Doordat Den Bommel eerder met 5-1 van De Zwerver won, telt zaterdag al leen de zege voor Arnemuiden. LA BAULE Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst stond in het Franse La Baule met zijn voeten in het water. De Zeeuws-Vlaming speelde met zijn team wedstrij den in de Franse tweede divisie, toen er noodweer losbarstte. In no time stond er twintig cen timeter water op de straten en ont stond in de speelzaal een kleine ts unami waardoor de spelers tot hun enkels in het water stonden. Elders in het gebouw bezweek het dak waardoor nog grotere schade ontstond. De Franse biljartbond bezint zich op een vervolg van de titel strijd. woensdag 1 juni 2016 na spektakelstuk Oosnrschem Rudy Boogert Rotterdam Sparta-speler Rick van Drongelen hout (allen Zeelandia Middelburg), Renzo Roemeratoe (Hoek), Delano Langezaal (De Meeuwen), Maas Boogaard (De Meeuwen), Xander van der Poel (Yerseke), Maarten van Vooren (Dauwendaele), Stefan Quinten (Kloetinge), Tom Wuyts (Kloetinge), Steve Schalkwijk (Wal cheren), Bart Fraeyenhove (Terneu- zense Boys), Nick van de Velde (FC Axel), Yarick Dorst (Bruse Boys). Len Wolters Vlissingen —Yerseke-trainer Gerrit Petersen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62