Theo (78) jaagt voor de gemeente m mm i I 1 w 'i 24 verkeersborden beklad bij Bruinisse sw Strengere controle verzuim De leerplichtambtenaar gaat scholen strenger controleren. Ene schooldirecteur is soepeler met een dagje extra vakantie dan de andere. Kinderzwerfboeken zwerven rond in Goes Pleegzoon in instelling: negen afschuwelijke jaren Op een dag ongeoorloofd verzuim staat een boete van 100 euro per kind per dag Sommige beesten brengt hij naar het asiel of de kinderboerderij, andere eindigen op zijn bord. »P4 ra Marion de Putter wil iedereen de kans geven om boeken te lezen. P5 Hans Sakkers' aangrijpende verhaal over de macht van de Zeeuwse zorginstellingen. »P8 Ouders én scholen op Walcheren moeten rond de vakanties reke ning houden met een bezoek van de leerplichtambtenaar. In toene mende mate vragen ouders aan de schooldirecteur om extra vrije da gen voor het officiële begin van de schoolvakantie. Vooral voor de mei- en de kerstvakantie is dat het geval. Volgens leerplichtambtenaar Neelke Fincke mag een directeur slechts in bepaalde gevallen verlof geven. Een dagje eerder vrij om de files te vermijden of omdat het dan toevallig 'wisseldag' is op het vakantiepark is uit den boze. Bij het Regionaal Bureau Leerlingza ken (RBL) op Walcheren komen signalen binnen dat de ene school directeur gemakkelijker leerlingen verlof geeft dan de andere. De leerplichtambtenaren van het RBL gaan daarom preventief bij scholen langs om te vragen welke leerlingen afwezig mogen zijn en waarom. Als blijkt dat een schooldirecteur buiten de regels om verlofbriefjes afgeeft, wordt daar melding van gemaakt bij de Onderwijsinspectie. In dit geval hebben niet de ouders, maar heeft de schoolleiding een probleem. Ouders die hun kind een dag voor de vakantie ziek hebben ge meld, maken kans op bezoek van de leerlichtambtenaar. Fincke: „Met het Openbaar Ministerie heb ben we afspraken gemaakt. Zelfs een halve dag ongeoorloofd ver zuim zullen we doorgeven." Op een dag 'luxe verzuim' staat een boete van too euro per kind per dag. De Onderwijsinspectie heeft onlangs in een brief de schoolbe sturen in Zeeland nog eens gewe zen op de regels rond verlof en va kantie. Basisschool Het Vlot in Vlissin- gen waarschuwde ouders alvast in de nieuwsbrief. „We willen luxe verzuim voorkomen", zegt direc teur Sam Gideonse. „Als er goede redenen zijn voor verlof, gaan we in gesprek met mensen en leggen we een verzoek zo nodig voor aan de leerplichtambtenaar." BRUINISSE In totaal 24 verkeers borden bij een rotonde op de N59 in Bruinisse zijn door een vandaal beklad. Alle verkeersborden zijn onleesbaar gemaakt met grijze verf. Ook de gele boei in het mid den van de rotonde is grotendeels zijn oorspronkelijke kleur verlo ren. Rijkswaterstaat heeft aangifte gedaan van vandalisme. „Gelukkig weten de meeste mensen wel dat je een rotonde rechtsom moet nemen. Maar het kan tot verwarring leiden. Met na me de voorrangsborden zijn be langrijk voor de veiligheid", aldus Gertske de Bruijn, woordvoerder van Rijkswaterstaat. Zo veel moge lijk borden zijn gister- middag al vervan gen. De borden die niet op voor raad zijn, volgen later deze week. m woensdag 1 juni 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Dag eerder op vakantie is taboe Cornelleke Blok en Theo Giele Middelburg A FOTO DIRK-JAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29