Gesink mist Spelen door Aan de lijst met topspitsen die hij dit seizoen bespeelde, voegt Jeffrey Bruma vanavond ook Robert Lewandowski toe. 24 EURD2016 INTERVIEW JEFFREY BRUMA Kort EK 2016 NBA-finale Rashford in EK-selectie Marcus Rashford mag met Engeland naar het EK. Het 18-jarige talent van Manchester United is opgenomen in de definitieve selec tie van bondscoach Roy Hodgson, die ook Liverpool-spits Daniel Sturridge mee neemt. Andros Townsend, Danny Drinkwa ter en Fabian Delph ontbreken. Pagina 27 Reus mist weer toernooi De Duitse aanvaller Marco Reus (foto) is door bondscoach Joachim Löw buiten de EK-selectie gehouden. De blikvanger van Borussia Dortmund kampt al enige tijd met een spierblessure. De 29-voudig internatio nal miste twee jaar geleden ook al het WK in Brazilië, toen vanwege een enkelblessure. 'Nederlander' naar EK Oguzhan Özyakup (foto) mag met Turkije naar het EK. De in Zaandam geboren speler verruilde in 2008 de jeugd van AZ voor die van Arsenal. Hij speelt sinds 2012 voor Besik- tas, waarmee hij landskampioen werd. Nuri Sahin, oud-speler van Feyenoord, maakt ook deel uit van de Turkse selectie. Quote van de dag 'Ik heb twee jaar gevochten voor een plek in de selectie en ben heel verdrietig vanwege de pech die ik heb' Sjachtar Loosveld 1 agsp - v' mè wM ntoine Griez- mann, Fer nando Tor res, Jamie Vardy, Dan iel Sturridge, i Seydou Doumbia, Anthony Martial, Oli vier Giroud. Zomaar wat spit sen van naam die Jeffrey Bru ma (24) dit seizoen partij gaf in de Champions League en bij in terlands. Maar als hem wordt gevraagd wat het mooiste shirt je is dat hij dit jaar heeft 'ge scoord' na wedstrijden en hij zegt meteen: 'Dante'. Dante? Huh? De voorstopper van VfL Wolfsburg? „Ja. Die. Ik ben nooit zo geïnteresseerd in de shirts van spitsen. Ik ruil lie ver met spelers tegen wie ik al tijd opkeek als voorbeeld. Dan te is zo iemand. Toen we met PSV tegen Wolfsburg speelden in de Champions League, heb ik mijn kans gepakt." Bruma zit er monter bij, aan tafel in het trainingskamp van Oranje. De afgelopen dagen ging het vooral over internatio nals die wel 'klaar' zijn met dit voetbaljaar. In het duel met Ier land waren er zat die de teleur stelling van een moeizaam club seizoen niet konden parkeren. „Het was heel slordig, vooral over de middenlijn", zegt Bru ma. „Tegen Polen en Oostenrijk moet het beter. In Oranje speel je geen oefenduels, die beleving moet iedereen hebben." Topjaar Voor hemzelf was het juist een topjaar dat nog wel even mag voortduren. Succes met PSV in Nederland en Europa, een vaste plek in Oranje. „En voor het eerst constant geworden in mijn spel", voegt hij toe. „Daar hikte ik tegen aan. Ik kon 70 mi nuten in balans blijven, maar de laatste 20 waren nog vaak een stuk minder. Nu houd ik de concentratie 90 minuten vast. De volgende stap zit ook al in mijn hoofd: constant blijven." Die uitdaging zou hij 'ge woon' nog bij PSV aan kunnen gaan. In een tweede jaar met Champions League-voetbal. Maar het is geen geheim dat Bruma ook oriënterend met an dere clubs praat. Met Inter bij voorbeeld. En ook Wolfsburg, de club van Dante, heeft con tact gelegd. Bruma is er open over. „Het gesprek met Inter ging over hoe ze mij komend seizoen in hun elftal zien. Hoe hun trainer (Roberto Mancini, red.) me ziet. Omgekeerd heb ik mijn vragen gesteld. Je hoort el kaar een beetje