Doden na zware regenval Elh brjJd^friêfü,nJ j] JWoBtië. 6 NI OVERSTROMINGEN ZUID-DUITSLAND ÖZCAN AKYOL Column @OzcanAkyol Vorig jaar reed mijn vrien din, in opdracht van de krant waarvoor ze werkt, langs een paar scholen in Overijs sel en Gelderland om te kijken of Sinterklaas anders werd gevierd. Haar collega deed hetzelfde, maar dan in Amsterdam, waar de pietendiscussie al een paar maan den had gewoed - een burgeroor log hing ons boven het hoofd, als we de berichten moesten geloven. De conclusie van mijn vriendin was vrij simpel: het zwarte kroes haar, de gouden oorringen en de dikke rode lippen, aan niets werd getornd. Dat hoefde ook niet, want op te levisie was er misschien veel hei sa, maar in de dorpen waar de scholen stonden, klaagde nie mand over het uiterlijk van de kin dervriend. In Amsterdam daaren tegen waren heel subtiel wijzigin gen zichtbaar. Ik moest aan deze geschiedenis denken toen me vorige week WEISSBACH Door zware re gens in het zuidwesten van Duitsland zijn meerdere men sen om het leven gekomen. In Weissbach werd een man ver rast door een overstroming toen hij in een ondergrondse garage was, bevestigt de politie. Volgens de gemeente Schwabisch Gmünd, even ver derop, kwam daar een brand weerman om het leven toen hij iemand probeerde te redden. Ook diegene is vermoedelijk omgekomen. Een dertienjarig meisje werd zondagavond in een spoortun nel in Baden-Württemberg ge grepen door een trein toen zij daar samen met een twaalfjarig vriendje schuilde voor de hefti ge regen. Ze was waarschijnlijk te dicht in de buurt van de rails gekomen, zei de politie in Aal- en gisteren. De jongen bleef on gedeerd. De materiële schade in de deelstaat is groot. Tientallen au to's zijn door het modderige water meegesleurd. werd gevraagd of ik een open brief wilde ondertekenen, waarin min of meer Bekende Nederlan ders een beroep doen op het gewe ten en de maatschappelijke verant woordelijkheid van de makers van het Sinterklaasjournaal. Een paar dagen later reageerden de beden kers van dat journaal door te stel len dat er allang een proces van verandering was ingezet, ze von den de brief een open deur. Kort om, een vechtpartij in de boven laag van de samenleving, waarbij de periferie van Nederland, alles wat niet Randstad is, voor het ge mak wordt genegeerd. Dat Zwarte Piet een racistisch karikatuur is, behoeft geen uitleg. Maar dat het probleem van dit spotbeeld vooral in het westen van Nederland voelbaar is, waar veel meer mensen met een kleur wonen, wordt elk jaar opnieuw vergeten. In het noorden, oosten en zuiden kijken de mensen ver weesd naar de dagelijkse talk shows, die altijd militante extre men bij elkaar brengen, zodat de discussie alleen maar kan explode ren. Het probleem is voor velen niet invoelbaar. Het enige wat ze meekrijgen, is dat een paar, op het oog, bloeddorstige strijders hun feest willen afpakken. De kloof tussen het geschetste beeld op televisie en de realiteit in kleine provinciesteden is onnoe melijk groot. Mensen zijn zich van geen kwaad bewust, toch worden ze gebrandmerkt als ra cisten. Ik heb de brief daarom niet ondertekend. Laat de NTR maar eerst investeren in ken nis en informatie, in plaats van rigoureuze kleurverande ringen. Buiten de Randstad kijken mensen verweesd naar deze discussie Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Istrië Opatija 10/12 dagen Kust van Dalmatië/ RR. Dalmatische kust 10 dagen Porec Istrië 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 12 dagen Rondreis Kroatië dinsdag 31 mei 2016 Zwarte Piet Op verschillende plekken in Braunsbach hebben modder stromen auto's en afval mee gesleurd. FOTO'S EPA, REUTERS, AFP v.a. slechts Vertrekdata: 27 juni 4,11,18, 25 juli 15, 22, 29 aug/5,12,19, 26 sep etc Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 4, 18,15,29 juli/12, 26 sept/10, 24 okt. illlill Brochure en (0318)58 09 58 °e <ingen. WWWi[,olderman.nl BKJ 1.1:1 I Vertrekdata: 13, 27juni/II juli 22 aug/5,19 sept/3 okt. Vertrekdata: 13, 27juni/II juli 22 aug/5,19 sept/3 okt. Vertrekdata: 2 7 juni 11, 25 juli 8, 22 aug/5,19 sept3,17 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6