c$ Eén grote u Op zoek naar fietsen voor azc Baarland heeft 'm: brandweerauto 2.0 Dump 'stoere hondenrassen' neemt toe Dierenasiels verworden tot dumpplaats voor grote en stoere' honden. Dat veroorzaakt wachtlijsten. Ook konijnen worden vaak gedumpt als ze eenmaal groot zijn. Wij hebben geen middelen om continu bezig te zijn met het heropvoeden van de honden SINT JANSTEEN Enorm veel water kwam er gisteren op sommige plekken in Zeeuws-Vlaanderen uit de lucht vallen. Het ging deels om lokale buien, waardoor het op de ene plek veel meer regende dan op de andere. De Wilhelminastraat in Sint Jansteen (foto) kreeg 's middags de volle laag, zó erg dat het riool de toevoer niet meer aan kon en de straat blank kwam te staan. Ook uit Nieuw-Namen kwam een melding van wateroverlast, fotocamileschelstraete Cafetariabaas Lammers wil een handje helpen »P4 Geen zes maar vier man meer aan boord ps Driekwart van de honden die nu bij Dierenasiel Walcheren zit, valt in de categorie 'grote en stoe re honden'. Een nieuw baasje voor ze vinden is lastig, omdat ze te menselijk zijn opgevoed: tegen over hun eigen soortgenoten zijn ze niet sociaal. Nagenoeg alle die renasiels kampen met grote en veelal moeilijk herplaatsbare hon den. Ondertussen zit vogelasiel De Mikke in Middelburg tjokvol gedumpte konijnen. Het streven is om asieldieren binnen een paar maanden te her plaatsen. Dat lukt vaak niet bij ras sen als pitbull-achtigen, herders en Stafïördshires. De langere plaat singskosten en extra kosten voor het inhuren van gedragsdeskundi gen drukken volgens Dierenbe scherming Nederland op de begro ting. De organisatie is onder het motto #geefommij een inzame lingsactie begonnen. Dierenasiel Walcheren, dat door de 'grote en stoere' honden die plaatsen bezetten een wachtlijst heeft voor nieuwe afstandsdieren, benadrukt dat het ingezamelde geld alleen naar asiels van de Die renbescherming gaat. In Zeeland zijn die er niet. De problemen die de Dierenbescherming signaleert, spelen hier wel. Bij Dierenasiel Zeeuws-Vlaande- ren zegt Greet Peirsman: „Negen van de tien keer moet dit soort honden langer dan drie maanden wachten op herplaatsing. Op Teo, een Duitse herder die op 26 maart binnenkwam, heeft in al die tijd nog niemand gereageerd. En we hebben net Connor teruggekre gen, een pitbullterriër die een half jaar op proef in een gezin gezeten heeft. Hij is binnen hartstikke lief, maar buiten pakt hij alles wat hij pakken kan. Zo nu en dan komt er een gedragsdeskundige die advies geeft, maar wij hebben geen mid delen om continu bezig te zijn met het heropvoeden van de hon den." Ook Lia Vermue van dierenasiel De Bevelanden kampt met een toename in het aanbod van moei lijk herplaatsbare honden zoals Amerikaanse bulldog en Staffords hire. „Gedragsstoornissen zijn niet eens altijd het probleem. Men sen schaffen dit soort honden on doordacht aan. Ze worden groot, en dan heb je een energieke, ster ke hond met een pittig karakter te genover je staan." Dat mensen dieren makkelijk dumpen als ze minder aaibaar worden, ervaart ook Coby Louwer- se van Vogel- en zoogdierenop- vang De Mikke in Middelburg. De opvang is helemaal niet bedoeld voor konijnen, maar ze worden voortdurend binnengebracht. „Mensen zetten ze gewoon in het bos. Dat gebeurt duidelijk meer dan vroeger. De dierenambulance krijgt dan een tip dat er een wit of gevlekt tam konijn zit en haalt ze op. Wat moet je doen? Je stuurt zo'n dier niet weg. Hoewel we van daag tegen vier konijnen nee heb ben moeten zeggen. Een oorzaak, weet Louwerse, is de aanblik van schattige jonge ko nijntjes bij grote tuincentra. „Dan willen ze weer zo'n kleintje, ho ren we wel eens. En dan moet Flappie het bos maar in; die kan zichzelf wel redden, denken ze." Bij de honden speelt internet een kwalijke rol. Op Marktplaats en Prikbord Zeeland is een levendige handel in puppy's van 'statushon- den' als pitbulls. Op kopers en ver kopers is geen enkel zicht. m dinsdag 31 mei 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl plas Pitbulls verstoppen asiel Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68