Verdrink niet in je mobiele spiegel 0) Zachtgroene edelstenen aan het werk 2 RENE DIEKSTRA Kinderslaapcoach Susanne Willekes (37) is de eerste gecertificeerde slaapcoach van Nederland. Ze helpt ouders van slechte slapers hun leven terug te krijgen. 'Als je kind, en daardoor ook jij, nauwelijks aan nachtrust toekomt, wordt het een obsessie.' Column LEESTIPS VAN DE WEEK LEKKER IN BALANS korte wandeling door de stad te maken. Ik sla de Wangfujingstraat in, een enorm brede winkelpromenade. Het eerste wat me opvalt, vanwege de invallende duisternis, zijn de talloze lichtjes op straat. Lichtjes die schijnen op gezich ten en de bovenhelft van lichamen. Het zijn de lichtjes van mobiele telefoons die mensen al lopende in de ene hand houden en waar ze met de andere hand wat overheen vingeren, als ze er niet tegen aan het praten zijn. Ik ben meerdere avonden terug geweest om die wonderlijke zee van bewegende licht jes te bekijken. En om me erover te verbazen. Te verbazen over de honderden die met behulp van de mobiele telefoon zich in een eigen cocon, een eigen wereldje, door de grote wereld bewegen. Ze groet niet en zit nog niet of ze haalt haar mobiel al tevoorschijn Daarin ligt natuurlijk ook de krankzinnige popu lariteit van de mobilofoon. In de mogelijkheid om waar en wanneer je maar wilt, een eigen wereldje te creëren van waaruit je contact kunt maken met wie of wat je maar wilt. Dankzij je mobiel hoefje nooit meer contactloos te zijn. Maar juist daardoor ben je vaak tactloos, want je hoeft je van de men sen direct om je heen niets (meer) aan te trekken. Dat wordt me wel heel duidelijk ais ik tijdens mijn verblijf in Peking voor een consult naar het ziekenhuis moet. Ik zit al een tijdje alleen in de wachtkamer als er een volgende patiënt, een jonge vrouw, binnenkomt. Ze groet niet en zit nog niet of ze haalt haar mobiele telefoon al tevoorschijn. Even later komt een oudere vrouw de wachtkamer binnen. Die doet hetzelfde. Net zoals de oudere man na haar, enzovoorts. Ik heb ongeveer twintig minuten zitten wachten te midden van uiteinde lijk een groep van acht (mede)patiënten die alle maal, zonder uitzondering, vrijwel onmiddellijk na binnenkomst in de wachtkamer zich in hun mobiele wereld afzonderden. Psychologisch gezien moet die letterlijk asoci ale mogelijkheid met je mobiel je eigen wereld te scheppen en je af te zonderen onvermijdelijk ook een broeinest van zelfverheerlijking of narcisme zijn. Waarvan akte. Op een ochtend zat ik in de Costa Coffeeshop aan de Wangfujingstraat daar in Peking toen een vrouw aan het tafeltje naast mij plaatsnam. Op een gegeven moment zag ik haar op haar mobiele telefoon een foto van zichzelf uitvoe rig bekijken en bewerken, minutenlang was ze daarmee bezig. Totdat er een man, blijkbaar haar date, tegenover haar plaatsnam. Het eerste wat de vrouw zei was: 'ik zie er niet uit vanmorgen'. Daarna hield ze hem haar mobiele telefoon met de geshopte foto voor met de woorden: 'maar meestal zie ik er zo uit'. aandenlang hadden Susanne Willekes en haar man gebroken nachten. Na een moeilijke beval ling in 2009 bleek hun zoon Viggo een alerte baby die slecht sliep en veel huilde. „Over dag op de crèche sliep hij een kwar tier in plaats van de drie uur die zijn leeftijdgenootjes pakten, en 's avonds viel hij vaak pas na half tien in slaap. Elke nacht werd hij meerdere keren wakker en was hij ontroostbaar." Ze had geen idee wat ze ermee aan moest. „Ouders met kinderen die goed slapen konden zich er niets bij voorstellen. Die zeiden: 'gewoon een fles pap geven rond elf uur 's avonds, dan slaapt ie het klokje wel rond'." Maar bij Viggo leek niets te helpen, waardoor Willekes en haar man zelf