Wie weet iets over Jan Nieuwdorp? De Lachende Koe in Goes is failliet Bus heeft rjjders nodig 6 BEVELANDEN EN THOLEN Gebr. Weststrate heeft nieuwbouwplan Goes al klaar Viltworkshops en handwerk Waar zijn de nabestaanden van sergeant Jan Nieuwdorp uit Ril land? Dat is de vraag van luite nant-kolonel buiten dienst Jacq. Z. Brijl. Hij wil de in de Tweede Wereldoorlog overleden militair postuum een onderscheiding be zorgen. Jan Nieuwdorp, geboren op 2t november 1907 in Rilland-Bath, was sergeant eerste klas van de ge nie bij het Koninklijk Neder- landsch-Indisch Leger (Knil). Vol gens Brijl was hij gestationeerd in de omgeving van Bandung. „In maart 1942, nadat ons koloniale le ger voor het Japanse leger had moeten capituleren, kwam hij te recht in verschillende krijgsgevan genkampen op Java", aldus Brijl. „Op 22 oktober 2943 vertrok hij Jan Nieuwdorp was sergeant eerste klas genie bij het Knil naar Japan. Daar belandde hij in een interneringskamp. Hij werd gedwongen te werken in de mij nen. Onder verschrikkelijke en on menselijke omstandigheden." Op 9 aug 1945 (vlak voor de capi tulatie van Japan) overleed Nieuw dorp aan de gevolgen van uitput ting, ondervoeding en ziektes. Brijl wil nu de familieleden van de Rillander, of nazaten daarvan, opsporen. Dan pas kan hij, na mens de minister van Defensie, Nieuwdorp alsnog onderscheiden met het mobilisatie-oorlogskruis. „Zijn hele familie kwam uit Ril land-Bath", aldus Brijl. „Veel meer weten we niet over Nieuw dorp. Zijn dossier is in de oorlog deels zoekgeraakt. Wat ik nog wel ontdekte tijdens mijn speurtocht, was dat hij onder mijn vader ge diend heeft. Die was luitenant-ko lonel bij de genie, afdeling zoek lichten." Goes Restaurant Steakhouse De La chende Koe in Goes is failliet ver klaard. Volgens een enigszins crypti sche mededeling op het raam van het etablissement aan de Beestenmarkt is het restaurant 'door bijzondere omstandighe den tijdelijk gesloten', maar op 24 mei is het faillissement uitge sproken door de rechtbank Zee land-West-Brabant. Volgens de Vlissingse curator Peter Buijs zijn financiële proble men door een teruglopende om zet de oorzaak van het faillisse ment. Verder is er nog veel on duidelijk, zegt hij. „Ik ben bezig om de inventaris te verkopen, er kan eventueel een voortzetting van het restaurant plaatsvin den." In het restaurant werkten zeven mensen, een aantal van hen heeft volgens Buijs al ander werk of zicht daarop. De Lachende Koe bestond al bijna 25 jaar en stond goed be kend. Ook op internet zijn veel lovende recensies te lezen. In 2003 werd het pand getroffen door een brand. De eigenaar kon gisteren geen verdere mededelin gen doen. NA DE BRAND Aan mensen die met de buurtbus op Noord-Beveland willen meerij den geen gebrek, aan mensen die hem willen besturen des te meer. Het aantal vrijwillige chauffeurs is in het driejarig bestaan van de voorziening teruggelopen van zo'n 25 naar tien. Dat is te weinig, De Noord-Bevelandse buurtbus begon met bijna 25 chauffeurs, nu zijn er nog tien en als daar niet meer mensen bij komen, loopt het voortbestaan ge vaar. Toch ziet scheidend voorzit ter Kees Weterings van de buurt busvereniging het nog niet zo somber in. „Het is nu een pro bleem inderdaad, maar er hebben zich inmiddels al weer drie men sen aangemeld", zegt hij. Een chauffeurspoel van 15 a 20 men sen is zijn ideaalbeeld. Volgens Weterings zijn mensen om aller lei redenen afgehaakt, bijvoor beeld vanwege hun gezondheid. „Of iemand begint heel enthou siast, maar vindt het na een tijdje toch niet meer zo leuk." De buurtbuslijn 593 rijdt sinds 3 juni 2013 van Kortgene via Colijns- plaat naar de Zeelandbrug en daar na naar Kats. Hij verving destijds de belbus. In maart dit jaar stapte de tienduizendste reiziger in. Mensen die belangstelling heb ben om vrijwillig chauffeur op de buurtbus te worden, kunnen zich melden