ZEELAND 9 SCHUIM Een emmer verf laten vallen en dan gewoon la ten liggen! DE PZC ONLINE PZC Online dinsdag 31 mei 2016 Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie KI facebook.com/depzc (Dpzcredactie De Zeeuwse TS zou je een iPad met een zwaailicht kun nen noemen. Er kunnen zes men sen mee, maar in principe zijn vier ge noeg om met de zelfde slagkracht een brand te lijf te kunnen gaan als met de vertrouwde zesmans-tankauto- spuit. Dat kan dank zij de moderne techniek. Met hetzelfde ge mak waarmee je bij een koffieautomaat een espresso tapt, zet een brandweer man met één druk op de knop de juis te blusstraal aan. De waterdruk en de toevoeging van schuimvormend middel en lucht worden automa tisch geregeld. Niemand hoeft bij de wagen te blij ven. Met een sleu teltje wordt de in stelling vergren deld. Als er wat fout dreigt te gaan - het water raakt op bij voorbeeld - dan krij gen de brandweer mannen een mel ding op een appa raatje dat ze bij zich dragen. Het schuimvormen- de middel is essen tieel voor de slag kracht. De Zeeuw se TS kan zo'n 1.000 liter water meenemen, de tankautospuit het dubbele. Maar door de toevoeging van drukluchtschuim kan men met één li ter water acht liter blusstof maken. Uiteraard kan de Zeeuwse TS bijtan ken uit de drinkwa terleiding of zelf water oppompen vanuit een vijver of sloot. De brandweer in Baarland oefent het blussen van een autobrand. foto's marcelle davidse INSTAGRAM wijkagentmiddelburg —De politie wil graag we ten wie verantwoordelijk is voor de verf die op de Zandstraat in Middelburg terecht gekomen is. Via In- stagram zoekt de wijka gent naar getuigen. UW REACTIE Het publiek negeerde het advies van de Veiligheidsre gio om weg te blijven bij een brand in Axel. 'Hebben die ramptoeristen voor de rest niks nuttigers te doen met hun leven? Sneu', schrijft Chantal Verhoe ven op Facebook. Michel Wisse: 'Uiteraard. Als er iets gebeurt moet dat ge filmd worden, het liefst zo dicht mogelijk erop!! Ach teraf niet gaan klagen als het fout gaat.' ONLINE TOP-5 1. Publiek negeert waar schuwing bij brand Axel 2. Door brand getroffen landbouwmachinebedrijf heeft nieuwbouwplan klaar 3. Restaurant De Lachen de Koe in Goes failliet 4. Hatsjoe! De pollen zijn weer in de lucht 5. Brand verwoest woning Hulst 1,8; 5 of 10 kilometer. In schrijven voor de Familie loop kan nog steeds. Op www.pzc.nl/familieloop zijn de voorlopige deelne merslijst én een video van het parkoers te zien. Loopt u ook mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37