Zwemschool Zeeland breidt uit met instructiebad voor privéles 6 WALCHEREN Zwemschool Zeeland in Vlissin gen krijgt dit najaar een klein in structiebad om leerlingen privéles te kunnen geven. Op het nieuwe bad van tien bij vijf meter worden ook een kantine en extra ruimtes voor het personeel gebouwd. Eigenaren Philippe en Corrie Marteijn denken niet dat ze meer leerlingen kunnen aannemen door ingebruikname van het nieu we bad. De wachttijd voor zwem les, nu zo'n anderhalf jaar, neemt niet veel af is hun verwachting. „Het extra badje is vooral bedoeld voor leerlingen die extra aandacht nodig hebben of snel zijn afgeleid. Die kunnen in een klein afgeschei den zwembad sneller en beter zwemvaardigheden aanleren", legt Philippe uit. Uitbreiden met een extra bad naast het huidige van 25 bij zeven meter is niet echt een optie voor het echtpaar Marteijn. „We lessen in kleine groepjes met soms vier zwemleraren tegelijk. We leren kinderen, volwassenen natuurlijk ook, al tijdens de lessen voor het A-diploma de zijwaartse ademha lingstechniek bij de borstcrawl. Je hebt zwemleraren nodig die vol gens die filosofie lesgeven." Vlissingse gemeenteraadsleden vroegen zich de afgelopen maan den af of er steeds minder basis scholieren leren zwemmen door afschaffing van het schoolzwem men. Maar Marteijn is niet direct voor herinvoering. „Schoolzwem men blijft veredelde gymles. Een zwemleraar kan geen dertig kinde ren tegelijk leren zwemmen. Die is al lang blij als er niemand ver drinkt. Er blijven dan ook altijd kinderen die na enkele jaren nog steeds geen diploma hebben." Een basisschool worstelt ook met de tijd die het kost om naar het zwembad te gaan. Marteijn ziet daarom meer in de manier waarop basisschool 't Mozaïek een aantal leerlingen zwemles laat vol gen. „Scholieren die niet op zwem les gaan, krijgen een dag een uur tje eerder vrij om zwemles bij ons te krijgen. Dat werkt prima." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD Een geslaagd staaltje herbestem ming: in het voormalig wijkcen trum Open Hof in Paauwenburg heropent vandaag Chinees-In disch restaurant De Lange Muur. Dat heeft nu eindelijk een passen de lange voorgevel. Chinese leeu wen dansten gisteren bij de ope ning door wethouder John de Jon ge- Eigenaresse Xavi Huang zette met de bouwploeg van Joziasse in vijf maanden tijd in het oude buurtcentrum een ruim restau rant neer met strak interieur in aardetinten en Chinese natuur steen. „Heel anders dan het smalle pand aan de De Visserstraat. Niets is meegegaan. Behalve het koffie apparaat, dat is nog redelijk nieuw", vertelt Huang. Paauwenburg kent al 45 jaar een Chinees restaurant aan de De Vis serstraat. De familie Cheung be gon er in 2971 'Maan Woo'. Dat werd na vijftien jaar 'Lotus', later 'Indra Pura', en 'Rose Garden' tot Weirong Yin er in 2998 'De Lange Muur' van maakte. In mei 2011 nam Xavi Huang de zaak over. Het was de eerste eigen zaak van de Al melose. Toen er vorig jaar sprake was dat het restaurant moest wij ken voor de uitbreiding van de Lidl kwamen van alle kanten steunbetuigingen. „De mensen uit de wijk en ook de wijkraad lieten blijken dat ze niet wilden dat het restaurant uit de wijk zou verdwij nen. Dat was fijn om te merken." Onder het restaurant is nog steeds jongerencentrum De Para plu gevestigd. Dat gaat prima, denkt Huang. „De jongeren kun nen er rustig blijven. Ze kijken er televisie en spelen spelletjes. Dat is beter dan dat ze op straat han gen en overlast veroorzaken." Ook de verhouding met het kerkbe stuur van Protestantse Kerk Vlis singen, die de zaal naast het restau rant te koop heeft staan, is goed, vertelt Huang. Tijd voor terrassen op het brede bordes aan de Alexander Gogel- weg heeft Huang niet: „Ik heb ook nog twee jonge kinderen!" Maar over een jaar wil ze wel weer, als vroeger, een cafetaria openen in de hal van het gebouw. „Er wordt heel veel naar gevraagd. Maar niet alles kan tegelijk. Nu ben ik