Paul Verhoeven: vaker verguisd, dan bekroond effeweg.nl IOW CULTUUR 21 Paul Verhoeven moet er niet aan denken. Donald Trump als de vol gende president van Amerika. „Tot een aantal maanden geleden heb ik nooit durven dromen dat die mogelijkheid echt bestaat", zegt de regisseur aan de voora vond van de Nederlandse premiè re van Elle. „Maar het kan echt ge beuren. Ik weet niet of ik in Ame rika wil wonen. Geluk kig ben ik Nederlands staatsburger. Misschien kopen mijn vrouw en ik hier wel een huis." Zestien jaar geleden maakte Verhoeven zijn laatste Amerikaanse film, het geflopte Hol low Man. Sindsdien kreeg hij scenario's aan geboden die hem am per interesseerden. Pro jecten waar hij wél iets mee had, kwamen niet van de grond. Maar Verhoeven is op zijn 77ste bezig aan een opmerkelijke come back. Zijn Franse film Elle, een gelaagd film drama over een vrouw (Isabelle Huppert) die in haar woning wordt verkracht, was op het Filmfestival van Can nes een onverwachte en terechte triomf. De internationale filmpers kende de film unaniem vier of vijf sterren toe. De galapremière lever de een ovatie van zeventien minu ten op. „Dit had ik nooit eerder meegemaakt", verklaart Verhoe ven. Ondanks alle lof won Elle, tot verbijstering van velen, geen enke- Isabelle Huppert is een van de beste actrices met wie ik heb gewerkt le prijs in Cannes. Heeft hij er een kater aan overgehouden? Met typi sche Nederlandse nuchterheid: „Eigenlijk niet. Kijk, ik ben in mijn carrière vaker verguisd dan bekroond. Ik rekende nergens op. Ik vond het veel belangrijker dat Elle was geselecteerd uit een aan bod van 1.800 films." Ook in de Amerikaanse media kreeg Elle tot nu toe veel waarde ring. Een recensent doopte de film om tot een 'rape-comedy', een verkrachtingskomedie. „Het klopt dat er een verkrachting in El le voorkomt en dat er om gelachen kan worden, maar de film is veel meer dan dat. Misschien dat de film heftige reacties op roept bij vrouwen in een meer puriteinse of bekrompen samenle ving als de VS. Dan moeten ze hem ge woon nog een keer kij ken. In Elle weiger ik meer dan ooit dingen uit te leggen. Het is ei genlijk een studie in het niets zeggen." Aanvankelijk wilde de regisseur een Ameri kaanse versie maken van Elle. Probleem was dat grote sterren uit Hollywood, onder wie Nicole Kidman, het niet aandurfden. Ach teraf prijst Verhoeven zich gelukkig met deze gang van zaken. „An ders had ik nooit met Isabelle Huppert kun nen werken. Zij wilde van meet af aan deze film maken. Isabelle is een van de beste actri ces met wie ik heb gewerkt. Zij is heel goed in emotioneel improvi seren. Vrijwel alles wat zij op de set bijdroeg kon ik gebruiken. Dat heb ik nooit eerder meegemaakt." Korting tot wel €70, Fietsreis Rijn en Moezelva.€329,- Fietsreis Sauerland va. €349,- Fietsreis Belgische Kustva. €359,- Fietsreis Dresdenva. €399,- Fietsreis Donau Radwegva. €409,- Fietsreis Bodenseeva. €469,- Fietsreis Altmühltal va. €499,- Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 31 mei 2016 bij Dj Mattie (onder) is weer te rug op de radio. „Ik heb geen oog dichtgedaan." De veelbesproken film Elle van Paul Verhoeven gaat deze week in première. „Zo'n ovatie als in Cannes heb ik nooit eerder mee gemaakt." Ab Zagt Paul Verhoeven Elle draait vanaf donderdag in de bioscoop. I. 5 daagse busreis Vertrek: 27 juni Halfpension Routes: RheinRadweg Mosel Radweg Schinderhannes-Radweg 5 daagse busreis Vertrek: 20 juni Halfpension Routes: RuhrtalRadweg Lenneradweg Fledermaustunnel 5 daagse busreis Vertrek: 13 juni Halfpension Routes: Coast to Cathedral leper Doornpanneroute Brugge 8 daagse busreis Vertrek: 10 juni, 15 juli Halfpension Routes: Elberadweg Riesa Meissen - Tsjechië Dresden Korting tot wel €70,-! 6 daagse busreis Vertrek: 22 juli Halfpension Routes: Inntalradweg Bad Füssing Donauradweg Passau Fietsreis Kufstein, Hinterthierseeva. €449,- 8 daagse busreis Vertrek: 17 juni, 1 juli Halfpension Routes: Inntal Brixental Zillertal Rattenberg Chiemsee Korting tot wel €50,-! 8 daagse busreis Vertrek: 17,24juni, 129 juli Halfpension Routes: Altstadt Konstanz Schaffhausen waterval Mainau Korting tot wel €50,-! 8 daagse busreis Vertrek: 8 juli Halfpension Routes: Gunzenhausen Pappenheim Eichstatt Enkering 4r Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 31-05-2016 t/m 07-06-2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21