Volleman gaat voorop in de strijd 26 Twee duels voor Bertens? Daaronder was nog net zijn ge zicht, op standje onweer, te zien. En maar rollen met de schouders, die zo koud waren dat zijn spieren er stram van werden. Djokovic, kraagje omhoog om zijn nek te be dekken tegen de miezer, straalde maar één ding uit: waarom ben ik hier in hemelsnaam? Voor de tweede dag op een rij werd Roland Garros lamgelegd door de regen. Djokovic kwam in actie, maar kon de klus in de twee periodes die werden gespeeld niet klaren. Het slechte weer had in vloed op zijn spel. De zware bal len, het niet lekker kunnen glij den op de stroeve baan, de gladde lijnen, elke game was een worste ling voor Djokovic. Vandaag mag hij, ijs en weder dienende, bij 3-6, 6-4 en 4-1 verder tegen de Span jaard Roberto Bautista Agut. Eerder op de middag had de Ser viër nog geprobeerd enige kleur in de asgrijze dag te brengen. Met een uit het publiek geleende para plu waagde hij op het kletsnatte gravel een olijk huppeltje, als wa re het een zonnedans. De weergo den gingen niet in op dat verzoek. Dak Met elke bui die viel, nam het ge klaag over het ontbreken van ten minste één uitschuifbaar dak op Roland Garros toe. De andere Grand Slams hebben die optie te genwoordig wel. Zelfs het kleine challengertoernooi in het Tsjechi sche Prostejov heeft deze week met één druk op de knop een over dekte baan. Maar in Parijs blijft het tobben als de hemelsluizen opengaan. Tot ergernis van alles en iedereen. Op het park overheerst het cha- PROGRAMMA Ook de wedstrijd van Kiki Bertens tegen Madison Keys werd gisteren geschrapt. De 24-jarige tennisster heeft en kele zware weken achter de rug en kon de extra rustdag best gebruiken. Het betekent wel dat ze vandaag twee keer staat ingeroosterd. Na haar single, die om 11.00 uur op baan 1 staat gepland, speelt ze ook de kwartfinale van het dubbelspel, met haar Zweedse partner Johanna Larsson tegen het Franse kop pen Garcia/Mladenovic. Als het weer dat tenminste toelaat. grijn. Bij de urenlang schuilende toeschouwers. Bij toernooidirec teur Guy Forget, die in de knel komt te zitten met zijn schema en naar verluidt 2 miljoen euro ver lies kan noteren, alleen al voor de compleet verregende maandag. „Welkom in Frankrijk, waar we al 15 jaar praten over een dak, maar bouwen ho maar", zei hij geïrri teerd. Iedere set die kan worden ge speeld, is voor hem meegenomen. Maar bij de speelsters die gisteren in actie moesten komen, klonk on genoegen. Niet toevallig vooral bij de verliezers. Nummer twee van de wereld Agnieszka Radwanska was zondag van de baan gestapt met een riante 6-2 en 3-0 voor sprong, maar ging er gisteren in de herfstige omstandigheden hard af tegen Tsvetana Pironkova: 3-6, 3-6 in de tweede en derde set. Rad wanska haalde uit naar de organi satie. „Ze geven geen bal om ons, de spelers. Ze denken alleen aan andere dingen. Het is zeker tien jaar geleden dat ik heb getennist in de regen. Wie bedenkt dit? We hebben het hier wel over een Grand Slam. Er is nog tijd genoeg deze week toch?" Onveilig Dezelfde geluiden bij Simona Ha- lep, finaliste van twee jaar gele den, die tegen Samantha Stosur een 5-3 voorsprong van de zondag in rook zag opgaan: 6-7, 3-6. „Ik heb hier geen woorden voor. Het was vandaag voor mij onmogelijk om te tennissen. Ik geef er niets om dat ik heb verloren, maar ik zat dicht tegen een rugblessure aan. Dat is een veel groter pro bleem. Je voelt je ook gewoon on veilig op de baan. Daar maakt nie mand zich druk om. We móeten spelen. Maar is het onze schuld dat het toernooi in de knel komt door de regen?" Fitheid is een belangrijke eigen schap in het topturnen. Tisha Vol leman kan zich amper heugen wanneer ze voor het laatst sukkel de met blessures. „Begin 2015 heb ik even last gehad van mijn knie. En ik ben laatst gestruikeld. Niet heel erg hoor", voegt ze er snel aan toe. „Ja, het is wel mijn kracht dat ik bijna nooit geblesseerd ben. Hopelijk blijft dat zo. Mijn zus is osteopaat. Ik ga regelmatig naar haar toe, zodat alles recht blijft. Je moet de juiste balans vinden met