Groeiende zorgen SP over Brouwerseiland Zes gezinnen wonen gescheiden, maar toch samen in Middelburg mmÉmmmÊm 6 Eilandelijke muziekdag De Vos wilde weten of de com missie, die voor Brouwerseiland een milieurapportage opstelt, wel alle informatie kreeg. Ze was ver ontrust omdat de commissie meldt geen zienswijzen te hebben gehad. B en W antwoorden nu dat ze achttien inspraakreacties op de notitie Reikwijdte en Detailni veau hebben meegestuurd. Op een andere vraag van De Vos antwoorden B en W dat ze op het voorontwerp bestemmings plan 174 reacties hebben ontvan gen. Ook is hierover met zeven in stanties overlegd. De Vos: „De commissie heeft geadviseerd over de notitie en over het vooront werp. Bij de notitie zaten vijftien reacties, zegt de commissie. Waar zijn die drie andere dan gebleven? Verder vind ik het heel bijzonder dat B en W het niet nodig vinden om 174 reacties en zeven overleg- verslagen aan de commissie voor te leggen. Dat is toch niet niks." B en W schrijven dat het mees turen van zienswijzen vooral meerwaarde heeft als het om nieu we inzichten of standpunten gaat. De Vos: „En een stukje verderop schrijven ze dat ze nog bezig zijn met het samenvatten en beant woorden van die reacties. Dan wordt wel erg gemakkelijk gezegd dat die niets toevoegen." B en W melden verder dat zij drie procedures combineren. Het bestemmingsplan zou daar beter van worden en de procedure kor ter. Dat bevreemdt de SP-voor- vrouw niets: „Ik krijg steeds meer de indruk dat snelheid belangrij ker is dan zorgvuldigheid." B en W benadrukken dat er al twee informatieavonden zijn ge houden, dat er voor het bestem mingsplan nog een info-avond volgt en dat er dan nog gelegen heid komt om zienswijzen op dit plan in te dienen. IN DE REGIO Vrijwel alle muziekverenigin gen en majorettes van Schou- wen-Duiveland spelen zater dag 4 juni in het centrum van Renesse bij de Eilandelijke Mu ziekdag. Alle deelnemende verenigin gen spelen dan muziek rond het thema Olympische Spe len. De muziekverenigingen en majorettes zijn van 11.00 tot 20.00 uur te zien en te ho ren aan de Hogezoom in Ren esse, bij slecht weer in het dorpshuis aan de Zeeane- moonweg 1 in Renesse. Toegang tot de Muziekdag is gratis. Het voormalig medisch kin derdagverblijf aan het Toorenvliedtwegje in Mid delburg wordt geen woongroep of commune, benadrukken drie van de zestien toekomstige bewoners, Marjan en René Ouwerkerk en Annelies ten Hagen. Maar samen honkballen in het park en in de gemeenschappelijke tuin koffie of een biertje drinken, dat gaat zeker gebeuren. De was machine wordt gedeeld, net als bijvoorbeeld tuingereedschap. De drie Middelburgers krijgen samen met dertien anderen (tien volwassenen, zes kinderen) van daag de sleutel van het pand, dat ze voor bijna negen ton samen van Juvent kochten. Vannacht slaapt de groep voor het eerst een nachtje samen in het gebouw, om deze bijzondere manier van wo nen in te luiden. René: „We hebben allemaal on ze eigen, gescheiden ruimte. Maar als je elkaar wilt ontmoeten, kan dat altijd. We worden gewoon heel goede buren." Ook de rest van de wijk is en thousiast, nadat de toekomstige bewoners uitlegden dat ze géén commune zouden vormen, maar gewoon met zes gezinnen dit pand gaan bewonen. Gescheiden, maar toch samen. Aan de buitenkant van het ge bouw verandert niet veel. De bin nenkant wordt opgedeeld in zes verschillende ruimtes. Wie be hoefte heeft aan gezelschap, vindt dat in de binnentuin. Een deel van de toekomstige bewoners werd benaderd door de makelaar, de rest zochten ze zelfbij elkaar. Annelies: „Ik woonde vroeger in een woongroep, nu al een hele tijd in een monumentaal pand in de binnenstad. Ik was al langer op zoek naar een andere manier van wonen, zoiets gemeenschappe lijks blijft toch trekken." Niet alle families nemen tege lijk hun intrek in het pand. Som mige gezinnen richten zich op september, andere op kerst. Er moet in elk optrekje nog veel ge beuren. Marjan: „Je moet een huis maken van iets wat geen huis is. Maar mocht het langer du ren, dan slapen we gewoon een jaar met het hele gezin in een klaslokaal." MIJN DORP, MIJN STAD SOUL EN JAZZ dinsdag 31 mei 2016 „Als het over Brouwerseiland gaat, vinden B en W snelheid kennelijk belangrijker dan zorg vuldigheid." Tot die conclusie komt SP-fractievoorzitter Anita de Vos na het lezen van de be antwoording van haar vragen. Ton van den Nouweland Zierikzee reacties kwamen er op het voorontwerp bestemmingsplan Brouwerseiland. De SP vindt het heel bijzonder dat die niet zijn voorgelegd aan de commissie die het milieurapport opstelt. ZIERIKZEE Open dagen Zeeuwse Muziek school De Zeeuwse Muziek school opent van daag en morgen op verschillende loca ties de deuren. Het bezoeken van een open dag biedt bezoekers de kans om een instrument uit te proberen. In Oostburg, Vlissin- gen en Zierikzee zijn er vandaag en morgen openbare lessen te volgen. Meer informatie is terug te vinden op www.zeeuwsemu- ziekschool.nl. RENESSE NOORDGOUWE Dansworkshop in Kuuroord de Schouw In Kuuroord de Schouw in Noord- gouwe wordt vrij dag een danswork shop verzorgd, ledereen is om 19.30 uur welkom. Er wordt zo'n twee uur gedanst. De kos ten bedragen 17.50 euro. Opgeven kan door te mailen naar info@atmar.nl. ZIERIKZEE Kunstroute Op zondag 5 juni kan de Kunstroute in het Havenkwar tier van Zierikzee weer gevolgd wor den. Iedere eerste zon dag van de maand zetten de deelne mers hun deuren open van 13.00 tot 17.00 uur. Schilder club Tussen de Ha vens exposeert in het Sint Jacobshof- je (de oude Vis markt), Sint Domus- straat 51-53. Harry Koster toont zijn schilderkunst in Het Paddehuys, Korte Groendal 13. Ook geopend is het Ca meramuseum aan de Visstraat 12. k René en Marja Ouwerkerk zijn twee van de zestien toekomstige bewoners die hun intrek nemen in het voormalig medisch kinderdagverblijf aan het Toorenvliedtwegje in Middelburg, foto ruben oreel Joanne Karkdijk Middelburg Zonnemaire JazzClub d'Ouwe Smisse presenteert zondag 5 juni het Here we Are Jazztrio. Dat speelt jazz, soul en latin, waar zij zelf nieuwe arrangementen voor maken. Het con cert begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. BROUWERSHA VEN Het Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Damesboogschie- ten T.O.G.; BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Ex positie Vera Thee- len Aquarellen; BURGSHLUIS Passagierschip de Onrust, 15.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Ex positie Zeeuwse dia lecten en streek- dracht; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis,19.30 uur: Yoga; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub; 19.30-21.00 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Fizi, 14.00 uur: Mam mal; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de To ren, Expositie Phantasm en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 20.00-21.30 uur: Yo ga Marianne van den Haak;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58