5 s Kleingeld Onderzoek Klant wil kopen via Facebook LEZEN De historie van V&D App Betalen per pechgeval DE UITSLAG Decibellen De overige recepten vallen in de cate gorie papjes en sapjes (van chocola demousse tot pindakaassmoothies); het ultieme werkterrein van de ge middelde blender. De Philips HR2195/00 komt nipt als beste uit de bus. Goed, de quiet-knop maakt geen verschil in decibellen, maar de pres taties zijn prima: bevroren vruchten worden moeiteloos vermalen en er is een breed spectrum aan snelheden. De Braun JB3060 BK laat volgens het panel meer te wensen over. De bana nen moeten voortdurend worden aangestampt en het cacaopoeder plakt tegen de kan. De Kenwood BLM610SI en de Severin SM3737 sco ren mooie voldoendes, al worden in beide mengsels kleine stukjes ont waard. „Ach, het is ook niet verkeerd als je een beetje op een smoothie moet kauwen", zegt Tamara. noten in een oogwenk tot meel ver malen. „Zo, wat een zandstorm!", klinkt het vol ontzag. „Bij mij thuis heeft de blender hier altijd moeite mee." Ook de plakkerige dadels vor men nauwelijks een probleem. On danks zijn professionele maalcapaci- teiten is het gevaarte volgens het pa nel echter net wat te luidruchtig, zwaar, groot en prijzig voor een ge middeld huishouden én de eerste plaats. Het is niet verkeerd als je een beetje op een smoothie moet kauwen woensdag 1 juni 2016 De be reidheid van con sumen ten om te kopen via sociale media neemt toe. Vol gens onderzoek van Bronto Software zijn vooral jonge consumen ten (van 16 tot 24 jaar) geneigd om een pro duct rechtstreeks bij Facebook of Twitter te kopen. duizend Nederlan ders ontvangen bij stand, 18.000 meer dan vorig jaar. Bron: CBS Philippe Honde link en Richard Otto beschrijven de geschiedenis van V&D in Vroom Dreesmann: De opkomst en onder gang van het wa renhuis. Waarom liep het na 129 jaar spaak met het succesvolle con cern? (Tens Media, 19,95) Als je maar heel inci denteel pech onder weg hebt, is een doorlo pend (ANWB-)abonne- ment wellicht zonde van het geld. Centraal Be heer Achmea heeft een alternatief in app-vorm: RoadGuard. De kosten zijn transparant, en je betaalt alleen per (op gelost) euvel. De app laat je ook weten hoe lang het duurt voordat de redder in nood ter plaatse is. Foodbloggers testen de blenders op ingrediënten als avocado's, harde noten en groente. FOTO KOEN VERHEI JDEN Het is een nek-aan-nekrace in blen- derland. Alleen Braun komt als min ste uit de mix. 1. Philips HR2195/00 89,95) Sterk, handzaam, effectief en met alle broodno dige functies (pulse, ijs) en snelheden. Kan niet tippen aan het krachtwerk van de Princess, maar wint het dankzij de veel lagere prijs. 2. Princess Healty Turbo 219000 183,90) Met 1600 watt een krachtpat ser en de meest pro fessionele blender van het stel. Wel luid ruchtig, zwaar en duur. Bo: „Een bak beest. Als ik iets eruit wil lepelen moet mijn hele arm erin." 3. Kenwood BLM610SI 99) Een mooie ba sisblender, oordeelt het panel. Prima voor smoothies en shakes, maar niet de krach tigste van het stel en met een deksel die moeizaam is los te wrikken. 4. Severin SM3737 49,99) De verras sing van de dag. Met afstand de goed koopste en prima presterend. Bonus- punt voor de opzet- bare drinkbeker, maar wat klein en la waaierig. Mirjam: „Niet handig voor een groot gezin." 5. Braun JB3060 BK 71,99) Ogenschijn lijk een degelijk ding, maar moeizaam draaiend met zacht fruit en poeders. Wel fijn: de maateenhe den op de vuldop. Voor meer informatie en recepten: www.besteproduct.nl/blendertest 44 —Tamara Schellekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49