De Meyer vecht verbeten duels uit met Van Gemert 12 ZEELANI De Koning loopt lichte blessure op Rentmeester kiest voor Kloetinge De korfbalploeg uit Sint Laurens beleefde een prachtseizoen. Van de 28 wedstrijden won het team van topschutter Ronald Wisse er 27. „Dat ene gelijkspel is geen smetje." KORFBAL DROOMSEIZOEN Record Pararoeier Corné de Koning uit Wissenker- ke, de enige Zeeuw die mee zal doen aan de Paralympics in Rio de Janeiro, is licht gebles seerd geraakt. Hij vloog zaterdag met zijn handbike uit de bocht en brak zijn landing wat ongelukkig. „Mijn rechterbeen klapte dubbel", vertelde hij gisteren, exact too da gen voor Rio. „Vandaag ben ik nog bij mijn fysiotherapeut geweest en heb een echo la ten maken, maar daarop was geen schade te zien. Er zit wel vocht in m'n knie. De ver wachting is dat ik binnen twee weken weer de oude ben." De Koning maakt zich in elk geval geen zor gen. Aan de wereldbekerwedstrijd in Poz- nan verwacht hij over drie weken gewoon mee te kunnen doen met zijn partner Es ther van der Loos. „Dat wordt onze laatste test voor de Paralympics." Yannick Rentmeester speelt met ingang van volgend voetbalseizoen voor zaterdag-eer steklasser Kloetinge. De verdediger is afkom stig van Luctor'88. Eerder verzekerde Kloe tinge zich van de diensten van Xander van der Poel (Yerseke) en Thijs van den Dries (Goes). Doelman Youri Nijsse verruilt Goes voor Vlissingen. De goalie kwam bij Goes niet veel aan spelen toe en is bij Vlissingen de tweede doelman in de selectie achter Joan van Belzen. Daarmee komt het aantal selec tiespelers bij Vlissingen op zeventien. De club heeft budgettair gezien nog ruimte voor één, mogelijk twee spelers. Eindsprint isschien is het net niet het ultieme seizoen dat Ondo draai de. Immers, tussen de 27 overwinningen door werd er ook nog één keer gelijkgespeeld. „Maar het voelt wel als een per fect seizoen, hoor", zei Ronald Wisse, de topschutter bij de twee deklasser uit Sint Laurens, na de slotwedstrijd van zaterdag tegen Triade. Een jaar lang stond er geen maat op Ondo. De korfbalploeg van trainer Edwin Coppoolse ver loor geen van de 28 duels. Er was alleen een remise in de slotronde van de zaalcompetitie. „Maar ja, die was wel verklaarbaar", vertel de de 24-jarige Wisse. „Wij wa ren al drie wedstrijden voor het einde kampioen. Ik denk dat de motivatie bij dat laatste duel net iets minder was dan in de andere weken. En dan kan het gebeuren dat je tegen Korbis - geen verkeer de ploeg - een puntje verspeelt. Maar ik zie dat absoluut niet als een smetje op ons seizoen." Minder voorspelbaar Ondo werd twee jaar geleden al kampioen op het veld en in de zaal. Dat was nog onder trainer Hans de Meij. Edwin Coppoolse, die eerder bij TOP Arnemuiden successen vierde, bracht er nog meer lijn in. Wisse: „Hij heeft ons nieuwe stappen laten maken. Hij heeft er bepaalde aanvalssys- temen ingebracht, waardoor we nu minder voorspelbaar zijn dan voorheen. Vorig jaar waren we al meteen heel dicht bij promotie op het veld, nu zijn we kampioen geworden op zowel het veld als in de zaal." Wat opvalt, is dat Ondo niet bij zonder vaak scoort. Maar de ploeg krijgt wel weinig treffers te gen. „Verdedigend zijn we heel erg sterk", bevestigde Wisse. „In een hele competitie krijgen we zestig a zeventig goals minder te gen dan de nummers twee en drie. Daar maken wij het verschil mee. Of dat door Edwin komt? Nee, dat denk ik niet. Hij coacht ons er wel op, maar ik denk dat dat collectieve verdedigen echt Leo van den Ouden