Meer fraude met e-mails NIEUWS 7 Apple iPhone 6S Verdwenen man uit Helden is verdachte voor politie Spanje Galaxy S7 64GB S5 Neo speaker slechts Hl 00 belmin/sms Hl 000 MB (4G) De verdwijning van het echtpaar Buitenhuis uit Helden neemt een nieuwe, bizarre wending. De Spaanse politie heeft echtgenoot Mark aangemerkt als verdachte. Waar hij uithangt, is bij de Ne derlandse politie niet bekend. De Spaanse politie heeft wel contact met hem gehad, maar die heeft nog niet aan Nederlandse colle ga's laten weten wanneer en waar dat 'contact' precies heeft plaatsgevonden. „De communicatie met Spanje verloopt moeizaam", zegt een woordvoerder van de Nederland se politie. Suzan Buitenhuis heeft zich zaterdag gemeld bij de politie in Granada. Het stel ver dween spoorloos op 9 april. Su zan stuurde een afscheidsapp naar haar kinderen waarin ze spreekt over 'gemene mannen' en vraagt naar haar en Mark 'te blijven zoeken'. Zij zal nu aan de politie, maar ook aan de rechter in Spanje een verklaring moeten afleggen. Getuigen hebben ver klaard dat Mark en Suzan een hennepkwekerij wilden begin nen, om hun geldproblemen op te lossen. Nu lijkt het erop dat Mark verantwoordelijk wordt ge houden voor de verdwijning. Mogelijk boete door druipneus Het is bonje in de SBS-top. Programmabaas Peter Lubbers moet zeer binnenkort opstappen, vertellen ingewijden aan deze krant. 150 min/1000 sms 1500 MB (4G) Binnen SBS woedt een conflict dat draait om de programma's die op de SBS-zenders (SBS6, Veroni ca en Nets) te zien zijn. Peter Lub bers bepaalt dat als tv-directeur, maar stuit in op verzet van aan deelhouders De Mol en uitgeverij Sanoma, weten insiders. Zijn ver trek lijkt een kwestie van tijd. Lubbers (directeur sinds februa ri 2015) zou vooraf geen heil heb ben gezien in de satirische pop- penshow Wat Een Poppenkast! en het programma Lekker Nederlands met Nick en Simon. De Mol zette toch door. Beide titels komen uit zijn eigen productiestal Talpa. De programma's flopten genadeloos. De Mol en Sanoma houden Lub bers verantwoordelijk voor tegen vallende kijkcijfers en Lubbers is op zijn beurt de bemoeienis van bovenaf helemaal beu. In 2011 kochten Talpa en Sano ma de kwakkelende zendergroep voor ruim 1 miljard euro. De Mol beschouwt SBS vaak als een proef- tuintje waarop hij zijn nieuwe tv-formules kan uitproberen om ze dan internationaal door te kun nen verkopen. De mediamagnaat staat internationaal hoog in aan zien, mede door megahits als Big Brother en The Voice. Veel landen staan nog altijd in de rij om de nieuwe potentiële hit te ko pen. Sinds De Mol er de scepter zwaait, scoor den Talpa-program- ma's er nauwelijks fraaie kijkcijfers. De af gelopen jaren bleken ti tels als Is This Love?, Leer Mij Vrouwen Kennen, Pop ster, The Winner Is...?, The Winner Takes It All, We Are Family, Beat It, Alles Kids, Welkom op mijn Bruiloft, The Next Pop Talent en De Show- bizzquiz allemaal geen hits. Utopia, dagelijks te zien, lijkt een uitzon dering. Het gaat over de gehele linie nu iets beter met vooral SBS6. Zeker sinds ze daar de uitzendrechten van de Champions League in han den hebben. De voetbalwedstrij den trekken wél miljoenen kij kers. Maar qua cijfers blijft SBS mijlenver achter bij de NPO en grote concurrent RTL. Probleem is volgens kenners dat de Cham pions League peperduur is en nau welijks geld oplevert. Met recente programma's als Mr. Frank Visser Doet Uitspraak en Smerige Zaken met Rob Geus won SBS6 inder daad voorzichtig wat terrein, maar de kijkcij fers van zusterzenders Veronica en Nets stort ten in. Het is niet de eerste keer dat iemand uit de top van SBS sneuvelt. In maart 2013 moest alge meen directeur Georgette Schlick haar biezen pakken, begin 2015 was het de beurt aan programma directeur Remko van Westerloo en eind dat jaar moest na het flop pen van Uri Geller-show Mindmas- ters Live ook SBS6-zendermanager René Oosterman het veld ruimen. 200 min/1000 sms 1000 MB (4G) dinsdag 31 mei 2016 Ook mogelijk: onbeperkt bel/sms 4000MB: €41.00 p/mnd GRANADA KEULEN Een druipneus heeft een Duit ser (22) ruzie met zijn vrien din bezorgd maar komt hem mogelijk ook op een boete te staan, of erger. De man wilde bewijzen dat de druipneus niet te wijten was aan cocaï negebruik maar aan hooi koorts. Hij reed naar een poli tiepost en vroeg een drugs test. Het resultaat: positief op coke. De bedremmelde da der gaf toe enkele dagen eer der een lijntje te hebben ge snoven. Mogelijk is hij dus on der invloed naar het bureau gereden, wat leidt tot straf vervolging. SBS-baas botst met John de Mol APELDOORN Bij de Fraude helpdesk in Apeldoorn is het aan tal meldingen over valse e-mails explosief toegenomen. Het to taal van 2015 is in de eerste vier maanden van dit jaar al ruim overschreden. Verontrustend is volgens een woordvoerder voor al dat de mails steeds beter wor den en er meer mensen intrap pen met vaak grote gevolgen, zo als hoge rekeningen voor dien sten die niet zijn gewenst en niet geleverd. Over heel 2015 ont ving de helpdesk 122.764 valse e-mails, dit jaar albijna 266.000. Ook mogelijk: 150 min/1000 sms 5000MB: €43.00 p/mnd Gudo Tienhoven Amsterdam Ook mogelijk: 200 min/1000 sms 2000MB: €22.00 p/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1077(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7