Hier wonen de topmensen Inbrekersfamilie blijft in de cel Veiling van werkToorop 3 Planbureau woont in Vlaardingen en is 'vooralsnog' niet van plan in de pro vincie te komen wonen. „Mijn echtge note heeft een baan in Vlaardingen en dat is een obstakel." Regel is dat leden van de Raad van Toezicht en de direc teur van de ZB in Zeeland wonen, ZorgSaam-directeur Smit woont al in Terneuzen. Zijn gezin volgt nog maar Moree gelooft niet dat het een heikel punt is. „Vlaardingen is geen Amsterdam of Utrecht. Ik ga om 6 uur 's ochtends weg en kom als een van de eersten binnen op kantoor in Middel burg. Ik ga pas weer weg als ik klaar ben. Als het nodig is, blijf ik slapen." Directeur Jan Lagasse van havenbe drijf Zeeland Seaports woont in Knok- ke. „Of je in Zierikzee of Knokke woont, maakt niet uit", zegt woordvoerder Maarten van As. „Wonen in Zeeland is geen eis. Wel moet iemand op rede lijke afstand wonen." Inte rim-directeur Frank Verha gen van Delta woont in Mid delburg en zo ziet het energie bedrijf het graag. „We heb ben niet alleen commerciële belangen, we willen ook veel betekenen voor de Zeeuwse samenleving", zegt woordvoerster Ilo- na Wielemaker. Alle leidinggevenden van Universi ty College Roosevelt wonen in de provincie en ook de nieuwe dean Bert van den Brink zal naar Zee land verhuizen, meldt woord voerster Maan Leo. „Het is niet alleen praktisch, wij vin den het belangrijk om als insti tuut geworteld te zijn in Zee land." Directeur Willem Kniknie van Muziekpodium Zeeland had ooit al een huis op het oog in Middel burg, maar kon dat niet meer be talen omdat zijn salaris werd ge kort. Nu wil zijn vrouw niet meer. Hij reist op en neer naar Moergestel. „Ik woon veel concer ten in het land bij, dus het is han dig om wat centraler te zitten, maar vanuit Zeeland had dat ook gekund. Het is er niet meer van gekomen." utree ht Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk wil niet dat Walche ren opnieuw te maken krijgt met een inbraakgolf. Daarom verzette hij zich maandag tegen een ver zoek van de raadslieden om het voorarrest van drie familieleden uit Vlissingen en Oost-Souburg per direct op te heffen. Het trio wordt verdacht van een groot aan tal inbraken in vooral Middel burg en Vlissingen. Na hun aanhouding, december 2015, zei de politie dat de twee Roemeense broers en hun neef verantwoordelijk zijn voor zo'n tachtig inbraken. Advocaat Mar- tijn van der Want, die een van hen bijstaat, snapt niet waar dat aantal op gebaseerd is. Hij stelde dat uit zijn dossier blijkt dat zijn cliënt in verband wordt gebracht met acht inbraken. „Waarvan er twee niet zijn te bewijzen." Ook Claudine Kouijzer zei dat volgens haar dossier haar cliënt maar aan twaalf inbraken kan worden gelinkt. Volgens de beide advocaten willen hun cliënten werken en voor hun familieleden zorgen. Want door de verdrin kingsdood van een broer van hen, hij werd enkele maanden ge leden dood gevonden in een vij ver in Vlissingen, 'is die onder steuning hard nodig'. Suijkerbuijk voerde aan dat het Openbaar Ministerie vermoedt dat het trio betrokken was bij zo'n zestig inbraken. „Die tachtig laat ik voor rekening van de poli- Officier van justitie wil niet dat Walcheren opnieuw te maken krijgt met een inbraakgolf. tie." Maar hij stelde ook dat de drie hun beroep hebben gemaakt van inbreken. „Ze zijn naar Nederland geko men met maar één doel, stelen en inbreken." Van der Want vond dat 'lariekoek' en wees erop dat hun moeder hier woont en dat hun kinderen hier naar school gaan. Ook bracht hij in herinne ring dat ze nooit geweld hebben gebruikt. Suijkerbuijk: „Uit afgeluisterde gesprekken blijkt dat ze een slachtoffer van diefstal, als hij thuis zou zijn en zich zou verzet ten, in elkaar zouden slaan." De rechtbank volgde de officier en bepaalde dat de drie in voorar rest blijven. Het is nog niet bekend wan neer de drie daadwerkelijk wor den berecht. AMSTERDAM Veilinghuis Chris tie's Amsterdam veilt dinsdag 7 juni onder meer een Zeeuws strandgezicht van Jan Toorop. Het gaat om het werk Vrouw lig gend op het strand, dat Toorop in 1916 met potlood, krijt en water verf op papier maakte. Het veiling huis verwacht dat het tussen de 6000 en 8000 euro opbrengt. Het werk is opgenomen in de veiling Modern Art, waarbij in to taal meer dan 130 schilderijen, aquarellen, beelden en een selec tie Picasso-keramiek worden aan geboden. De werken zijn te bezichtigen tijdens de kijkdagen van vrijdag 3 juni tot en met maandag 6 juni. dinsdag 31 mei 2016 RONALD DE MEIJ Werkt bik GGD, Goes Woonplaats: Heerjansdam PERRY MOREE Werkt bij: ZB Planbureau Middelburg Woonplaats Vlaardingen FRANK VERHAGEN werkt bij: Delta, Middelburg Woonplaats: Middelburg Voormalig directeur Arnoud Kamerbeek woonde in Baarn GERR/e ffuijc werkt bij: heilig heidsregro Middelburg 'n F'evoJand) WILLEM KNIKNIE Werkt bij: Muziekpodium Zeeiand, Veere Woonplaats: Moergestel woont in hst weekend CLAUDIA BRANDENBURG Werkt bij ADRZ, Goes Woonplaats: 'I West-Brabant ttENÉ SMU JAN LAGASSE Werkt bij: Zeeland Seaports Terneuzen Woonplaats: Knokke Woonplaats. Terneuzen Emile Calon MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31