PRIJSPAKKER Panta Rhei heeft zin in lustrumfeestje WALCHEREN 7 Zes gezinnen kopen voormalig medisch kinderdagverblijf in Middelburg Tien volwassenen en zes kinderen wonen over een aantal maanden samen in 'n oud schoolgebouw. lk was al langer op zoek naar een andere manier van wonen Hoog-laag ledikant Het voormalig medisch kin derdagverblijf aan het Toorenvliedtwegje in Mid delburg wordt geen woongroep of commune, benadrukken drie van de zestien toekomstige bewoners, Marjan en René Ouwerkerk en Annelies ten Hagen. Maar samen honkballen in het park en in de gemeenschappelijke tuin koffie of een biertje drinken, dat gaat zeker gebeuren. De was machine wordt gedeeld, net als bijvoorbeeld tuingereedschap. De drie Middelburgers krijgen samen met dertien anderen (tien volwassenen, zes kinderen) van daag de sleutel van het pand, dat ze voor bijna negen ton samen van Juvent kochten. Vannacht slaapt de groep voor het eerst een nachtje samen in het gebouw, om deze bijzondere manier van wo nen in te luiden. René: „We hebben allemaal on ze eigen, gescheiden ruimte. Maar als je elkaar wilt ontmoeten, kan dat altijd. We worden gewoon heel goede buren." Ook de rest van de wijk is en thousiast, nadat de toekomstige bewoners uitlegden dat ze géén commune zouden vormen, maar gewoon met zes gezinnen dit pand gaan bewonen. Gescheiden, maar toch samen. Het gebouw blijft er aan de bui tenkant zoveel mogelijk hetzelfde uitzien, de binnenkant wordt op gedeeld in zes verschillende ruim tes. Wie behoefte heeft aan gezel schap, vindt dat in de binnentuin. Een deel van de toekomstige be woners werd benaderd door de makelaar, de rest zochten ze zelf bij elkaar. Annelies: „Ik woonde vroeger in een woongroep, nu al een hele tijd in een monumentaal pand in de binnenstad. Ik was al langer op zoek naar een andere manier van wonen, zoiets ge meenschappelijks blijft toch trek ken." Marjan was ook direct enthou siast, René had wat meer tijd no dig. „Je gaat toch niet in een school wonen, dacht ik. Maar na dat ik toch een keer was wezen kijken, kwam er een verbou wingsprogramma voorbij op tele visie. Toen ik zag hoe ze eenzelf de soort gebouw verbouwden, werd ik enthousiast. Ik maakte een tekening om een idee te krij gen hoe wij onze ruimte zouden kunnen inrichten." En nu is hij ook om, hij heeft zelfs al een naam voor hun honkbalteam be dacht: De Vliedtijgers. Niet alle families nemen tege- lijk hun intrek in het pand. Som mige gezinnen richten zich op september, andere op de kerst. Er moet in elk optrekje nog veel ge beuren. Marjan: „Je moet een huis maken van iets wat geen huis is. Maar mocht het langer du ren, dan slapen we gewoon een jaar met het hele gezin in een klaslokaal." m Kanaalstraat 55 Oost-Souburg V Za: 09:00 - 16:00 Aanbieding geldig van 31-05-2016 t/m 04-06-2016 stroomt') mooier dan ooit tevo ren uit de as te laten herrijzen. Het torentje, dat het paviljoen extra cachet geeft, is een tijd niet door de reddingsbrigade ge bruikt, vanwege een conflict met de gemeente Vlissingen. Maar al le onmin is vóór het hoogseizoen opgelost, zodat niets een 'onge compliceerd' feestje in de weg staat, verwacht Buijs. Het vierde lustrumfeest duurt vijf dagen en begint morgen met 'klaverjas by the sea', een speciale jubileumavond voor de vaste kla verjassers. De donderdag staat in het teken van 'tapas en wijn'; vrij dag is er een - door een liveband ondersteunde - muziekquiz. Za terdag is het Panta Party, een groots strandfeest met bands en een dj als knallende afsluiter. Zondag is er nog een kinderparty en ook dan treedt, zoals elke zon dag, een band op. Bekijk voor het hele program ma: strandpaviljoenpantarhei.nl Het Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei bestaat pas twee de cennia, maar heeft heel wat stor men doorstaan en metamorfoses ondergaan. Maar alle problemen zijn achter de rug, de toekomst ziet er rooskleurig uit en dus kij ken eigenaar Willem-Jan Buijs en bedrijfsleider Jeroen Raaff uit naar een mooi lustrumfeest. Buijs heeft niet veel behoefte aan terugkijken. Natuurlijk was de brand in 2007 een dieptepunt, maar het was ook de katalysator om Panta Rhei (Grieks voor 'alles Eigenaar Willem-Jan Buijs en bedrijfsleider Jeroen Raaff bij het bijna jarige strandpaviljoen Panta Rhei. foto lex de meester Elektrisch verstelbaar, 4 motorig. Gecertificeerd voor de zorg! Inclusief bedpapegaai. 90x200cm 'jm 1 17"T— dinsdag 31 mei 2016 Joanne Karkdijk Middelburg —Annelies ten Hagen René en Marjan Ouwerkerk in de gemeenschappelijke tuin van hun toekomstige thuis. Ma t/m Vr: 10:00 17:30 René Hoonhorst Vlissingen Wij wonen maar toch samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35