Van Domburg naar Piasmolen Ik schrik wakker: waar is mijn paspoort? maaskant ZEELAND 5 reizen Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl Een reis terug in de tijd. Maar ook een reis in het heden. Dat is de dubbele functie van de pas verschenen routekaart Van Domburg naar Plasmolen. De bro chure biedt een rondrit langs zes historische kunstenaarskolo nies in Nederland. Wie wil kan van Domburg via Katwijk, Vo- lendam, Zweeloo en Ooster beek naar Piasmolen bij Nijme gen reizen. Bij elkaar 814 kilo meter. In die zes plaatsen kwa men van circa 1850 tot 1920 kunstschilders bijeen op zoek naar traditie en natuur. In Dom burg was Jan Toorop de spil van het kunstenaarsleven. Sa men met de Domburgse kun stenares Mies-Elout Drabbe or ganiseerde hij van 1911 tot 1921 de 'Domburgsche Tentoonstel lingen'. De brochure verschijnt in het Nederlands en Engels. Er kunnen 'kunstarrangementen' worden geboekt - in Domburg kan dat in het Badhotel. De eerste dag van mijn 'Tour de France a scooter pour handi- capé', van Breskens naar Nevele in België, begint zondag al om zes uur 's och tends. Zoals veel mensen die aan de rand staan van een gro te, buitenlandse reis, schrik ik al ruim daarvoor wakker. 'Waar heb ik mijn paspoort gelaten?', vraag ik me af. Ik sta op en be gin te zoeken. Alle tassen en jas sen worden doorzocht, en mijn feloranje koffer pak ik helemaal uit. Geen paspoort te vinden, paniek! Om tot rust te komen ga ik nog even terug naar bed. Als ik erin stap zie ik 'm liggen. Op tafel naast m'n bed. Aan de eerste reisdag ging za terdag een 'proloog' vooraf. Bij zorgboerderij Jodi in Nieuw- vliet, waaraan ik de opbrengst van mijn reis doneer, kreeg ik een verrassend afscheid. Ik was er overdonderd van. Zowat alle ouders en pupillen waren aan wezig om me uit te zwaaien, net als veel van mijn familiele den en kennissen. Eigenaar Joop le Grand en burgemeester Annemiek Jetten spraken een woordje en zetten nu al plui men op mijn hoed. Die plui men moet ik de komende tijd nog wel verdienen. Daarna volg- Van Sintepier naar St. Pierre Peter de Lijser (78) uit Bres kens reist in zijn scootmobiel van Nieuwvliet (Sintepier) naar Saint-Pierre-la-Mer in Zuid-Frankrijk. Hij doet ver slag, ook via www.pzc.nl de een rondje door 'Sintepier', begeleid door de pupillen van Jodi op skelters en in busjes. Ik ben daarna meteen doorgere den naar de duinen om mijn scootmobiel voor een laatste keer te testen. Mijn wagentje doorstond die proef glansrijk. Mijn tocht richting Frankrijk begint uiteraard met ritjes door België, met tussenstops in Ne vele en Celles. Dinsdag bereik ik Frankrijk. Dan begint het voor mijn gevoel pas écht. 112 NIEUWS Werkzaamheden stilgelegd na vondst skelet Overval op winkel Boetes bij alcoholcontrole ~m 4? De Elzas en het Zwarte Woud Gardameeren Opera Verona Kirchberg. Kitzbühel en Zeil am See Rondreis Polen op z'n mooist! dinsdag 31 mei 2016 Jan van Damme Domburg Jan Toorop: Strandgezicht, 1907. Jan Toorop was begin vori ge eeuw de spil van de kunstenaarskolonie in Domburg. Bij werkzaamheden in de buurt van de Stromenweg in Middelburg zijn gisterochtend resten van een skelet gevon den. Uit politieonderzoek bleek dat het ging om dierlijke resten. De vondst werd rond 11.50 uur door duikers gedaan op de bodem. Op dat moment was het nog onduidelijk of het menselijke of dierlijke botten betrof. Het werk werd stilge legd en de politie werd ge waarschuwd. Het onderzoek is rond 13.30 uur afgerond. Mogelijk gaat het om een ske let van een lammetje. MIDDELBURG In Middelburg is gisteravond gezocht naar twee jongens die maandag aan het begin van de avond een overval zou den hebben gepleegd. Burger- Net stuurde een bericht uit met de oproep uit te kijken naar het tweetal. Zij zouden een winkel in de Lange Geere hebben overval len. De verdachten liepen daarna vanuit het centrum in de rich ting van de Schroebrug. De twee jongens droegen een grijs shirt en hadden capu chons op. De ene had bij de overval een bivakmuts op. De andere jon gen heeft een getinte huids kleur. Wie hen ziet, wordt verzocht 112 te bellen. SLUIS Zeven bestuurders in de om geving van Sluis hebben zater dagavond teveel alcohol ge dronken. De politie controleer de tussen 20.30 en 0.00 uur op de Rondweg en de Nieuwstraat. Het rijbewijs van een 44-jarige automobilist uit België werd ingevorderd. Hij had ruim driemaal teveel alco hol gedronken. Ook kregen vijf bestuurders een boete om dat ze de maximumsnelheid met meer dan 30 kilometer per uur overschreden. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg. Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 12 juni, 1 juli, 9,16 september, 10 oktober 8 dagen vanaf 579 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Verona, Riva del Garda 6 Operabezoek! Verblijf in hotel Inter- nazionale op basis van half-pension. Vertrek: 3,17,31 juli, 7 augustus 8 dagen vanaf 399 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Kufstein, Zeil am See, Innsbruck Achensee! Verblijf in Kirchberg op basis van half-pension. Vertrek: 11,25 juni, 2,30 juli, 6,20 augustus, 3,17 september, 1 oktober 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 13,27 juni, 18 juli, 8,29 augustus, 12 september, 3,10 oktober mMaaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, vvw excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn ««"SlSsTro» scr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 fyulim-Hn1" "««AC** geven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33