f Delta-kandidaat trekt zich terug 21 °C België raakt acties beu Voorspelling van UWV Vooral in uitzendsector en bouw dit en komend jaar fors meer werk, zo verwacht uitkeringsinstantie. Walcheren B Stakingen aan de lopende band »P6 Paul Ooyen rookt een sigaret op een terras in Goes. Hij voelt zich als roker soms wel bezwaard. Ooit hoorde je erbij als je rookte. Nu is de stemming omgeslagen. Goes Zeeland krijgt er dit en volgend jaar in totaal 1300 banen bij. Die verwachting spreekt uitkerings instantie UWV uit in de arbeids marktprognose die zij gisteren heeft gepresenteerd. De forse banengroei is te dan- ken aan het economisch herstel. Landelijk gaat het om 162.000 ba nen (exclusief zelfstandigen), in Zeeland om 1300 banen: 900 dit jaar en 400 in 2017. Vooral in de uitzendsector, de bouw, groothandel, ICT en hore ca groeit naar verwachting de werkgelegenheid. De uitzend- branche breidt landelijk in twee jaar tijd met 86.000 banen uit. In de bouw neemt het aantal banen voor het eerst sinds 2008 toe. Met 1300 banen erbij stijgt het totale aantal arbeidsplaatsen in Zeeland naar 149.400. Dat komt neer op een groei van 0,9 pro cent: 0,6 procent dit jaar en 0,3 procent in 2017. Dat is nog wel la ger dan het landelijk gemiddelde van 2,1 procent (1,2 procent dit jaar, 0,9 procent in 2017). De mindere groei in Zeeland komt doordat bijvoorbeeld ICT en zakelijke dienstverlening in deze regio minder ruim zijn ver tegenwoordigd. Juist deze secto ren maken momenteel een ster ke groei door. Door de gunstige ontwikke ling van de arbeidsmarkt zal het aantal Zeeuwen met een werk loosheidsuitkering de komende twee jaar behoorlijk dalen, ver wacht het UWV. De instantie rekent erop dat er eind volgend jaar nog 7300 men sen met een WW-uitkering zijn. Begin dit jaar waren dat er 8900. Dat komt neer op een afname van 18 procent. Dat is meer dan landelijk, waar een daling van 13 procent wordt verwacht. Desondanks blijft het aantal WW-uitkeringen hoog, vindt het UWV. Zij schrijft dat toe aan de invoering van de Wet Werk en Zekerheid, waardoor mensen langer (een deel van) hun uitke ring behouden. De Belg Erwin van Laethem wordt niet de nieuwe directeur van energiebedrijf Delta. Hij heeft zich teruggetrokken. De Raad van Commissarissen gaat nu op zoek naar een nieuwe kandidaat. Van Laethem houdt de eer aan zichzelf, omdat hij geen vertrou wen geniet van de ondernemings raad, het personeel en de aandeel houders. Voorzitter Bram Nonne- kes van de ondernemingsraad van Delta noemt het 'een verstandig besluit' van de 52-jarige Belg. „Zijn competenties matchen niet met het profiel van een directeur van Delta." 'Zijn competenties matchen niet met het profiel van een directeur van Delta' Ondernemingsraad en perso neel gaan graag verder met Frank Verhagen. Hij is al vele jaren de fi nancieel directeur en na het ver trek van Arnoud Kamerbeek de topman. Toch gaat de Raad van Commissarissen op zoek naar een nieuwe kandidaat, nu Van Lae them de topbaan aan zich voorbij laat gaan. De ondernemingsraad is 'niet mordicus tegen de benoe ming van een andere algemeen di recteur', zegt Nonnekes. De nieu we topman zou zo snel mogelijk moeten worden benoemd. Zeeland krijgt 1300 banen erbij m Roker is paria ZEELAND 2 FOTO MARCELLE DAVIDSE Rolf Bosboom Het aantal banen in Zeeland stijgt dit en volgend jaar met in totaal 0,9 procent. Landelijk is dat 2,1 procent. Jeffrey Kutterink Middelburg woensdag 1 juni 2016 Wat zon en enkele buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 127 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1