Hoogtepunte INCLUSIEF www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 0 E WGQ lil BOEK NU! 11 Defensie wil meiden. Dat is lastig, vanwege alle vooroordelen. 'Ik loop die mannen er echt zo uit' 'Ik laat gewoon mijn spierballen zien' Wat jonge meiden tegenhoudt om het leger in te gaan: het is een mannenwereld, je belandt in ge vaarlijke situaties en in gevechts functies. Niet alleen hun vooroordelen maar ook die van anderen - met name mannen - zijn nogal hard nekkig. Een greep: het zijn alle maal manvrouwen met flink wat okselhaar en ze kunnen beter gaan koken. Om die 'onzin' de wereld uit te helpen start Defensie vandaag een ludieke wervingscampagne ge richt op vrouwen. Vrouwelijke de fensiemedewerkers - en ook De fensieminister Hennis - lezen 'fou te' reacties voor die op sociale me dia circuleren. Aan het woord twee jonge leger- dames over hun ervaringen met de vooroordelen. Haar moeder vond het maar niets: wat had haar dochter nou te zoeken bij het leger? En straks zou ze ook nog eens op van die gevaarlijke missies gaan. Nu, zo'n acht jaar later, hebben haar emoties van ver bazing en angst plaats gemaakt voor trots. Boute heeft niet al leen moeten vechten tegen vooroordelen van haar ma, ook te gen die van mannelij ke collega's. „Mannen gaan ervan uit dat vrouwen niet kunnen meekomen, niet sterk en niet fit genoeg zijn." Storend vindt ze dat. „Vrouwen zijn misschien iets min der sterk, maar ik loop ze er echt zo uit hoor", grapt ze. Ze was als kind al sportief en avontuur- lijk aangelegd en wil de graag iets nuttigs doen voor de samenle ving. Dat bracht haar na het vwo bij het le ger. Na haar opleiding bij de Koninklijke Mi litaire Academie in Breda (KMA) ging ze aan de slag als finan cial controller. Nu is ze verwerver. Ze sluit contracten af als er op missies spullen als au to's of heftrucks moe ten worden gehuurd. Ze heeft geen mo ment spijt van haar keuze voor het leger. Niet in de laatste plaats, omdat ze tij dens de opleiding haar grote liefde heeft ontmoet, met wie ze nu al zeven jaar een relatie heeft. Hij zit wél in een gevechts functie. Ze is tot nu toe één keer op mis sie geweest: de Pa- triotmissie in Turkije. Ze hoopt dat haar vol gende naar Mali is. „Wie komt daar nu, zeker als vrouw." Wat haar moeder daarvan vindt? „Tsja, moeder instinct hè?" Zó, zal ik je even helpen, meissie? Ja, met dit soort dingen krijgt ze wel eens te maken: mannen die haar te hulp schieten als zij zware goederen staat in te laden in een fregat en er net even geen kraan be schikbaar is. „Heel at tent, maar ik zeg wel meteen 'laat maar, dit lukt mij echt wel' en daarna laat ik mijn spierballen zien." Dat is nu precies haar werk: zorgen voor de bevoorrading en dat betekent dus zo nu en dan zware spullen dragen en sorteren. Waar ze écht aan stoot aan neemt, is dat veel mensen den ken dat alle vrouwen in het leger lesbisch zijn en korte stekels hebben. „Gewoon on zin. Kijk ook maar naar mij: ik heb krul lend haar." Voordat ze bij het le ger aan de slag ging, had ze trouwens ook wel wat vooroorde len: „Ik dacht dat de marine een echte mannenwereld was, maar toen wist ik ook niet helemaal het ver schil tussen mari niers en de marine." Veel vrouwen komen terecht in de 'lichtere' functies als admini stratie, verzorging en logistiek. Joëlle werkt drie jaar bij de marine. De