4 Gezond blijven, opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig, ieder op zijn eigen manier. Welke lessen leerde u in het leven en zou u aan anderen willen overdragen? Vandaag: Volker Lefevere en Kayleigh Tofield uit Sint Jansteen. Praat op een rustige manier met elkaar Kayleigh: „Je maakt hevig ruzie en daarna is alles over. Zo ben ik gewoon opgevoed. Maar sinds ik met Volker ben, is dat heel anders. Hij houdt ab soluut niet van ruzie. Pas als ik gekal meerd ben, praten we erover. Die manier van met elkaar omgaan, wil ik ook graag meegeven aan mijn kinde ren." Volker: „Ik kon er in het begin niet goed mee omgaan als Kayleigh zo boos op me werd. Dan dacht ik: hier heb ik helemaal geen zin in. Kom maar terug als je weer normaal kunt doen." Kayleigh: „In het begin is alles nog rozengeur en maneschijn in een rela tie. Maar op een gegeven moment botsen er wel wat dingen. Hoe langer je samen bent, hoe beter je elkaar kent." Volker: „Mijn vader vond altijd dat we conflicten rustig met elkaar moesten uitpraten. Als je meteen zegt wat er aan de hand is, kunnen we het tenminste oplossen. Boos zijn helpt niets. Ik ben daarom nooit boos, weieens gefrustreerd, maar ik heb nog nooit tegen jou ge schreeuwd. Als er iets is, kun je dat zeggen. Dat heb ik van huis uit mee gekregen." Vergeet jezelf niet Volker: „Ik had in vorige relaties de neiging de ander altijd voor te laten gaan en mezelf weg te cijferen. Daar pas ik nu voor op. Als ik weet dat ik in een vervelende situatie kan komen door toedoen van iemand anders, dan denk ik er toch twee keer over na." Kayleigh: „Mijn werk gaat altijd voor. Stel dat ik een dagje Efteling gepland heb en er komt een opdracht binnen, dan gaat dat voor. Anderen gaan al tijd voor, maar ik voel me daar goed bij. Dus is dat dan ten koste van je zelf?" Volker: „Ja." Kayleigh: „Oké, er komt een mo ment dat het je opbreekt. Als Volker zegt dat ik voor mezelf moet kiezen, dan doe ik dat wel, want het moet niet ten koste gaan van mijn gezond heid." Werk is vooral nodig Kayleigh: „Al mijn familieleden zijn harde werkers. Wij nemen weinig tijd om tot rust te komen. Ik ben kort geleden begonnen met mijn be drijfje. Ik treed op als prinses op ver- jaarsdagfeestjes. Het is toch de droom van ieder meisje om later prinses te worden? Maar bij mij bleef het niet bij een droom. Ik verdien geld met mijn hobby: ik maak kinderen blij door op hun feestjes in prinsessen- jurken rond te lopen. Als je iets wilt, moet je er hard voor werken, vind ik." Volker: „Bij ons thuis was het anders. Wij móesten niet werken en altijd bezig zijn. Mijn ouders stimuleerden Je maakt hevig ruzie en daarna is het over. Zo ben ik opgevoed DE FAMILIE me natuurlijk niet om een uitkering te trekken, werken is gewoon iets lo gisch voor ons. Als je geld nodig hebt, moet je werken. Zo simpel is het. Maar mijn ouders deden nooit moei lijk als ik een weekje op de bank zat, als ik mijn zaakjes maar op orde had. Als mijn school er maar niet onder leed." Kayleigh: „Dat was bij mij heel an ders. Mijn ouders vinden het prima als je zingt of acteert, maar doe er dan ook iets mee. Gamen vinden ze echt helemaal niks, want je bereikt er niks mee. Toen ik mijn eigen kostuums ging maken, vonden ze dat in het begin ook tijdverspilling. Maar toen ik er uiteindelijk wed strijden mee won en er mijn werk van ging maken, vonden ze het ineens toch wel heel leuk." Volker: „Natuurlijk moet je werken omdat je het leuk vindt, maar ook om geld te verdienen. Het moet een combinatie zijn van beide. Stel dat ik mijn geld zou kunnen verdienen met gamen, dan zou ik dat fantas tisch vinden. Maar als ik er amper mee zou verdienen, is het ook niet meer leuk. Je moet er een balans in zien te vinden." Kayleigh: „Ik heb op dit moment twee banen. Mijn bedrijf'Er was eens' run ik puur voor de fun, maar ik zou het natuurlijk niet gratis doen. Ik kan er helaas nog niet van leven, daarom werk ik ernaast ook in een kapsalon. 'Er was eens' is gewoon een fijne hobby van mij waarmee ik af dinsdag 31 mei 2016 PZ 'Boos zijn op elkaar heeft geen zin' Gertie de Boey 44 —Kayleigh Tofield Kayleigh Tofield (23) heeft haar eigen evenementenbedrijf en werkt in een kapsalon Volker Lefevere (24) volgt de opleiding toegepaste psychologie Volker en Kayleigh gaan nooit de deur uit met ruzie. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48