Sas van Gent Zwemmer Diego de Meyer van De Bruinvis heeft bij de Zeeuwse Zomer Kampioenschappen vier Zeeuwse titels veroverd bij de mannen. Kalle van Gemert van ZPC De Zeeuwse Kust ging een felle strijd aan, maar moest toe zien dat De Meyer veelal net iets sneller was. Op de 200 meter vlinderslag pakte de Meyer met 2.19,86 zijn eerste Zeeuwse titel, in een Zeeuws record 20+. Kalle van Ge mert werd tweede met 2.23,81. Op de 200 meter schoolslag pak te De Meyer zijn tweede Zeeuw se titel met 2.30,98, wederom goed voor een Zeeuws record. Van Gemert werd tweede, Alex Eversdijk van De Bruinvis derde in een Zeeuws record 25+. De Meyer was ook op de 100 meter schoolslag de snelste en op de 100 vlinderslag. Op de 400 me ter vrije slag hield Kalle van Ge mert viervoudig kampioen De Meyer (derde) wel achter zich. Bij de vrouwen schreef Laura Nieuwland van De Zeeuwse Kust twee Zeeuwse titels op haar naam. Op de 200m rugslag was ze met 2.32,36 sneller dan haar ploeggenoten Nikita van den Ouden (zilver) en Kirsten Walra ven (brons). Op de 400 meter vrije slag passeerde ze in de laat ste banen Simone de Rijcke (ZC Koewacht) en greep het goud. De Zeeuwse titel op de 400 me ter wisselslag ging naar Nikita van den Ouden, Simone de Rijcke greep zilver en Laura Nieuwland brons. De Rijcke was op de 800 meter vrij de allersnel ste. Terug in de Zeeuwse wateren na een jaar studie in Amerika zet te ze 9.51,01 op de klok. Nikita van den Ouden werd tweede, Bridget de Bat (De Schelde) werd derde met 10.41,44 in een Zeeuws record voor 12-jarigen. dinsdag 31 mei 2016 PARAROEIEN SPELERSNIEUWS Ko Harms uit Zuiddorpe won de wed strijd voor C/D-renners van de Belgische wielerbond Waod in Westdorpe. Hij was met drie Belgische renners ontsnapt en reed de rest op één ronde achterstand. In de A/B-categorie eindigde Sven Gommers uit Philippine op de vierde plaats. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierik- zee heeft met haar club Zandvoort grote kans op het halen van de play-offs van de eredivisie gemengd. Na vijf van de zeven speelrondes staat de ploeg vierde. Het res terende programma is gunstig. Zandvoort is de regerend landskampioen en is komend weekeinde gastheer van de play-offs. De rugbysters van Oemoemenoe zijn vijfde geworden bij een internationaal strandtoernooi in Kortrijk. De start in de poule was onwennig met drie nederlagen. Daarop volgden echter drie winstpartijen, waarbij de laatste tegen Kortrijk na verlen ging de vijfde plaats opleverde. Programma nacompetitie (vanavond): GRC 14-Bruse Boys (voor plaats in eerste klasse, 19.00 uur), Yerseke-Oostkapelle (19.00 uur) en De Zwerver-Arnemuiden (tweede klasse, 19.30 uur). 15 Tim van den Broeke uit Vlis singen heeft op de 5000 meter voor het eerst onder de 15 mi nuten gelopen. In het Belgische Oordegem kwam hij tot 14.58,67 en bleef daarbij Er- win Harmes (Mid delburg) ruim 20 seconden voor. Emma van Mou- rik (Delta Sport) kwam op de 800 meter tot 2.34,83 en de uit Souburg afkom stige Wouter Jansen liep 3.52,55 op de 1500 meter. ram A Lars Oreel 1 Wielrenner Lars Oreel uit Goes heeft een regen achtige koers in het Belgische Ramsel gewon nen. De eerste jaars junior, die rijdt bij de Bel gische wielerfor- matie Van Moer Cycling, was na 88 kilometer de snelste van een kopgroep. Hal verwege de wed strijd was deze kopgroep ont staan en die bouwde maxi maal een voor sprong van een minuut op. ■E o a Ondo kampioen Roeland van Vliet Sint Laurens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72