re den om voor het leger te kiezen: afwisse lend werk en iets zien van de wereld. Ze is één keer op mis sie geweest (naar So malië) en hoopt dat er nog meerdere vol gen. Hoe ze omgaat met vooroordelen? „Mijn ervaring is dat als je je werk goed doet en laat zien dat je bereid bent hard te werken het niet uit maakt wat je afkomst, geloofsovertuiging of geslacht is." Tiroler muziekavond VERTREKDATA EN PRIJZEN INCLUSIEF GASTHOF UNTERM RAIN 3 woensdag 1 juni 2016 Gezocht: legervrouwen Natasja de Groot Apeldoorn Elma Boute (26), stafofficier verwerving Joëlle Scheck- Elphson (24), matroos goederenbeheerder 1 julinu vanaf€429,- 8,15 julivoor €399,- 22, 29 juli, 5, 12 augustusvanjE44§^ voor €399,- 19 augustusnu vanaf €439,- 26 augustus, 9 septembernu vanaf €429,- löseptembernu vanaf€419,- 23 septembernu vanaf€399,- Vele data gegarandeerd vertrek! Kirchberg is in de zomer en winter zeer geliefd is bij 'ons' Nederlanders. Bezoek de hoogtepunten van Tirol, waaronder de Krimmler watervallen, de Gerlospass en de beroemde Grossglockner. Op de Achensee kunt u een mooie boottocht maken. Een gezellige Tiroolse muziekavond in het hotel mag natuurlijk niet ontbreken. Wilt u nog meer gezelligheid? Ga mee naar het Tiroler muzikale cabaret in Westendorf! DAG 1 Heenreis U reist comfortabel per touringcar naar Oostenrijk. U dineert onderweg. DAG 2 Krimmler watervallen en Gerlospas Vandaag brengt u een bezoek aan de Krimmler watervallen in het natuurgebied Hohe Tauern. In de middag rijden we via de Gerlospas langs het stuwmeer Durlassboden. DAG 3 Swarovski Kristalwelten en Innsbruck In de ochtend brengen we een bezoek aan de Swarovski Kristallwelten in Wattens. Vervolgens rijden we naar Innsbruck. DAG 4 Grossglockner en Zeil am See Na het ontbijt vertrekken we per touringcar voor een tocht naar de beroemde Grossglockner. Vervolgens rijden we naar Zeil am See. DAG 5 Rattenberg, Jenbach stoomtrein en Achensee In de ochtend brengen we een bezoek aan Rattenberg. In Jenbach hebt u de mogelijkheid om met een stoomtrein verder te gaan tot Mau- rach. In Maurach kunt u een boottocht maken over de Achensee. DAG 6 Kitzbühel, Kirchberg en Alpenspektakel In de ochtend bezoeken we Kitzbühel, één van de bekendste plaatsen in Tirol. In de middag heeft u vrije tijd in Kirchberg. Bij voldoende belangstelling kunt u 's avonds een bezoek brengen aan het Alpenspektakel in Westendorf. DAG 7 Kufstein Vandaag brengen we een bezoek aan Kufstein met als middelpunt de indrukwekkende vesting. DAG 8 Terugreis Na het ontbijt vertrekken we richting Nederland. y/ 7 hotelovernachtingen in Kirchberg V 7 maal ontbijtbuffet en lx diner op de heenreis y/ Welkomstdrankje Apfelstrudel (aankomst Kirchberg) y/ 6x 3-gangen diner met saladebuffet in het hotel y/ Tiroler jodelavond in het hotel y/ Gratis WiFi in de lobby van het hotel V Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider y/ Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Vervoer per Comfort Class touringcar Accommodatie beoordeling Dit gezellige hotel ligt in het centrum van Kirchberg. Het beschikt over een restaurant, bar en een kegelbaan. WiFi is beschikbaar en gratis in openbare ruimtes van het hotel. De kamers zijn voorzien van een zithoekje, tv, telefoon en badkamer met douche en toilet. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11