last kregen van een groot slaaptekort. Hun leven draaide alleen nog om de nachtrust van hun kind. Als Viggo in de kinderwagen sliep en er kwam een hond of groepje kinderen aan, dan racete Willekes de andere kant op. Regelmatig moest ze afspraken afzeggen omdat haar zoon nauwe lijks had geslapen. „Ik kreeg het idee KIM WEST Slaapprogramma dat mensen vonden dat we geobser- deerd raakten. Maar als je kind, en jij dus ook, nauwelijks aan slaap toe komt, dan wórdt het een obsessie." Bovenop de slapeloze nachten kreeg Willekes een postnatale depressie. De vrolijke en gevoelige vrouw die ze was, veranderde in een bang persoon met een vlak karakter en negatieve gedachten. Een jaar na de bevalling was ze weer de oude. Een jaar later, toen Viggo twee jaar was, sliep hij 's nachts ineens door. Nadat Willekes was bevallen van haar tweede kindje, gaf ze haar marketingbaan op om slaapcoach te worden en richtte haar praktijk The Sleep Agency op. „Slaap vond ik altijd al interessant en na alle problemen met Viggo ben ik me er in gaan verdiepen. Gek dat er zo weinig bekend over is. Als je net bent bevallen, krijg je van het consul tatiebureau informatie over borst voeding en de gezondheid van je kindje. Maar niemand had een ant woord op mijn vragen over slaap." „Ik dacht: als ik gezinnen met kinde ren die slaapproblemen hebben wil helpen, moet ik de beste opleiding volgen die er is. Ik heb een online opleiding gevolgd tot Gentle Sleep dinsdag 31 mei 2016 GO Diekstra buigt zich over de menselijke geest Overal lichtjes ziet René Diekstra als hij over straat loopt in Peking. Is het feest? Nee hoor, ieder staart naar zijn telefoon. Narcisme ligt op de loer. Het is een uur of tien in de avond als ik mijn hotel in Peking uitloop om nog een Reageren? hartenziel@persgroep.nl In de voetsporen van de heldin - Edith de Wit Ontdek met de patronen in je leven via sprook jes, wereldlitera tuur en films. Dwkis iinJayt Veilig bevallen - Beatrijs Smulders Herziene editei van standaard werk van onze bekendste verloskundige. Nieuw gebeden boek - Toon Hermans Spirituele teksten van de cabaretier en dichter die bo vendien gelovig was. Uit balans? Dan denk je niet snel aan een edelsteentherapeut. Maar ze zijn er voor. Zoals Yolanda Kuip van Ananda, die de mineralen gebruikt waaraan je lichaam behoefte heeft. Catherine van der Linden In haar behandelcen trum heeft oud-mana ger Yolanda Kuip zich al energetisch op me afgestemd. Zo heeft ze stenen kunnen kiezen die me zullen onder steunen. Volgens haar heb ik behoefte aan harmonie en vernieu wing. Klopt dat? Bij een kopje thee legt ze uit wat me in de sessie wacht, zodat ik niet voor verrassingen kom te staan. Het maakt haar niet uit of ik scep tisch, enthousiast of al leen nieuwsgierig ben. Het enige dat zij vraagt is toe te laten wat er gebeurt. We staan op en betreden een ka mertje met een zacht matras op een hoge behandeltafel. Op een liefdevolle, beschaafde manier verricht Yolanda haar kunde. Ze legt nek, schouders, armen en benen zo neer dat er geen spanning op de gewrichten rust. Dan schikt ze alle kristallen Stappenplan voor de nacht Floor Meijs Kim West, alias The sleep lady, is een Ame rikaanse grootheid op het gebied van slaap problemen bij kinde ren. Haar programma, het Gentle Sleep Coach is het eerste en meest uitgebreide professio nele slaapcoaching- programma ter wereld. De afgelopen zeventien jaar heeft West duizen den gezinnen met slecht slapende kinde ren geholpen. Ze ver kocht meer dan hon derdduizend exempla ren van haar boeken, waaronder Good night, sleep tight. Hoe word je de eerste slaapcoach voor kinderen in Nederland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46