27 Rashford niet de enige jonge blikvanger op EK in Frankrijk Veel EK-deelnemers gokken deze zomer op de jeugd, zo blijkt uit de definitieve selecties die gisteren moesten worden ingeleverd. TALENTEN Club: FC Marcus Ras hford be wijst dit seizoen d; alles wat goed is, snel komt. Razend snel in zijn geval. De pas 18-jari- ge spits van Manchester United raast de laatste maanden van de ene mijlpaal naar de andere. Hij scoorde eind februari twee keer bij zijn debuut in de hoofdmacht van United in de Europa League, deed het zelfde bij zijn eerste duel in de Premier Lea gue en maakte vorige week uiteraard ook meteen een goal bij zijn debuut voor Enge land tegen Australië (2-1). In het oefenduel in de aanloop naar het EK schreef Rashford, als jongst scorende En- geland-debutant ooit, weer geschiedenis. Als maker van de snelste debuutgoal (na 138 seconden) in de Engelse nationale ploeg schoot hij bovendien een 77 jaar oud record van Tommy Lawton uit de boeken. En dan te bedenken dat hij aan het begin van het seizoen nog met de Onder-19 van United voor een handjevol toeschouwers op de Herdgang voetbalde tegen de Ai van PSV. De enorme ontwikkeling die de spits onder de inmiddels ontslagen Louis van Gaal maakte, leverde hem deze week een sterk verbeterd contract (verlengd tot 2020) in Manchester op. En een plaats in de EK-se- lectie. Bondscoach Roy Hodgson maakte gisteren bekend dat hij behalve op Wayne Rooney, Harry Kane, Jamie Vardy en Dan iel Sturridge ook vertrouwt op de aanvallen de impulsen van de jonge Rashford. Enge land begint het EK op 11 juni tegen Rus land. Niemand moet raar opkijken als de ontdekking van het seizoen dan opnieuw toeslaat. Rashford is niet de enige tiener die naam heeft gemaakt in Europa. Wat te denken van Renato Sanches? De Portugese midden velder (18) verkast deze zomer voor 35 mil joen euro van Benfica naar Bayern Mün- chen. Bij die club speelt ook Kingsley Co- man (19). De snelle Franse buitenspeler is voor zijn 20ste verjaardag al in drie verschil lende landen kampioen geworden. Een groentje kun je hem dus niet meer noe men, al moet hij zich in de nationale ploeg nog bewijzen. Dat geldt helemaal voor het pas 18-jarige Turkse wonderkind Emre Mor, die vooral (jeugd)interlands speelde voor zijn geboorteland De nemarken. Bondscoach Fatih Te- rim hoopt dat de aanvaller van FC Nordsjaelland in het shirt van Turkije een van de verras singen wordt op het EK. Zwitserland neemt als enige land zelfs drie tieners mee: Nico Elvedi, Denis Zakaria en de felbe geerde Breel Embolo, allen 19 jaar oud. Die laatste is nu nog spits van Basel. Maar het is uitgesloten dat hij dat na dit EK nog is. woensdag 1 juni 2016 Tieners grij pen nu al de macht in Europa Marcus Rashford (18 jaar, 214 dagen) Land: Engeland Club: Manchester United Bijzonderheden: Maakte dit seizoen on der Louis van Gaal een sensationeel de buut in de Premier League. Het contract van de spits is in middels opengebroken en verlengd tot 2020. Renato Sanches (18 jaar, 288 dagen) Land: Portugal Club: Benfica Bijzonderheden: Portugals next big thing. Speelt na het EK voor Bayern Mün- chen, dat 35 miljoen euro neerlegde voor de middenvelder. Kingsley Coman (19 jaar, 354 dagen) Land: Frankrijk Club: Bayern Mün- chen Bijzonderheden: Snelle buitenspeler die voor zijn 20ste ver jaardag al in drie lan den landskampioen werd. Veroverde dit jaar de titel met Bayern, eerder deed hij dat al met Paris SG en Juventus. Breel Embolo (19 jaar, 108 dagen) Land: Zwitserland Club: FC Basel Bijzonderheden: De in Kameroen gebo ren aanvaller wordt begeerd door Europe se topclubs. Werd on der meer al gelinkt aan Borussia Dort mund, Barcelona, Liverpool en Totten ham Hotspur. Emre Mor (18 jaar, 313 dagen) Land: T urkije Nordsjaelland Bijzonderheden: Werd in Denemarken geboren en speel de voor dat land ook in de nationale jeugdploe- gen. Koos toch voor Turkije en staat inmiddels in de be langstelling van de Turkse topclub Besiktas. Wietse Dijkstra Marcus Rashford kan een van de sterren van het EK worden. FOTO AFP Rotterdam Marcus Rashford had bij zijn debuut voor het Engelse nationa le elftal (tegen Australië) slechts 138 seconden nodig om te sco ren. Hij is ook de jongst scoren de debutant ooit van Engeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27