Mogelijk vijftig vacatures bij kaasbedrijf in Sint Jansteen Oostburgs mf c krijgt eigen naam Sportkleren ruilen in Terneuzen U Slechtvalken watertoren Axel blijven maar broeden ■VLAANDEREN 7 Chauffeurs hoeven boetes niet te betalen Illegaal overnachtende truckers blijven een terugkerend probleem. Handhaven maakt volgens de gemeente Sluis weinig indruk: boetes kunnen niet worden geïnd. OOSTBURG Het nieuwe multi functioneel centrum (mfc) in Oostburg heeft vanaf vrijdag een eigen, passende naam. Tijdens de officiële opening van het gebouw maakt een jury bekend wie van de 140 inzenders de beste naam voor het pand verzonnen heeft. Het mfc is sinds het najaar in ge bruik. Inmiddels zitten twee basis scholen, kinderdagverblijf, buiten schoolse opvang, peuterspeelzaal en gezondheidsdienst GGD er on der één dak. De nieuwe naam wordt vrijdag om 11.45 uur bij de officiële opening bekend gemaakt. Een jury met vertegenwoordigers van de gemeente Sluis, de gebrui kers van het pand en inwoners van Oostburg heeft inmiddels een keuze gemaakt. Tüssen 15.00 en 17.00 uur mag ie dereen binnenlopen om het ge bouw te bekijken. Gebruikers van het multifunctioneel centrum pre senteren zich dan ook. TERNEUZEN Welzijnsorganisatie Aan Z houdt 18 juni een sportbra- derie op het plein van basisschool De Oude Vaart aan de Tamarinde straat in Terneuzen. Bezoekers kunnen onder meer sportkleding en -materiaal ruilen. De organisatie vraagt mensen die iets te ruilen hebben, dat af te ge ven bij De Speelneus aan de Tama rindestraat of 06-10330726 te bel len. Spullen worden dan (mits bin nen de gemeente Terneuzen) op gehaald. De braderie volgt op het project Active Kids Terneuzen. Kinderen uit de wijken Triniteit, Lievenspol- der en Oude Vaart maakten via dat project op school en bij clubs kennis met sporten als tennis, hoc key, basket- en korfbal. Ze draaien muziek, koken, praten tot diep in de nacht met elkaar, slapen in hun truck en doen hun behoefte er naast. Op parkeerplaatsen en be drijventerreinen zoals Stampers- hoek in Oostburg overnachten in weekends nog steeds regelmatig veel vrachtwagenchauffeurs. „Afgelopen vrijdag stonden er zelfs tien", vertelt een omwonen de die de overlast zat is. In een truck overnachten is in Sluis ille gaal en sinds eind 2014 verboden. Op Stampershoek geldt zelfs een permanent parkeerverbod voor vrachtwagens. Ondanks aange scherpte regels en controles krijgt de gemeente Sluis het moeilijk voor elkaar dat de veelal Oost-Eu- ropese chauffeurs ergens anders gaan staan. Er wordt gehand haafd, maar boetes maken weinig indruk. Behalve met België, Duits land en Zwitserland heeft Neder land met andere landen namelijk geen verdrag om het betalen van bekeuringen af te dwingen. „De gemeente waarschuwt wel. En verder komt het aan op overre dingskracht. Soms lukt het daar mee, maar niet altijd", laat een woordvoerster van de gemeente Sluis weten. Als de chauffeurs eenmaal geparkeerd staan en hun verplichte rusttijd nemen, mo gen ze niet weggestuurd worden. Na een controle is het vaak een poosje rustig, maar na een tijdje komen de trucks volgens omwo nenden weer terug. De gemeente Sluis erkent dat probleem. Naast Er stonden afgelopen vrijdag tien trucks, we zijn het zat waarschuwingen worden er daar om ook flyers in verschillende ta len uitgedeeld aan de chauffeurs. Daarin wordt uitgelegd wat wel en niet mag. Ook wordt de moge lijkheid geboden