Giro-optreden Kruijswijk Veel interesse voor duel met Oranje 25 POLEN GDANSK In Dublin had de interland van Oranje tegen Ierland vorige week nog stevige concur rentie van een concert van Bruce Springsteen. Het stadion was lang niet uitverkocht. In Gdansk is alle aandacht vanavond wél voor de nationale voetbalploeg van ster speler Robert Le- wandowski en Ajax-spits Arek Milik (foto). „De Pool se bond had als oefentegenstander." Lewandowski staat le vensgroot afgebeeld op billboards langs de weg van het vliegveld naar de havenstad. In Gdansk richtte Lech Walesa tij dens de Sovjet-overheer sing in de jaren '70 zijn beroemde vakbond Soli dariteit op. Het oude haventerrein waar dat gebeur de is intussen verpauperd, maar wordt uit eerbied voor de histo rie niet ge sloopt. Oranje landde gisteravond op Lech Walesa Airport. De selectie sloot eerder op de dag het trainingskamp in Portugal af met een training. Op Daley Blind na is iedereen fit. „Polen schatten we in als een sterkere tegenstander dan Ierland. We moeten sowieso meer laten zien dan vrijdag", zegt bonds coach Danny Blind, die een aantal andere spelers laat starten. len, want de eredivisie heb ik nu twee keer gewonnen. Als ik ga, zullen ze het bij de club be grijpen. Maar echt, het ligt volle dig open." Mijlpaal Vrijdag in Dublin was er ook een mijlpaal in Oranje voor de verdediger, die in 2014 nog niet goed genoeg werd bevonden voor het WK. Toen Kevin Strootman na 70 minuten het veld verliet, werd Bruma aan voerder. „Normaal zouden ze nog niet bij mij uit zijn gekomen met 17 inter lands. Maar het zegt iets over de fase waar in we zitten. Er stond tegen Ierland geen 30'er in het veld, dus moeten andere jon gens opstaan." Aanvoerder van Oranje, hij moest het in het veld wel even laten bezinken. „Ook al zou het maar één minuutje zijn ge weest, daar droom je van." Hij grijnst: „Die band heb ik na afloop ook gauw in mijn tas gestopt. Geen idee of dat wel mocht, maar die pakken ze me nooit meer af." laatste plekje moest kiezen tus sen Gesink en Kruijswijk. De an dere drie waren al langer zeker. Dumoulin vooral vanwege zijn tijdrit, Poels door zijn overwin ning in Luik-Bastenaken-Luik en Mollema vanwege een aantal goe de resultaten in de klimklassie- kers (Luik-Bastenaken-Luik, de Waalse Pijl en de Clasica San Se bastian). Giro Kruijswijk dankt zijn uitverkie zing aan zijn sterke Giro. Maar ook al is de olympische wegwed strijd vergelijkbaar met een berge tappe in een etappewedstrijd, het is tegelijkertijd ook een eendaag se koers. En Kruijswijk reed nog nooit in de toptien van een een daagse WorldTour-wedstrijd. Lammerts, daarover: „Kruijs wijk concentreert zich ook niet Echt meedoen om de eindzege in een grote ronde, dat kunnen er niet veel op eendaagse koersen. In die wed strijden rijdt hij vaak in dienst van iemand anders. Dat weeg ik ook mee. En daarnaast: Robert heeft het afgelopen jaar ook niet veel eendaagse koersen gereden." Het is nog meer dan twee maanden tot Rio, maar Lam merts wil de definitieve selectie niet langer uitstellen. „Ik heb een aantal jaar geleden met de ren ners afgesproken dat de selectie op 31 mei van dit jaar bekend ge maakt zou worden. Dat betekent dat we de Tour niet mee kunnen nemen als selectiewedstrijd, nee. Maar dat wil ik ook niet. Je kunt blijven selecteren en van renners vragen dat ze blijven presteren en blijven presteren, maar dan zijn ze op het moment supreme over hun topvorm heen. Ik wil op tijd aangeven wie er gaan, zodat ze zich goed kunnen voorbereiden." UITSLAGEN woensdag 1 juni 2016 doel: constant blijven' 300.000 aanvragen voor kaarten", stelt Roman Kol- ton, sportcom- mentator bij de Poolse tv. „Het stadion is dan ook stijf uitver kocht. De ver wachtingen voor het EK zijn hoog in Polen en Oranje spreekt aan Vermoedelijke opstelling Nederland Cillessen; Veltman, Bruma, Vlaar en Willems; Bazoer, Strootman en Van Ginkel; Narsingh, De Jong en Promes. Jeffrey Bruma. FOTO PRO SHOTS Robert Gesink. m -OTO BELGA Bondscoach Johan Lammerts TENNIS Parijs (Fra). Roland Garros. Vrouwen, vierde ronde: Pironkova (Bul) - Radwanska (Pol/2) 2-6 6-3 6-3, Stosur (Aus/21) - Halep (Roe/6) 7-6 (0) 6-3. VOETBAL Oefeninterlands. Ierland - Wit-Rusland 1-2 (0-1). 21. Gordeychuk 0-1, 63. Volodko 0-2, 71. Ward 1-2. Oostenrijk - Malta 2-1 (2-0). 4. Ar- nautovic 1-0,18. Schoepf 2-0, 87. Ala- ba 2-1 (eigen doelpunt). Servië - Israël 3-1 (1-0). 34. Ivanovic 1-0, 50. Zahavi 1-1 (strafschop), 74. Milunovic 2-1, 88. Tadic 3-1. Luxemburg - Nigeria 1-3 (0-1). 36. Ideye 0-1, 69. Iheanacho 0-2, 90. Thill 1-2, 90. Ighalo 1-3. EK-deelnemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25