GOES FELICITEERT FORD VAN PUTTEN Summerfest in Cadzand-Bad luidt culinair de zomer in ZEELAND 5 KANS KINDERZWERFBOEK A f. 112 NIEUWS Brandstof en koper gestolen Politie zoekt overvaller ZWERFFEITEN ben we ook nog een heleboel neer- legplekken. Dat kan bij de dokter zijn of bij de kapper, maar ook in de trein of de kantine van een sportvereniging. Ik heb nu wat klaarliggen dat ik bij een uitvaart- bedrijf wil neerleggen, want daar komen natuurlijk ook kinderen." De Putter is ambassadeur voor Goes en omgeving. Daarnaast zijn er nog ambassadeurs voor Tholen, Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren actiefin Zeeland. Vergeleken met de rest van Nederland staat het initiatief hier nog in de kinder schoenen. Als het aan De Putter ligt komt daar snel verandering in. „Waar ik kan, ga ik langs met een tasje met boeken en een flyer." Want gemotiveerd is De Putter wel: „Ik heb het nu goed, maar ik heb het ook wel anders gekend. Terwijl ik gek was op lezen. Als ik dan als tiener eindelijk genoeg geld had gespaard, ging ik op m'n fietsje van 's-Heer Arendskerke naar Goes om een boek te kopen. Straks kan elk kind op een kinder- zwerfboekstation een boek meene men. Dat is toch prachtig!" met de nieuwe vestiging aan de A58 in Goes Eetfestijn Foodfest in Cad zand-Bad heet dit jaar Summer fest en heeft een nieuwe locatie. Na het succes van vorig jaar, zoekt de organisatie naar nieuwe uitdagingen. „We doen het dit jaar nét iets anders", zegt Mark Labruyere van Stichting Inspired Events. De zomer inluiden, dat wil de stichting maandag 6 juni doen met Summerfest. De eerste editie van Foodfest vond vorig jaar sep tember plaats in de duinen van Cadzand-Bad. Er waren vijf'dor pen' gecreëerd die allemaal een eigen sfeer hadden. Nu is er één thema: „Het hele terrein is in zo merse sferen", vertelt Labruyere. Het terrein is dat van de strand- kerk aan de Noorddijk bij Cad zand-Bad. Vanwege de werk zaamheden voor Cadzand-Mari- tiem kan de organisatie niet op de plek van vorig jaar terecht. „En we wilden wel in Cadzand blijven." De strandkerk heeft een open binnenplaats en een ruime parking, die ook onderdeel uit maakt van het evenement. Qua oppervlakte is het volgens La bruyere net zo groot als het ter rein in de duinen. Omdat het een afgesloten plek is, worden er kaar ten verkocht waarvan tachtig pro cent al de deur uit is. Mark La bruyere van Delica Licious vormt samen met Petra Gorthmanns van het Strandhotel en topkoks Sergio Herman en Syrco Bakker de drijvende kracht achter de stichting. Summerfest begint om 12.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Naast eten en drinken, is er muziek, kunst en er zijn diverse sprekers en acts. Kaarten zijn te koop via via www.inspiredevents.nu. Goes ,Alle kinderen moeten de kans hebben om boeken te lezen", vindt Marion de Putter. „Ook als ze daar geen geld voor hebben. Het is goed voor de taalontwik keling en gaat daar door de armoede tegen." De armoe de tegen? Door als kind boeken te le zen? Gaat dat niet een beetje ver? „Nee hoor", zegt De Putter. „Want kinderen die goed kunnen le zen zijn eerder geneigd een ver volgstudie te kiezen." De Putter is sinds oktober 2015 ambassadeur van Kinder zwerfboek in de regio Goes. Kin derzwerfboek wil kinderboeken bij zoveel mogelijk kinderen brengen. „Vijftien procent van de kinderen verlaat het basisonder wijs met een taalachterstand." Via kinderzwerfboekstations gaan boeken zwerven. „Op die ma nier worden boeken gemiddeld ze ven keer gelezen", weet De Putter. „En je hebt er echt niet veel voor nodig. Je maakt een account aan op de site, vraagt daar stickers aan, die plak je in de boeken. Op de stickers vul je de code in en je legt de boe ken in een mand, kist of kastje van de rommelmarkt en je hebt een station. Kinderen mogen die boeken meepakken en ze terug- of weg leggen als ze het niet meer lezen. Dat mag ook in de trein of in een supermarkt, bij voorbeeld." Landelijk werd on langs het duizendste station geopend. In Zeeland is het alle maal nog iets beschei dener van aard. „In de omgeving Goes zijn er nu twaalf. Maar daarnaast heb- woensdag 1 juni 2016 BRUINISSE De politie doet onderzoek naar de diefstal van koper en brandstof op een bedrijventer rein in Bruinisse. Bij een bedrijf aan de Nijver- heidsweg werd donderdaga vond 26 mei ingebroken. Er werd een aanzienlijke hoeveel heid koper gestolen. Een dag later werd er aan de Industrie weg brandstof gestolen uit een vrachtwagen. Bij een an der voertuig hadden de die ven geprobeerd de tankdop te forceren. De politie onder zoekt beide zaken en is op zoek naar getuigen. Zij kun nen contact opnemen met de politie: 0900-8844. Of via het Politie WhatsApp nummer 06-12207006. GOES De politie heeft maandaga vond gezocht naar een man die verdacht wordt van een overval op een vestiging van Domino's Pizza in Goes. Even na tien uur werden drie medewerkers van Domino's Pizza overvallen door een man die geld eiste. Ondanks een opsporingsbericht dat via Burgernet werd uitgestuurd en een zoekactie in de omge ving, kon de dader niet wor den gepakt. Het signalement van de over valler luidt als volgt: blank, 30-35 jaar, dun postuur en on geveer 1.75 meter lang. De overvaller ging er met een on bekend geldbedrag vandoor. Lezen tegen de armoede Willem Adriaansens i Kinderzwerfboek is een initiatief van het Nationaal Fonds Kinderhulp, h Kinderzwerf boeken zijn boeken die zwerven van kind naar kind. In 2015 zijn er landelijk 200.000 zwerfstickers op kinderboeken geplakt. Met de code op de sticker kun je een boek via de site 'volgen'. In Zeeland zijn er 33 Kin- derzwerfboekstations. Bedrijven kunnen een kast 'adopteren' en schen ken aan bijvoorbeeld een kinderafdeling in een zie kenhuis. Info: www.kinderzwerf- boek.nl en op Facebook: Kinderzwerfboek Zeeland. putten Sophie Stockman Cadzand-Bad 'mtiatiefvan Nationaal F°nds Kinderhui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33