3 4 Laten huilen kan geen kwaad 6 Coach bij Kim West. Na het examen en drie pro-bonozaken was ik in juli 2015 gecertificeerd als slaapcoach voor kinderen tot 6 jaar met gedrags matige slaapproblemen. Inmiddels heb ik ruim 50 gezinnen geholpen." „Wat veel mensen niet weten, is dat het wel degelijk een aangeleerde vaardigheid is, waarin je beter kunt worden. Er zijn genoeg mensen die van nature goed slapen, en kinderen die er vanaf het eerste moment geen problemen mee hebben. Maar er zijn ook kinderen die niet weten hoe ze in hun eentje moeten slapen, omdat ze zijn gewend aan de warmte en aanwezigheid van hun ouders. Waar goed getrainde slapers aan het einde van een slaapcyclus gedeeltelijk wak ker worden, zich omdraaien en ver der slapen, raken minder goede sla- pertjes in paniek. Ze worden wakker, omdat ze niet weten hoe ze zichzelf geruststellen om door te slapen." „Ik coach alleen de ouders. Zij moe ten hun kindje trainen door het het vertrouwen te geven dat het zelf kan slapen. Als ouders een vragenlijst in vullen en een slaaplogboek bijhou- ONDERZOEK den, kom ik erachter hoe tempera mentvol het kind is en welke slaap- en voedingspatronen het heeft. Tij dens een consult thuis stellen we een plan op, aan de hand van het doel dat de ouders willen bereiken." „Elk geval is uniek, maar anders dan de cry it out-methode, de meest bekende vorm van slaaptraining, waarbij je je kind door laat huilen met de deur dicht, is de shufïle-me- thode erop gericht om tranen te mi nimaliseren. Dat houdt in dat je begint met het kindje slaperig maar wakker in bed te leggen. Je mag naast het bedje zitten, het kindje gerust stellen en de eerste dagen nog aanra ken. Na drie dagen ga je iets verder van het bedje af zitten. Je mag het kindje verbaal geruststellen, maar niet meer fysiek. Tenzij het kindje gaat huilen en hysterisch wordt; dan mag je het oppakken en kalmeren. Hierna leg je het weer slaperig maar wakker in bed. Na elke drie dagen ga je steeds verder van het bedje af zit ten, net zo lang totdat je na het in stoppen zelf op de gang staat." „Vaak gaat het inderdaad om kleine ingrepen. De shuffle is de basis, maar elk kind vraagt om andere, extra stappen. Zo coachte ik ouders, van wie het zoontje twintig tot dertig keer per nacht wakker werd. Als de moeder op tijd was, kon ze de speen in zijn mond doen en sliep het kindje door. Kwam ze te laat dan begon hij te krijsen. Ik heb de opdracht gege ven hem steeds de speen in zijn handje te stoppen, en voor te doen hoe hij zijn handje naar zijn mond moest brengen. Na een paar dagen pikte hij het op. Baby'tjes kunnen meer dan hun ouders denken, je moet ze alleen duidelijke aanwijzin gen geven." „Ik deed er alles aan om hem in slaap te krijgen, maar hield een bepaalde methode niet lang genoeg vol. Of ik ging voor de snelle oplossing: toch maar uit zijn bedje halen. Maar geef je één keer toe, dan kun je van voren af aan beginnen. Ik zie dat veel ou ders die fout maken. Dat is ook niet raar, want ze zijn vaak oververmoeid en ten einde raad. Ik begrijp hoe ze zich voelen. In die zin ben ik blij dat ik hetzelfde heb meegemaakt." dinsdag 31 mei 2016 GO en (half)edelstenen op en om mijn lichaam - na afloop blijkt dat ze veel zacht groen heeft geko zen. Seleniet voor door stroming en calciet. De stenen en ik worden zacht en kundig in la kens gepakt, behaaglijk lig ik drie kwartier inge bakerd. Naar zeggen wisselen de mineralen en mijn lichaam nu ener gie uit. Ik ben me er niet van bewust. Wel voel ik een enorme broei onder mijn handpalmen. Sfeer in de sessie Héél fijn. Ik genoot van de rustige, persoonlijke, liefde volle aandacht en voel me verkwikt en opgeruimd. Er is geen hard bewijs dat edelsteenlegging werkt. Westerlingen willen dat meestal. Ontspannend Bij deze oud-manager ben je in goede han den. Dat biedt totale ontspanning. Zelfs critici komen terug. Wil je altijd alles onder controle hou den, dan krijg je nu een kans om het an ders te doen. Kwaliteit van de therapeut Yolanda is, inclusief de voorbereiding, uren met je bezig. Zij blijft tijdens de edelsteenlegging bij je, stil op de ach tergrond. Dat voelt prettig. Geen minpunt tegengekomen. Prijs/ kwaliteit 85 euro voor de uren die het vergt, inclusief de thee, nootjes, cho cola achteraf, lijkt een faire prijs. Er zijn maar weinig edelsteentherapeuten in het land. Moetje reizen, maak er dan een leuke dagtrip van. A Edelsteentherapeut Yolanda koos vooral zachtgroene stenen. Eind oordeel Aanrader om uit te proberen Kinderen in slaap krijgen, kan je eigen nachtrust ruïneren. Met een goed plan van de slaap- coach kunnen ouders ook weer herstellen. FOTO SHODY CAREMAN Valt er invloed uit te oefenen op in slaap vallen? Hoe laatje een kind doorslapen? A Als Susanne met de kinderwagen op straat liep en lawaaiige kin deren tegenkwam, racete ze de andere kant uit. foto eva plevier Wat staat er in zo'n plan? De ene ouder zweert bij de laat maar huilen-methode (dan valt de kleine vanzelf in slaap), de ander keurt die ten zeerste af. Maar het kan geen kwaad, zo blijkt uit Austra lisch onderzoek. Onderzoekers van de Flinders Universiteit in Adelaide pasten de methode toe bij 43 baby's van zes tot zestien maanden. De ouders lieten hen steeds langer huilen en wachtten met het kind te troosten. Het duurde gemiddeld vijf minuten voor hun kroost naar dromen land vertrok. Bij een tweede methode werd de bedtijd steeds meer opgeschoven. Dit maakte de kindjes op den duur zo moe, dat ze vanzelf in slaap vielen. Die aanpak nam gemid deld acht minuten in beslag. Beide manieren zijn niet alleen effectief, ze verhogen evenmin het stressniveau van de baby's, aldus de onderzoekers. Dat werd gecontroleerd door het cortisolgehalte bij de baby's op te meten in de och tend en middag. Hoe lang zij erover doen om in slaap te val len als ouders wél hun kind troosten en wiegen? Gemid deld achttien minuten. Dat klinkt simpel. Hoe kijk je terug op de slaap problemen van Viggo?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47