trainen, niet te veel doen. Van jongs af aan gaat dat goed." Volleman zal niet vooraan staan als de vijf tickets van het vrouwen team voor de Spelen verdeeld wor den. De pas 16-jarige Eindhovense is realistisch genoeg om in te zien dat ze geen aanspraak kan maken op een olympische medaille. Op de afgelopen WK bewees ze wel dat je haar om een boodschap kunt sturen. In Glasgow maakte Volleman deel uit van het vrou wenteam dat historie schreef met een achtste plaats in het landen- klassement. Het teamticket voor Rio was meer dan een vette bo nus. „Zelf ging ik er vanuit dat ik reserve zou staan. Maar de trainin gen gingen heel goed. Ik maakte al le oefeningen af zonder fouten. Dat was in mijn voordeel. In zo'n wedstrijd moet je stabiel zijn." Koele kikker Volleman ging in Schotland voor op in de strijd. Alledrie de toestel len waarop ze in actie kwam, start te ze voor Oranje. Bij een fout zou de druk op teamgenoten enorm zijn. „Ik vind het wel een fijne plek. Ik heb alleen maar puntenre- cords gescoord. Een koele kikker? Dat heb ik horen zeggen, ja." 'Glasgow' heeft haar wereldje niet op zijn kop gezet. „Het enige wat veranderd is: een jaar geleden had ik niet gedacht dat de Spelen halen een mogelijkheid was. Hoe ik Rio denk te halen? Zoals ik in het WK-team voor Glasgow ben gekomen: fit en fris zijn. Het team versterken als vierde of vijfde turn ster. Daar ligt mijn kans." Morgen vormt Volleman samen met Mara Titarsolej de twee- vrouwsafVaardiging van Neder land op de EK. Als ze goed in haar vel zit, zal ze in Bern nieuwe ele menten laten zien, zoals de Van Leeuwen op brug en Joertsjenko met dubbele schroef op sprong. Die moeten haar scores een im puls geven. „Ik doe ze alleen als het veilig is. Ik wil niet met blessu res terugkomen." Lotto-Soudal rijdt weer, voor Stig Broeckx Henao mag weer koersen Iets meer kans op bullseye woensdag 1 juni 2016 Roland Garros is de regen nu helemaal zat De ballenjongens kregen de handdoeken voor Novak Djoko- vic niet aangesleept. Eentje om op te zitten, één om zijn kletsnat te armen en benen te deppen, één voor over zijn hoofd. Rik Spekenbrink Parijs Tisha Volleman komt morgen in actie op de EK turnen in Bern. De pas 16-jarige Eindhovense droomt ondertussen ook van een plekje in het vrouwenteam voor de Olympische Spelen. Marcel Luyckx Den Bosch WIELRENNEN De wielrenners van Lot to-Soudal stapten gisteren weer op hun fiets, maar in gedachten zijn ze bij Stig Broeckx. De Belgische cou reur ligt in coma in het zie kenhuis van Aken, nadat hij zaterdag zwaar was ge crasht tijdens de Ronde van België. Zijn ploeggeno ten reden in de eendags- wedstrijd Gullegem Koer- se, gewonnen door Greg van Avermaet (BMC), met de tekst 'Fight for Stig' op hun tenue. Na het onge val, veroorzaakt door twee motoren die naast het pelo ton reden, had de organisa tie extra veiligheidsmaatre gelen genomen. WIELRENNEN Sergio Henao mag weer aan wedstrijden meedoen. Met de bloedwaarden van de Colombiaanse wielren ner van Team Sky is niets aan de hand. Henao werd ruim een maand geleden door Sky aan de kant ge zet, omdat er zorgen wa ren over de bloedwaarden in zijn biologische pas poort. De Colombiaan werd niet meteen van do ping verdacht, maar de af wijkende waarden behoef den nader onderzoek. Des kundigen van een onafhan kelijke instantie kwamen tot de slotsom dat er geen reden tot zorg was. DARTS Het wordt iets makkelijker om de bullseye te raken op een dartbord. Op een door Unicorn ontwikkeld nieuw bord is het metaal rond de ze ronde rode 'roos' in het midden (goed voor 50 pun ten) namelijk niet meer dik ker dan dat op de rest van het bord, zoals tot dusver re gebruikelijk. „Daardoor wordt de oppervlakte van de bullseye ietsje groter", legt een woordvoerder van de Professional Darts Cor poration (PDC) uit. De PDC gebruikt het nieuwe bord morgen voor het eerst tij dens de World Cup of Darts, het officieuze WK voor landenteams. Novak Djokovic had gisteren duidelijk last van de regen. FOTO REUTERS lTOmTO>TO>v\V.«'J |A^\\\\V\\v iV\V\Y1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26