om tegen beta ling op een particuliere parkeer plaats aan de Neringweg in Oost burg te staan. De chauffeurs doen dat niet omdat hun werkgever dat vaak niet vergoedt. Waar ze dan wél heen moeten, is de grote vraag, in België is er ook een ver bod op overnachten. Een slaapter- rein voor truckers in heel Zeeuws-Vlaanderen is al jaren een wens van de drie gemeenten, maar daar is nog niets van geko men. In Terneuzen is de proble matiek met overnachtende truckers wisselend, laat een woordvoerster weten. In de ge meente Hulst speelt de problema tiek het minst, de gemeente krijgt weinig meldingen binnen. De Hulster ondernemersfamilie Kuijl verwacht dat de verhuizing van de kaasbedrijven Sint Paul en Vonku naar een deel van het voormalig pand van Neckermann in Sint Jansteen heel wat werkge legenheid oplevert. De familie is eigenaar van het kaasproducerend bedrijf Sint Paul in Lokeren en kaasverwer kingsbedrijf Vonku op het indus trieterrein van Hulst. Vorige week werd bekend dat de bedrij ven in het magazijnencomplex gebundeld worden. Een woord voerster verwacht dat er onge veer honderd mensen aan het werk kunnen. Dat zou een ver dubbeling van het huidige perso neelsbestand zijn. Naast nieuwe personeelsleden gaan ook werk nemers van onder meer Vonku in het voormalig pand van Nec kermann aan de slag. Veel aanpassingen zijn nodig, voordat alles operationeel is Werknemers zullen in het pand in Sint Jansteen logistieke werkzaamheden doen en allerlei kaasproducten maken, zoals diep- vrieskaassnacks, industriële kaas en 'kaasalternatieven'. Ook wor den in Sint Jansteen droge-, ge koelde- en bevroren zuivelpro ducten opgeslagen. Sint Paul en Vonku hebben offi cieel per 1 juli onderdak in Sint Jansteen. „We moeten nog veel aanpassingen doen, voordat alles operationeel is. Er gaat veel geïn vesteerd worden om alles op maat te krijgen, dus daar trekken we zeker enkele jaren voor uit", aldus de woordvoerster. Het slechtvalkenpaar Alex en Alexia dat al jaren nestelt in een kast aan de watertoren van Axel, lijkt zijn beste tijd te hebben ge had. De dit jaar gelegde eieren wil len maar niet uitkomen. Het paar is te volgen via een webcam van natuurkanaal Axel. Dat maakt het stelletje bijzonder. Gilbert Brandt is de beheerder van de webcam. Alexia heeft dit jaar drie eieren gelegd, waarvan één kapot is gegaan. Op de andere twee blijft het paartje maar broe den. Brandt: „Het zou beter zijn die eieren weg te halen." Henk Castelijns van de Roofvo gel Werkgroep Zeeland is het daar niet mee eens. „Ons uitgangspunt is: nooit ingrijpen. Dat de eieren niet uitkomen en de slechtvalken erop blijven zitten, zal z'n functie hebben in de natuur." Castelijns wijst erop dat in 2012 ook geen jon gen zijn geboren. Andere slecht valken verstoorden het nest. „Dat jaar hebben we ook niet ingegre pen." Alex en Alexia broeden sinds 2010 in de Axelse watertoren. Cas telijns vermoedt dat de vrucht baarheid van het naar schatting achtjarige vrouwtje sterk is ver minderd. „Het is tijd voor een nieuw vrouwtje." dinsdag 31 mei 2016 Sophie Stockman Sluis —Omwonende uit Oostburg Overlast truckers blijft Op verschillende plekken in Zeeuws-Vlaanderen zoeken truckers een plekje om te overnachten. Dat is illegaal, maar waar ze dan wél heen moeten, is de grote vraag, fotocamileschelstraete Bob Maes Sint Jansteen Harmen van der Werf AXEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71