Kruising veiliger voor fietsers Biggekerke Westkapelle 6 WALCHEREN Gemeente presenteert bidbook binnenstad Cees Verhage gaat voor Middelburg op pad als ambassadeur van de binnenstad om nieuwe ondernemers te trekken. „Deze stad heeft alles." Werk met voldoende beweging? 'Ga ondernemers ervan overtui gen dat Middelburg een interes sante plek is om je te vestigen.' Met die opdracht én een nieuw bidbook over de kracht van de bin nenstad gaat Cees Verhage op pad om Middelburg te promoten. Verhage is de nieuwe ambassa deur van de binnenstad. De op dracht en het bidbook kreeg hij gistermiddag van wethouder Jo- han Aalberts. Die reikte Verhage het eerste exemplaar uit van het bidbook. Daarin staan de cijfers over Middelburg, maar ook de ver halen erachter. Verhalen van on dernemers en prominente Middel burgers. „Want de mensen maken de stad", benadrukte Aalberts. Verhage is voor een jaar aange steld door de gemeente en de Ver eniging Ondernemers Middel burg. Die hebben samen gewerkt aan een actieplan voor verbete ring van de binnenstad. Daar hoort volgens hen ook iemand bij die Middelburg buiten de regio en buiten de provincie promoot en nieuwe ondernemers aantrekt. We moeten trotser zijn op Middelburg Da's in de ogen van Verhage - een geboren en getogen Middel burger - geen moeilijke opdracht. „Deze stad heeft alles. Jongeren, monumenten, een universiteit, noem maar op." Genoeg dus om trots op te zijn. En, vindt Verhage, dat mogen de Middelburgse onder nemers zelf ook wel wat meer uit stralen. „Als ik ze vraag hoe vaak ze buiten de provincie vertellen hoe goed Middelburg is als vesti gingsplaats, dan zeggen ze: 'tja, ei genlijk nooit'. Dat moeten ze juist van de daken schreeuwen." Daarom wil Verhage, voordat hij dat zelf buiten de gemeente grenzen gaat doen, een 'verbin ding' leggen met de huidige onder nemers. „Ik ga ervoor zorgen dat ik er niet alleen voor sta. We moe ten allemaal naar buiten toe trot ser zijn op Middelburg." Een bidbook helpt wel, zei Ver hage. „Ondernemers nemen zelf hun beslissing waar ze zich willen vestigen. Maar dit boek, en de posi tieve beelden die het oproept, kun nen net dat laatste duwtje geven." Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Het moet veiliger worden voor fietsers bij winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen. Te vaak worden fietsers er slachtoffer van automobilisten die bij de Nieuwe Zuidbeek- seweg het parkeerterrein op- of afrijden. Vorig jaar november zelfs drie keer in één maand. Steeds hadden de slachtoffers ziekenhuisbehandeling nodig. Het college wil 42.000 euro ste ken in de kruising. Dat geld was opzij gezet voor een nieuw fietspad langs de Vlissingse Wa tergang, maar dat is er niet ge komen. Dat geld komt nu te pas voor dit fietspad. Voor autobestuurders die het parkeerterrein vanaf de rich ting Westerzicht oprijden, blij ven fietsers uit diezelfde rich ting nu in de dode hoek van hun gezichtsveld. Door het fietspad bij de entree naar de parkeerplaats met een slinger naar achteren te verplaatsen, kruist het autoverkeer het pad in een rechte hoek met beter zicht op beide fietsrichtingen. Door meer afstand te scheppen tussen fietspad en rijbaan krij gen bestuurders meer tijd om het verkeer te overzien. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD TAPTOE dinsdag 31 mei 2016 Middelburg zet ambassadeur in Maurits Sep Middelburg —Cees Verhage, ambassadeur Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Claudia Sondervan Vlissingen VLISSINGEN Open dagen Zeeuwse Muziek school De Zeeuwse Muziek school opent van daag en morgen op verschillende loca ties de deuren. Het bezoeken van een open dag biedt bezoekers de kans om een instrument uit te proberen. In Oostburg, Vlissin gen en Zierikzee zijn er vandaag en morgen openbare lessen te volgen. Meer informatie is terug te vinden op www.zeeuwsemu- ziekschool.nl. VROUWENPOL DER Beachvolleybal Stichting Promotie Beachvolleybal Zee land houdt morgen het Zeeuws Basis scholen Beachvol leybal Kampioen schap op het strand bij Vrouwenpolder. De wedstrijden vin den plaats op het strand bij strandpa viljoen Breezand in Vrouwenpolder en duren van 13.30 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Duurzame huizen tour De Nationale Duur zame Huizen Route houdt morgen in Middelburg de the matour 'Duurzaam monument'. Familie Tho- maes-Boerbooms geeft een rondlei ding in hun woning en deelt haar erva ring met duurzaam renoveren. De the matour 'Duurzaam monument' wordt georganiseerd door De Nationale Duur zame Huizen Route en vindt donderdag plaats om 19.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich inschrij ven op www.duurza- mehuizenroute.nl. VLISSINGEN De jaarlijkse taptoe in Vlissingen vindt komen de zaterdag plaats. Met de Rijnmondband heeft de organisa tie een Nederlands toporkest weten vast te leggen. Het Schiedamse korps, dat bekend staat vanwege hun strakke exercitie, werd vorige maand in Hamont nog Kampioen der Lage Landen. Ook showkorps Wilhelmus uit Sliedrecht en Ju nior Drumcorps Johan Friso (foto) uit Middelburg verlenen hun medewerking. Vanzelfsprekend treedt de organise rende Deltaband zelf ook op. De taptoe op het Stadhuisplein begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk, foto lex de meester ARNEMUIDEN Clubhuis Korfbalver eniging TOP, Van Cittersweg 2,18.00 uur-Avondvier daagse DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Gymzaal Roozenbur- glaan, Wijdaudwars- straat II-2, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00 -17.30 uur - Voetbal len voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gym zaal Getij, Ooster- scheldestraat 18a, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Nieu we Kerk, 20.00 uur - Orgelconcert Christa Rakich OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur- Seniorenvolleybal voor mannen VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur - Kleutergym WESTKAPELLE Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur-Soos voor se nioren ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur- Seizoensmarkt; Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur-Dames biljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34