Geld gaat niet meer boven alles I 4 Blenders Wortels, noten of ijsblokjes: de beste blenders maken zelfs van de hardste ingrediënten nog gehakt. We testen er vijf. Mijn geld en ik „Zeker. Ik werkte in de detacherings wereld, waar alles draait om scoren, bonussen en zoveel mogelijk verdie nen. Behoor ik wel tot de beste verko pers? Haal ik genoeg geld binnen voor het bedrijf? Dat soort stressfac toren kwamen voorbij. Sinds mijn burn-out vijfjaar geleden sta ik dich ter bij mezelf, luister ik naar mijn ge voel en ben ik happy." Soms ben ik te gevoelig voor impulsaankopen „Met een goed gevoel betaal je geen elektriciteitsrekening, dat is waar. Maar geld gaat niet meer boven alles. Ik ben nu zzp'er en als ik hard werk weet ik precies voor wie ik dat doe. Dat voelt beter dan andere bedrijven rijk maken en mezelf over de kop werken. In de vluchtige financiële wereld ben je een nummer en wor den mensen snel vergeten. Mijn pres tatiedrang was de grootste valkuil. Er werd werknemers bijvoorbeeld een nieuwe telefoon beloofd als ze aan een bepaalde doelstelling zouden voldoen. Toen geluk afhanke lijk werd van korte sensaties liep het bij mij mis." „Tijdens mijn zwaarste periode zocht ik naar een plek waar ze me zouden vertroetelen, iedereen lief voor me was en waar ik tege lijkertijd met professionele coaching uit de burn-out werd geholpen. Lang zoeken leverde alleen yoga-reizen, wellness- uitstapjes en intensieve therapieën op, maar ner gens vond ik de combi natie van dat alles. Vanuit die behoefte heb ik Pure Me Retreats opgericht. Dat zijn vier daagse uitstappen om volledig te ontsnappen aan de drukte van alle dag. Op een prachtige luxe plek in Zeeland wordt voor je gezorgd. Je krijgt massages, coaching, yogales- sen, meditatie en biologisch eten en drinken. De voldoening dat ik andere mensen kan helpen bracht mij over het moeilijke punt heen." „Vlak na mijn burn-out reisde ik in mijn eentje door Bali. Afgelopen oktober zijn we met ons gezin terug gegaan naar het Indonesische eiland. Die reizen kostten natuurlijk meer dan een gemiddeld Center Parcs-ver- blijf. Met twee volwassenen en een baby waren we rond de 3.000 euro kwijt voor bijna drie weken. Dat is duur, maar gelukkig is eten en drin ken op Bali spotgoedkoop." „Soms ben ik te gevoelig voor im pulsaankopen. Het hoort bij een vrouw dat je van schoenen en tassen houdt, maar ik zou meer en vaker moeten sparen. Ik wil mijn zoontje van bijna twee jaar later meegeven dat sparen belangrijk is." „Absoluut, ik ben groot fan van Marktplaats en Prikbord. Toevallig kocht ik net voor 40 euro een speel- huisje voor in de tuin. Ook het retro wiegje van mijn zoon is aangeschaft via Marktplaats." „Een zwangerschapsjurk die ik voor 40 euro online kocht. Hij leek zo mooi, totdat ik hem aantrok. Ik zag er uit als een rode rookworst." ,Ons Chesterfield bankstel. Een tweede hands aankoop voor 250 euro. Zittend op de bank geef ik vaak de fles of lees voor uit boekjes. Oke, er zit een scheurtje in, maar het is een geweldige aanwinst voor de babykamer." „Komen er voldoende boekingen voor de Pure Me Retreats? Het blijft altijd span nend of men sen voor vier dagen 699 euro over hebben. Het is een luxeproduct en niet voor ie dereen wegge legd." rwas een tijd dat je na het opstaan ge woon twee hamme tjes kaas in een holle kies kon proppen en I richting kantoor kon I gaan. Maar sinds boerenkool ineens op z'n Engels kale heet, een glas melk al verhitte discus sies oplevert en zelfs McDonald's op de calorieën let, kun je als gezonde Hollander natuurlijk niet achterblij ven in de hang naar healthy. Gelukkig is er de blender, een ap paraat zo laagdrempelig dat zelfs een herrezen holbewoner hem nog zou kunnen bedienen. Het was de Ame rikaanse dirigent Fred Waring die in de jaren dertig een fortuin stak in de uitvinding; mede omdat hij op dok tersadvies zo veel mogelijk gepu reerde groentes moest eten om zijn maagzweren tegen te gaan. Pulp Aan het principe van de blender is in de opvolgende decennia nauwelijks meer getornd. Nog altijd hakken een stel snel roterende messen onderin de kan elke amandel en avocado tot pulp. Tenminste, dat is de belofte. Maar juist die twee ingrediënten kunnen problematisch zijn, weet het panel - een stel succesvolle foodblog- gers - van vandaag. Harde noten wor den soms moeilijk verteerd: ze blok keren de messen of blijven eindeloos rondtollen als het balletje in een rou lettetafel. Avocado's en ander zacht spul worden al snel vermalen tot een plakkerig prutje dat tegen het glas blijft kleven; buiten bereik van de maaiende messen die vruchteloos blijven rondtollen. Nee, de ene blender is de andere niet. Mirjam: „Er is een verschil of je hem alleen gebruikt voor het hapje van je peu ter of dat je als hobbykok dagelijks nieuwe ingrediënten uitprobeert." De panelleden vallen in die laatste categorie. Al bij het ontbijt zweren ze bij hun blender. De toog van grand café Aan de Beek te Arnhem - de testruimte - is deze ochtend dan ook bezaaid met superfoods. Ahornsi roop. Amandelmeel. Spinazie. Se samzaad. Elk panellid heeft recepten meegenomen die in de verschillende blenders worden uitgeprobeerd. Mir jam bijt het spits af met de rauwe cas- hewballetjes van - halleluja! - po- werfood-koningin Rens Kroes. In de Princess Healthy Turbo worden de ONSPANEL woensdag 1 juni 2016 PZ Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag Mandy Leenpoel (32) uit Wissen- kerke. Na een burn-out bedacht ze een uniek concept waarbij vrouwen vier dagen volledig in de watten worden gelegd. Hans Puik Is het belang van geld in de loop der jaren veranderd? —Mandy Leenpoel Is geld verdienen niet noodzakelijk? Waar verdien je momen teel je geld mee? Een reis naar Bali was voor Mandy Leen poel een grote uitgave. 'Maar eten en drin ken is er spotgoed koop.' FOTOMECHTELD JANSEN Wat is je grootste financiële uitspatting? Heb je een financiële verleiding of kwetsbaarheid? Koop of verkoop je tweedehands spullen? Wat is je grootste miskoop ooit? En wat is je beste aankoop? Wat is je grootste zorg op financi eel gebied? Bakbeest hakt en maalt er lustig op los Matthijs Meeuwsen Bo Schinkel van beaufood.nl is verslingerd aan haar blender en geeft workshops smoothies maken. Marijke de Vries is de blender tester van vergelijkingssite BesteProduct.nl. Mirjam Blanken van eatpure- love.nl maakt als voedingsthe rapeut zelfs soepen in de blen der. Tamara Schellekens van pas- sievrouwen.com staat als zelf verklaarde kookverslaafde da gelijks meermaals achter haar blender.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48