minister Van der Steur Haagse vrouw dient claim in na aanrijding met auto Van Rijn 5 meer plekken." Advocaat Roethof noemt het een 'kulargument' om te stellen dat allochtonen vaker crimineel zijn dan autochtone Nederlan ders. „Dat is een typisch kip-ei verhaal. Als de politie alleen maar allochtonen staande houdt, is het logisch dat je dat terugziet in de criminaliteitscijfers. Ik weet zeker dat als er meer blan ke jongens doorgelicht worden, de cijfers er opeens héél anders uit zullen zien." D66 haalde de minister naar de Kamer om tekst en uitleg te geven over het incident met Typhoon. „Deze keer overkwam het een bekende Nederlander", al dus Kamerlid Fatma Koser Ka- ya. „Hij kreeg gelijk excuses, maar krijgen al die anderen ook excuses? Hoe wordt de mensen compensatie geboden die elke dag zonder reden wor den aangehouden door de poli tie?" Groenlinks wil de invoering van 'stopformulieren' regelen, om etnisch profileren tegen te gaan. Hierop moeten agenten aangeven waarom ze iemand staande houden. Ervaringen in het buitenland zouden la ten zien dat dergelijke formu lieren deze vorm van discrimi natie verhelpen. De PVV van Geert Wilders stelt juist geen enkel bezwaar te zien in het etnisch profile ren. WD-coryfee Neelie Kroes noem de haar meermaals de gedroomde opvolger van Mark Rutte als lijst trekker van haar partij. Maar Edith Schippers heeft geen zin om weer op de kieslijst te gaan staan. Het besluit lijkt er mee te ma ken te hebben dat de kansen op de opvolging van Rutte verkeken lijken. Hoewel Rutte formeel pas na de zomer uitsluitsel geeft over de vraag of hij doorgaat of niet, zou hij intern al hebben laten we ten nog een keer een gooi naar het premierschap te willen doen na de verkiezingen van volgend jaar. Schippers wil eventueel nog wel een keer minister worden als ze in de toekomst wordt gevraagd, melden ingewijden. Al is het dan niet op Volksgezondheid. Na twee kabinetsperiodes vindt ze het niet wenselijk dat een ministerie te veel vergroeit met één persoon. Maar op de kieslijst gaan staan be tekent ook dat je bereid moet zijn om - als je niet weer minister wordt - vier jaar in de Tweede Ka mer te gaan zitten. En dat ziet Schippers zichzelf niet meer doen. Met het besluit van Schippers dreigt Rutte een van zijn trouwste kompanen te verliezen. Zij was het die hem door dik en dun steunde toen hij als jonge fractie voorzitter van de WD moest knokken voor zijn politieke toe komst. Zij was het die hem in 2007 overhaalde zijn concurrent dith Schippers wil eventueel nog wel een keer minister worden Rita Verdonk de wacht aan te zet ten. Nadat Rutte premier werd in 2010, vertrouwde hij haar het mi nisterie van Volksgezondheid toe waar rigoureus moest worden be zuinigd. Al na een paar jaar was Schippers de eerste minister op dat departement die een trend breuk in de almaar stijgende zorg uitgaven wist te bewerkstelligen. Net als Schippers zijn alle VVD-bewindslieden hun knopen aan het tellen. De komende tijd moeten zij intern aangeven of ze door willen of niet. Er zijn in een volgend kabinet - als de WD weer meedoet - veel minder pos ten te verdelen dan nu. Zoals het er naar uitziet, wordt dat een kabi net van minimaal vier misschien wel vijf partijen die allemaal mi nistersposten zullen opeisen. Oudgedienden Henk Kamp (Economische Zaken) en Schultz (Verkeer) zeiden eerder al niet te rug te keren. Stef Blok (Wonen) heeft aangegeven niet meer op de Kamerlijst te willen. Wel wil hij net als Schippers eventueel terug keren in een volgend kabinet. Dat wil de fractievoorzitter in de Tweede Kamer Halbe Zijlstra ook graag. Zijlstra - net als Schippers genoemd als opvolger van Rutte - heeft naar verluidt achter de scher men aangegeven in te zijn voor de post op Sociale Zaken. Staatssecretaris van Asiel Klaas Dijkhoff zou geschikt kunnen zijn Zijlstra in dat geval op te volgen als tweede man achter Rutte in dien die weer premier wordt. Defensieminister Jeanine Hen nis wil wel op de kieslijst. Zij is een van de weinige intimi van Rutte die heeft aangegeven hem desnoods als Kamerlid te willen steunen. De vrouw zegt op t september 2015 op de Haagse Zwarteweg, pal voor de ingang van het ministerie van Volksgezondheid, te zijn ge schept door de dienstauto van de bewindsman. Martin van Rijn zat op dat moment ook in de wagen. „Ik ben keihard aangereden. Dat is mijn waarheid", vertelt Zahra, die niet met haar leeftijd of achter naam in de krant wil. Vervolgens zou ze niet erg vriendelijk zijn be handeld, laat ze weten aan huis-aan-huisblad De Posthoorn. Ze betreurt het niet even binnen te zijn gevraagd bij het departe ment voor een glas water. „Ik was in shock." Een woordvoerder van de staats secretaris bevestigt dat er een inci dent heeft plaatsgevonden. Hij stelt dat de vrouw schrok van de dienstauto, van haar fiets viel en dat de fiets in aanraking kwam met de auto. Zahra zou volgens hem hebben aangegeven dat het wel ging. „We hebben nog wel ge vraagd: hoe gaat het met u, en kun nen we u nog ergens naartoe Ik kan mijn arm de komende twee tot drie jaar niet gebruiken brengen? Dat wilde ze niet." Vol gens de zegsman van Van Rijn is er direct een schadeformulier on dertekend waarin wordt omschre ven dat Zahra viel. Na het voorval bleef haar schou der pijn doen. De diagnose vol gens de vrouw: een frozen shoul der. „Ik kan mijn arm de komende twee tot drie jaar niet gebruiken." Het ministerie geeft aan de bles sure van de vrouw te betreuren. Toen een paar weken later ook nog eens een claim voor de repara tiekosten van de dienstauto op de mat lag, volgens Zahra voor ruim 1.400 euro, was voor de Haagse de maat vol. Ze wil niet zeggen hoe hoog de schadeclaim precies is die ze zelfheeft ingediend. Haar claim is op 12 april afge wezen. Zahra wil toch haar medi sche kosten en kosten voor thuis zorg en een schoonmaker terug krijgen. woensdag 1 juni 2016 de kant! Advocaat Gerald Roethof rijdt in een Mercedes S-klasse. De po litie controleert hem regelmatig, foto pim ras Kroonprinses VVD wil niet op kieslijst Ze leek in de race om de eerste vrouweljke VVD-premier te wor den. Maar Edith Schippers, mi nister van Volksgezondheid, heeft aangegeven niet meer op de kieslijst van haar partij terug te keren. Hans van Soest Den Haag Edith Schippers foto anp Een Haagse vrouw heeft een claim van duizenden euro's neer gelegd na een aanrijding met de dienstauto van staatssecretaris Martin van Rijn. Edwin van der Aa Den Haag —Zahra, betrokken bij aanrijding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5