heel tevreden en vol vertrouwen." woensdag 1 juni 2016 René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG Wijkfeest in Dauwendaele De wijk Dauwendae le in Middelburg houdt zaterdag een wijkfeest. Dit feest duurt van 12.00 tot 23.59 uur en vindt plaats op sportpark De Kruitmolen. le dereen kan zich op geven voor gratis activiteiten, zoals een zeskamp en een workshop. Ook zijn er optredens van de Zeeuwse Mu zikanten, Circus Bo- lo Diabolo en Nelson de Kok. Daarnaast is er een roofvogelshow, springkussen en een markt met kraampjes. De dag wordt afgesloten met een barbecue en een kinderdisco. Opgeven via www.wijkdauwen- daele.nl/wijkfeest- dauwendaele. VLISSINGEN Ecotuinen open voor publiek Drie ecotuinen zijn op zaterdag en zon dag geopend voor publiek. De tuinen zijn gelegen in Kou- dekerke, Vlissingen en Baarland. De tuin in Koudekerke is ge vestigd aan Groene- weg 6. Op beide da gen is iedereen tus sen 10.00 en 18.00 uur welkom in de siertuin. De tuin in Vlissingen, die ge vestigd is aan de Verdilaan 74, is al leen op zondag te bezoeken van 13.00 tot 18.00 uur. Het gaat hierbij om een moestuin, tevens siertuin. De tuin in Baarland is geves tigd aan de Herver- kavelingsweg 1. Op beide dagen is ieder een tussen 10.00 en 18.00 uur welkom. MIDDELBURG Jasper van Hofwegen (84) en Suus Dansen (82) ontmoetten elkaar in 1953 op de kweekschool in Dor drecht. Daarna verloren ze elkaar even uit het oog, maar kwamen elkaar tegen toen hij voor zijn militaire diensttijd in Middelburg gestationeerd werd. Daar woonde zij inmiddels met haar ouders. De liefde bloeide op, ze trouwden en kre gen drie kinderen. Allebei gingen ze het onderwijs in: hij eerst als onderwijzer en leraar Duits, later schooldecaan. Zij gaf jarenlang handwerkles op de basisschool in Zoutelande. Hun belangrijkste leefregel is: vier wat er te vieren valt. Iede re verjaardag en trouwdag wordt gevierd met zoveel moge lijk kinderen en kleinkinderen. Zo ook hun zestigjarige brui loft deze week. foto privecollectie ARNEMUIDEN Museum, Langst raat, 13.00-17.00 uur - Thematentoon stelling over de ge schiedenis van de Arnemuidse vrijwilli ge brandweer; Club huis Korfbalvereni ging TOP, 18.00 uur - Avondvierdaagse GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 14.00- 17.00 uur - Koers- bal en biljarten KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MIDDELBURG ZB Planbureau en Bibliotheek van Zee land, 14.00-16.00 uur - Wetenschaps knooppunt over heet bederven en bewaren van eten; Koudekerkseweg 139,14.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Hof van Buren, Oranjelaan 19, 14.00-16.00 uur- Lezing Piet van der Klis over de natuur in Zeeland OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-16.00 uur - Activiteit bij Terra Maris, (W)onderwa- terwereld voor kin deren vanaf 6 jaar; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur- Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur -Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Bibliotheek, Kanaal straat 56-58,13.30 uur - Boekenver koop; SEROOSKERKE De Zandput, 13.30-17.30 uur- Soos voor senioren VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recrea tieve wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen; Vrijenhovenzaal, 09.30-11.30 uur- Naai-atelier; Pablo Picassoplein 120-126,10.15-11.15 uur-Voorleesoch- tend voor peuters van 2 tot 4 jaar; 14.00-15.00 uur- Sprookjes voorle zen voor kinderen van 4 tot 8 jaar; Ca fé de concurrent, 17.30 uur - Onderne mersborrel VROUWENPOL DER Strand bij Strandpa viljoen Breezand, 13.30 uur-Zeeuw se basisscholen Be- achvolleybal Kam pioenschap ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur- Soos voor senioren. Wijkcentrum is nu Chinees restaurant Claudia Sondervan Vlissingen Xavi Huang (r) opent samen met de Vlissingse wethouder John de Jonge haar Chinees-Indisch res taurant De Lange Muur. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34