uit." Een voorkeur voor een land of competitie heeft hij niet. „De Engelse competitie is heel mooi, daar ben ik natuurlijk al eerder geweest. Maar door mijn HSV-periode heb ik ook een goed beeld van de Bundesliga. Alle topvier competities vind ik op voorhand mooi. Ik zou Ste fan de Vrij nog willen vragen hoe hij Italië beleeft. Jammer dat hij er nog niet is bij Oranje." Het klinkt alsof hij de keuze al heeft gemaakt om het avon tuur aan te gaan. „Nee. Zo is het niet. En zolang ik twijfel maak ik ook geen keuze, daar is deze fase van mijn carrière te belang rijk voor. Er is gewoon veel af te wegen. Blijven bij PSV kan al tijd. En is zeker geen straf. Dan zou ik blijven voor de Cham pions League. Puur om me op dat podium door te ontwikke- De namen: Tom Dumoulin, Wout Poels, Bauke Mollema en Steven Kruijswijk. Dumoulin en Poels zullen ook uitkomen op de olym pische tijdrit. De keuze voor deze vier bete kent dat Robert Gesink en Wilco Kelderman er niet bij zullen zijn, tenzij er geselecteerde renners af haken met blessures of ziektes. Vooral de afwezigheid van Gesink is opvallend: puur op basis van uit slagen is hij de afgelopen jaren een van de beste Nederlandse ren ners in klimkoersen. Lammerts: „Je mag best weten dat ik er een probleem mee heb om Robert niet te selecteren. Hij is een toprenner. Maar we hebben er meerdere in Nederland op dit moment. En uiteindelijk heb ik toch gekozen voor Steven Kruijs wijk. Wat hij de afgelopen maand heeft laten zien is ontzettend bij zonder. Echt meedoen om de eind zege in een grote ronde, dat kun nen er niet veel. Op basis daarvan heb ik voor hem gekozen." Uit de woorden van Lammerts is op te maken dat hij voor het woensdag 1 juni 2016 FRANCE ENGELAND DUITSLAND TURKIJE Robbie Keane ontbreekt mogelijk bij Ier land tijdens het EK. De recordinternational en topschutter aller tijden, die voor Los Angeles Galaxy speelt, heeft last van een kuitblessure. Przemyslaw Tyton gaat niet naar het EK. De voormalig keeper van PSV is door de Pool se bondscoach Adam Nawalka gepasseerd. Graziano Pellè gaat met Italië mee naar het EK. De oud-spits van Feyenoord zit bij de definitieve selectie van de Italiaanse bonds coach Antonio Conté. Real Madrid-verdediger Dani Carvajal is geblesseerd en mist het EK met Spanje Golden State Warriors heeft alsnog de NBA- finale bereikt. De titelverdediger kwam in de fina le in de Western Conference te rug van een 1-3 achterstand: 4-3. Cleveland Cava liers is opnieuw de tegenstander. a Paulo Fonseca (foto) is de nieu we trainer van Sjachtar Do netsk. De Portu gees komt over van SC Braga. Hij is de opvol ger van Mircea Lucescu, die in twaalf jaar bij Sjachtar 22 prij zen won. Marcel Loosveld stopt na zeven jaar als bonds coach van de Ne derlandse zaal voetballers. Voor de Limburger was de kwalifica tie voor het EK van 2014 het hoogtepunt. Het WK liep Oranje dit jaar mis. ■c o CL 5*> 'Mijn volgende A" V '<£A4'' O ->'• Vu' Maarten Wijffels Gdanks Jeffrey Bruma droeg vrijdag in de slotfase van het duel met Ierland voor het eerst de aanvoerdersband. Hij had daar slechts zeventien inter lands voor nodig. Hij wikte, hij woog, hij twijfelde. Maar uiteindelijk koos bonds coach Johan Lammerts dan toch de vier wegrenners die het voor Nederland moeten doen op de Olympische Spelen. Thijs Zonneveld Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24