Govinda mediteert in volledige afzondering 9 Kijkcijfers Binnenstebuiten Schuimgebak met hazelnoten FILM VAN DE DAG Redt James Bond Londen? VANAVOND Midsomer Murders John Barnaby keert vanavond terug op de buis, met zes nieuwe afleveringen. Acteur Neil Dudgeon (56) over DS Charlie Nelson, vrouwlief Sarah, hond Sykes en natuurlijk baby Betty. „Prima hoor. Ze zijn allebei verruk kelijk. Zoals dat vaker bij film en tele visie gebeurt, maken we gebruik van een tweeling: Abbie en Georgia. Ze zijn inmiddels begonnen met lopen. Dat wil zeggen: ze staan eventjes op, botsen ergens tegenaan en gaan dan snel weer liggen. Dat zorgt voor een andere dimensie op de set. Sykes kan het prima met ze vinden. Hij lijkt het leuk te vinden dat we nu baby's op de set hebben." „Vanzelfsprekend. Onze eigen kinde ren zijn nu 9 en 11 jaar. In het vorige seizoen zaten Sarah en John elkaar een beetje te plagen over wat voor slaapliedje hij moest zingen. Dat deed me denken aan hoe het er des tijds aan toeging met onze oudste. Die had als baby last had van het te rugstromen van de maaginhoud in de slokdarm. Daardoor was hij vaak niet lekker en was het heel moeilijk hem weer in slaap te krijgen. Op zulke momenten nam ik hem vaak in mijn armen en zong uit volle borst allerlei Broadway musicalhits. Het waren liedjes die ik al een jaar of twintig niet gezongen had, uit mijn toneelschoolperiode. Ik kan me niet meer herinneren of dat ook hielp om hem rustig te krijgen." „Inmiddels wel. Ze zijn grote fans. Ik was in het buitenland toen ik mijn vrouw aan de telefoon had. Zij ver telde dat de kinderen op dat moment naar Midsomer zaten te kijken. Naar de aflevering waarin dorpelingen uit het ene dorp alle vrouwelijke dorps bewoners uit een ander dorpje ver- Mijn eigen kinderen van 9 en 11 jaar zijn inmiddels grote fans krachten. Ik raakte in paniek, maar mijn vrouw niet. 'Ze hebben alles ge zien en ik geloof niet dat het véél in druk heeft gemaakt', vertelde ze. Dus zo erg was het niet." „Naar onze nieuwe forensisch patho loog, door wie collega Nelson zich toch een beetje bedreigd voelt. Zij maakt haar opwachting in de eerste aflevering, over body snatching. Tij dens het lezen van het script dacht ik: wat gebeurt hier allemaal? Net als de dorpsbewoners, die ook niet goed weten of er écht mensen sterven of dat het enkel lijken zijn die verdwij nen. In de tweede aflevering lijkt het alsof er buitenaardse wezens zijn ge land. Hoe verzinnen ze het? De derde gaat over wielrennen.Tuurlijk, speciaal gericht op onze Nederlandse kijkers vanwege al die fietsen, Met als hoogtepunt: Charlie Nelson in lycra. Als dat geen reden is om te gaan kij ken, dan wéét ik het niet." The Mountain Yogi In de fascinerende docu mentaire The Mountain Yogi volgt Jaap Verhoeven de lama op zijn weg door de bewoonde wereld. Ver hoeven is geraakt door de eenvoud en zorgeloosheid van Lama Govinda en valt tijdens het maken van zijn portret van de ene verba zing in de andere. Govinda is een volger van het Tibetaanse boed dhisme en dan vooral van de traditie van Milarepa. Dat zijn yogi's die jaren lang onder barre omstan digheden en in totale af zondering mediteren. Lama Govinda volgt Mila- repa's pad naar verlichting in de hoop zo tot diepe levensinzichten te komen. Verhoeven reist met hem mee tijdens een bezoek aan diens geboortedorp, waar hij wordt vereerd als een heilige. Ook zijn terugkeer naar de berghut krijgt aan dacht. Uiteraard komt de vraag naar voren wat wij westerlingen, die vooral gericht zijn op financieel, sociaal en fysiek comfort, kunnen leren van Govinda. woensdag 1 juni 2016 GO Maandag 30 mei 1. Journaal 20.00 uur NP01 2.114.000 2. Spoorloos extra NP01 1.677.000 3. Goede tijden, slechte tijden RTL 4 1.547.000 4. Groeten van MAX NP01 1.544.000 5. Half acht nieuws RTL 4 1.472.000 6. EenVandaag NP01 1.145.000 7. TV show NP01 1.092.000 8. Hart van Nederland SBS 6 1.010.000 9. Journaal 18.00 uur NP01 998.000 10. RTL Boulevard RTL 4 983.000 Het nieuwe RTL 4-programma Gênante Tanden met Froukje de Both kwam zeer voorzichtig uit de startblokken. De eerste aflevering scoorde maandag een magere 584.000 kijkers. De herhaling van Hotter Than My Daughter op de zelfde zender deed het met 837.000 kijkers een stuk beter. Ook concurrent SBS 6 noteerde met de laatste twee af leveringen van De Jacht betere cijfers: 759.000 en 709.000 kijkers. Ramon Brugman is chef-kok en patissier in Harderwijk. Hij werd op internet een hit dank zij de grappig filmpjes onder de naam Bakken met Baard. In Binnenstebuiten deelt hij zijn smakelijkste recepten met de kijkers. Vanavond draait het om hazelnootschuimgebak. Binnenstebuiten, NPO 2, 18.50 uur. Na zes jaar stilte keerde James Bond in 1995 terug op het witte doek met Gol- denEye. Pierce Brosnan maakte daarin zijn debuut als 007. Hij krijgt te maken met een Russische satelliet die alles wat elektrisch is kan vernietigen. Het appa raat komt in handen van kwade geesten die daar mee Londen van de kaart willen vegen. Kan Bond dat plan tegenhouden? GoldenEye, RTL 7, 20.30 uur. DANNY ZOEKT PROBLEMEN Hangjongeren, straatroof, lover boys: de Leidse probleemwijk Buitenhof kent veel overlast. NPO 3 duikt in de ellende en luistert naar oplossingen. m HITLER THE JUNKIE Dictator Adolf Hitler gebruikte meer dan 70 soorten drugs. Wat was de in vloed daarvan op zijn gedrag en zijn beslissingen? National Geo graphic geeft tekst en uitleg. 2DOC Op NPO 2 een portret van zeven Noord-Afrikaan se vrouwen in Brussel. Tot voor kort leidden ze een geïsoleerd bestaan. Nu trekken ze voor het eerst samen de wereld in. 0 1 35 'Tweeling op de set zorgt voor vermaak' Patrick Bremmers Hoe gaat het met de kleine Betty? Komen er herinneringen boven van toen je zelf jonge kinderen had? Mogen jouw kinderen kijken naar Midsomer Murders - Neil Dudgeon Naar wie moeten we uitkijken in het nieuwe seizoen? Midsomer Murders, NP01, 21.25 uur. Lama Govinda (1962) was twintig jaar een kluize naar. Nu verlaat hij zijn grot om zich onder de mensen te begeven. The Mountain Yogi, NPO 2, 23.55 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53