bij Kees Weterings: 06-17822742. IN DE REGIO De Kunstkamer in Scherpenis- se houdt zaterdag een hand- werkcafé, exposities en er zijn de hele dag viltworkshops. Toegang is gratis, meedoen aan een viltworkshop kost 7,50. Er kan dan een bloem, sleutelhanger of steen worden gemaakt. De open dag duurt van 10.00 tot 16.30 uur. De Kunstkamer is te vinden aan Laban Deurloostraat 38. MIJN DORP MIJN STAD SELFIE dinsdag 31 mei 2016 Willem Adriaansens Rilland Brijl hoopt nog verwanten van Jan Nieuwdorp te vinden. Hij verzoekt hun contact op te ne men via de mail: bimbo.b@casema.nl, of telefonisch: 070-3970999 Luc Oggel Luc Oggel Wissenkerke GOES Landbouwmachinebedrijf Gebr. Weststrate heeft een nieuwbouwplan voor de door brand verwoeste locatie aan de De Puyeweg in Goes. Het nieu we gebouw van 4000 vierkante meter zal bestaan uit een grote werkplaats, een ruim opgezet magazijn en diverse ruimtes voor de verkoopmedewerkers. Daarnaast komt er een grote showroom aan de zijde van de toegangsweg naar Goes. Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw begint. KATTENDIJKE 'Mijn Lijf is My Life Event' O'Lijf Spa Studio houdt zaterdagmid dag het evenement 'Mijn Lijf is My Life' in Kattendijke. Tijdens het evene ment staan gezond heid en schoonheid van binnenuit cen traal. Zo is er onder andere een lezing 'Gezond(er) leven met meer energie', een demonstratie huidverzorging en een granola bar. De middag begint om 13.00 uur en is om SCHERPENISSE 17.30 uur afgelopen. Kaartjes a 17,50 eu ro bestellen kan op www.mijnlijfismyli- fe.nl. RILLAND Braderie en Luikse markt In het centrum van Rilland wordt zater dag een braderie en Luikse markt gehou den. De markt is te be zoeken van 10.00 tot 17.00 uur. OUDELANDE Zomerfair in Koffietuin De Koffietuin in Oudelande houdt za terdag 4 en zondag 5 juni de Oudeland- se Zomerfair. De band Elsewhere zorgt voor muzikale omlijsting, voor kin deren is er een plek om te spelen. De markt is zaterdag te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. Entree kost 2,50, kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis naar binnen. De Koffie tuin is te vinden aan Evertsenstraat 2G. Ovezande Mathijs van Gansewinkel (foto) heeft de leukste selfie in Borsele gemaakt. Dat werd zaterdag bekend tijdens de prijsuitreiking van de fotowedstrijd 'Borsele in beeld 2015'. Mathijs won daarmee tweehonderd euro. Franda van der Zande won in de hoofdcategorie driehonderd euro. De fo to's zijn te bezichtigen op 4 en 5 juni en 11 en 12 juni (12.00-17.00 uur) in het 'Wit Arjeantje' aan het Kerkplein in Ovezande. De fotowedstrijd en tentoonstelling worden geor ganiseerd door de Culturele Raad van de gemeente Borsele. COLIJNSPLAAT Dorpshuis de Brug, Havelaarstraat 101D, 18.30 uur - Avondvierdaagse GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30-11.30 uur- Spreekuur Maat schappelijk werk; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open atelier schil dersgroep; Erasmus- park, vanaf 14.00 uur - Activiteiten voor senioren, waar onder schilderen, bil jarten en internetca fé HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Koersbal en Biljar ten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur-Di gitaal inloop- en ad- viespunt voor onder steuning bij gebruik bijvoorbeeld iPad, Tablet, Laptop of Mobiele telefoon KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur-Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', 14.00-16.30 uur- 'Kom uitje huis mid dag', spelletjesmid dag voor senioren; Bakkerij de Gangma ker, Markt 20,18.30 uur - Avondvier daagse RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,13.45-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur-Wandelen in groepsverband WEMELDINGE De Wemel, Dorp splein 1, 20.00 uur- ledere dinsdaga vond Bingo met leu ke prijzen Weststrate B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66